26.10.2005, Lukáš Hykš, Petr Hovorka

Slavia na Ševce neumí, je z toho první domácí porážka

Až v desátém domácím zápase této sezóny našla Slavia přemožitele. A deset zápasů už trvá zlínská série neporazitelnosti se Slavií. Přestože domácí do zápasu nevstoupili vůbec špatně, neboť v 7. minutě využil přesilovku David Hruška, tak neporazitelnost zlínských hokejistů v Sazka Aréně trvá. Ti postupně úpornou defenzívou znechutili utkání slávistickým útočníkům a nakonec sami dokázali skórovat. Slávistickou odpovědí na Barinkův, Čechův a Králův zásah byl drtivý tlak domácích na začátku třetí třetiny, který korunoval Divíšek kontaktním gólem. Hostující brankář Murín však už žádný pokus za své široké kalhoty nepustil.

 
 
18.kolo, středa 26.10.2005, Sazka Arena, Slavia - Zlín
Slavia
Slavia
2:3(1:1, 0:2, 1:0)
Zlín
Zlín
 

Branky a nahrávky: 7.D.Hruška (Graňák, Beránek), 44.Divíšek (Sup, Bednář) - 15.Barinka (Zubíček), 33.M.Čech (Hamrlík), 39.Král (Barinka). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blumel. Vyloučení: 8:13, navíc Duda (SLA) osobní trest 10 minut (nesportovní chování). Využití: 1:1. Diváci: 6 305. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D.Hruška, Červenka, Dlouhý - L.Havel, Sobotka, Vondrka

Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Kristek, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M.Čech, Rachůnek - Piluša, Kovář, Kubiš

 
 

Komentář

6305 diváků, druhá nejlepší návštěva v Sazka Areně v této sezóně, sledovala od úvodního vhazování hokej, který se musel líbit. První velkou šanci měl v polovině 2. minuty po Novákově střele tečující Sup. Vzápětí se slávisté museli po faulu Bednáře bránit ve čtyřech, příliš starostí jim však soupeř nenadělal. Naopak, o menší závar před Murínem se postaral Divíškův útok. Na začátku 4. minuty dostal možnost vyniknout i Franěk, který zlikvidoval tečovanou střelu Záhorovského. V 5. minutě se naskytla příležitost přesilovky také slávistům a ti ukázali Zlínu, jak se s ní nakládá. V čase 6:11 přihrál Graňák před pravou tyčí číhajícímu Davidu Hruškovi, ten si položil povyjetého Murína a neomylně zavěsil pod víko. V 8. minutě to mohlo být již 2:0, když dostal přihrávku do jízdy Michal Sup. Z dobré pozice ale mířil vedle. Další pěknou akci předvedli v 9. minutě slávističtí mladíci, na jejím konci stál Roman Červenka. Vzápětí se snažil ze závaru před Murínem vytěžit gól Vondrka.

Postupně se začali osmělovat i hosté. V 11. minutě se prezentoval pěknou individuální akcí Ivan Rachůnek. Ve vlastním oslabení, které si Zlín přivodil špatným střídáním, pak vystrašil domácí Kubiš. Na konci 13. minuty zaměstnal Fraňka pro změnu dotírající Gabriel Špilár. Hra se v této fázi přelévala ze strany na stranu. V krátkém sledu se dostali dvakrát domácí do přečíslení dva na jednoho, na druhé straně zase mohl skórovat kapitán Hamé Miroslav Okál. V 15. minutě se dočkali svěřenci Ernesta Bokroše vyrovnání. Zubíček poslal do úniku Petera Barinku a rozjetý útočník Zlína střelou k tyči nedal Fraňkovi šanci. Domácím mohl hned po vhazování vrátit vedení mladík Červenka, který se dravým průnikem dostal až před Murína, v rozhodující chvíli ho však nedovoleně zastavil Houdek. Slavia tedy z celé situace vytěžila alespoň přesilovku. Ta bohužel pro domácí trvala velmi krátce, protože Duda v útočném pásmu seknul soupeře a bylo po výhodě. Při hře čtyři na čtyři se zaskvěl výborným vyjetím proti Noskovi Petr Franěk. Na druhé straně měl chvíli na to slibnou šanci Sup, jeho střela ale nemířila mezi tyče. Další nebezpečí pro Murínovu branku znamenal rychlý průnik z trestné lavice se vracejícího Dudy, slávistický enfant terrible však mířil pouze do hrudi zlínského gólmana. První dvacetiminutovka plná šancí na obou stranách tak skončila nerozhodně 1:1.

V druhé třetině tempo poněkud opadlo. Přesto měla Slavia na začátku dvě dobré šance. Nejprve se snažil zblízka protlačit puk za Murína Sup, o chvíli později při přečíslení dva na jednoho Hruška jen těsně minul Červenkovu přihrávku. Hra se poté odehrávala převážně ve středním pásmu, Zlín přešel na své tradiční defenzivní pojetí. Jeho neoblíbenost dokumentoval transparent fanoušků Slavie "Zlínská antihokejová a.s.". Ještě více je rozladil desetiminutový osobní trest Radka Dudy. V polovině zápasu jim mohl udělat radost Petr Kadlec, při Murínovi však stáli všichni svatí a zachránila ho tyč. To Petr Franěk takové štěstí neměl. V době, kdy na trestné lavici seděli Tomáš Žižka s Josefem Beránkem a na druhé straně Mirsolav Blaťák, vystřelil přes chumel těl Martin Hamrlík a po teči Martina Čecha zapadl puk za pravou tyčku Fraňkovy branky. Gól sice musel potvrdit až videorozhodčí, ale platil. Na ledě se pak přiostřilo a box trestoměřičů byl v permanenci. Ve 35. minutě při hře čtyři na čtyři Murín opět mohl děkovat dobře postaveným tyčím. Po střele Pavla Kolaříka zazvonila horní část jeho brankové konstrukce. Slavii se škádlení hokejové Štěstěny nevyplatilo. Ve 39. minutě Richard Král spíše nahodil od pravého mantinelu puk na Fraňka a kotouč k překvapení všech zaplul do branky. Po čtyřiceti minutách tak šli hosté do kabin s dvoubrankovým náskokem.

V závěrečné části Slavia spustila drtivý tlak. Ten ještě znásobilo vyloučení Martina Čecha. Domácí roztočili před Murínem neskutečný kolotoč šancí trvající skoro celé dvě minuty, ale Murín jakoby zázrakem všechny pochytal. Paradoxně až při hře pět na pět se dokázali červenobílí prosadit. V čase 43:57 projel po levém řídle Tomáš Divíšek a tentokrát Murín našel jeho střelu až za svými zády. Ve 45. minutě se opět vylučovalo na zlínské straně, tentokrát se však domácím přesilovka nepovedla. Až v jejím samém závěru připravil Sup šanci pro Bednáře, tomu ovšem v rozhodující chvíli sklouzl puk z hole. Na konci 49. minuty se otevřela dvířka trestné lavice také u Slavie, když hlavní rozhodčí Rejthar potrestal Bednářovo hákování. Hosté mohli v početní převaze definitivně rozhodnout. V 51. minutě se dostal Král sám před Fraňka a ten musel ze svého arzenálu vytáhnout skvělý rozklek.

Na hokejky Pražanů se postupně začala vkládat nervozita. Při vyloučení Špilára mohl být Murín relativně klidný. V 57. minutě měl navíc na holi opět definitivu Richard Král. Tentokrát zachránila Petra Fraňka tyč. V čase 58:25 si Slavia vybrala oddechový čas a zkusila hru bez brankáře. Jenže byla to již pouze labutí píseň. Minutu před koncem musel Kadlec rybičkou změnit směr střely Martina Čecha, která směřovala do odkryté klece. Tři sekundy před vypršením třetí třetiny sice fauloval Záhorovský a Slavia tak rázem mohla hrát v šesti proti čtyřem, na vyrovnání však bylo již málo času. Po vyhraném vhazování se dostal ke střele ještě Novák, ale jeho dělovka nemýřila mezi tyče a ozvala se siréna oznamující konec.

Statistický koutek

Statistiky zpracovali: Jan Beneda, Miroslav Votava
Střely na bránu + mimo
Slavia Zlín
Bednář 1+0
Beránek 5+1
Červenka 2+2
Divíšek 3+2
Dlouhý 3+0
Drtina 0+1
Duda 6+2
Graňák 3+4
Havel L 0+2
Hruška D. 5+3
Kadlec 4+1
Kolařík 3+2
Novák J. 3+3
Sobotka 0+0
Sup 1+4
Tomica 1+0
Vondrka 1+1
Žabka 1+0
Žižka 4+2
celkem 45
15, 15, 15
Barinka 2+0
Blaťák 0+2
Čech M. 3+1
Galvas 1+0
Hamrlík 1+2
Houdek 0+0
Kovář 0+0
Král 4+1
Kristek 2+1
Kubiš 1+1
Malinský 0+0
Melenovský 1+1
Nosek 2+1
Okál 1+1
Piluša 1+0
Rachůnek I 2+1
Špilár 2+0
Vosátko 1+0
Záhorovský 1+0
Zubíček 1+1
celkem 26
11, 9, 6
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Zlín
Beránek 25:12
Divíšek 17:9
Červenka 5+6
Havel L. 1+0
Hruška D. 1+0
Sobotka 5:3
Sup/td> 0+1
Vondrka 1:1
celkem 55:32
úspěšnost 63,22 %
Třet.: 21:8, 21:13, 13:11
Čech M. 8:19
Kovář 3+4
Král 9:9
Kristek 9:15
Melenovský 1+4
Piluša 0:1
Rachůnek I. 1:1
Špilár 1:2
celkem 32:55
úspěšnost 36,78 %
Třet.: 8:21, 13:21, 11:13
Brankáři
Slavia Zlín
Fraňěk 88,46 %
zásahy 23
góly 3
Murín 95,56%
zásahy 43
góly 2
Nejlepší hráči
Slavia Zlín
HRUŠKA
Graňák
Beránek
KRÁL
Blaťák
Okál

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Bylo to zajímavé utkání, které pro nás dopadlo nešťastně. Měli jsme minimálně na to, abychom remizovali, ale to se nepovedlo a Zlín zaslouženě vyhrál. Myslím si ale, že šance, které jsme měli, bychom měli proměňovat. Jsme spokojeni s výkonem mužstva, které bojovalo až do konce a snažilo se o zvrat. Zlín ale velice dobře brání a má dobrého brankáře. Dnes byla rozhodující druhá třetina, kdy jsme zbytečně vozili puky do vlastního pásma a i trochu nešťastně inkasovali. Vlasák nehrál proto, že má naražené zápěstí. Nechali jsme ho radši odpočívat.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Byl to napínavý souboj, ve kterém padaly pěkné góly a bylo vidět napětí i emoce. Pro nás jsou tři body příjemným překvapením. Potvrdilo se ale, že na Slavii to umíme a Sazka Arena nám sedí. Vše bylo podložené perfektním výkonem gólmana a dá se říci, že na tři góly se nám v této sezoně daří vyhrávat."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"