21.10.2005, Jan Rožumberský, Petr Hovorka

Slavia oškubala znojemského Orla

Na Slavii si v jejím domácím prostředí nepřišel ani třetí tým tabulky, Znojmo. To si na vedoucí celek tabulky věřilo, jenže slávisté byli proti. O svém vítězství rozhodli už v úvodní třetině, ve které se ujali dvougólového vedení. Bezchybný výkon podpořil i vychytanou nulou Lukáš Hronek, takže se Orli vrací domu bez bodu. Slávisté naopak zvyšují svůj náskok v extraligové tabulce již na jedenáct bodů.

16.kolo, pátek 21.10.2005, Sazka Arena, Slavia - Znojmo
3:0(2:0, 1:0, 0:0)
Znojmo

Branky a nahrávky: 4.Duda (Beránek), 16.Hruška D. (Novák J.), 22.Beránek (Hruška D.). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 5 171. Průběh utkání: 3:0.

Slavia: Hronek - Graňák, Kadlec, Žižka, Novák J., Drtina, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek "C", Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - Hruška D., Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Vondrka.

Znojmo: Trvaj - Jareš, Čakajík, Němeček, Heš, Mojžíš, Šmach - Mikulík, Pucher "C", Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Tatarčík, Kraus

O tom, že Znojmo bude v zápase hrát až druhé housle, mohlo napovědět už úvodní vhazovaní, které Pucher prohrál s Beránkem a ještě při tom zlomil svou hokejku. První střelu utkání si připsal Jaroslav Bednář ve 2. minutě. Slavia byla na začátku zápasu jasně lepší což potvrdil svým gólem v polovině 4. minuty Radek Duda. Josef Beránek nahrával z pravého kruhu na zcela volného Dudu, který neatakován sám před znojemskou brankou nedal Trvajovi střelou k pravé tyči žádnou šanci. Po vstřeleném gólu se domácí vrhli do útoku a hosté měli problémy dostat se alespoň za červenou čáru. První vážnější šanci orlů měl v 10. minutě na svědomí Pucher, který se neúspěšně snažil dorazit za Hronkova záda střelu Čakajíka. V téže minutě byl vyloučen Duda a hosté dostali možnost přesilové hry. Slavia se ovšem skvěle bránila a hostující orli se do žádné vážnější šance nedostali. Ve 13. minutě vytvořila Divíškova formace před Trvajem velký tlak, jenž vyústil ve vyloučení Jareše. Když už to vypadalo, že se hosté ubrání, byl vyloučen za krosček Mojžíš. Výhodu dvou hráčů v poli navíc již domácí využili. Novákovu střelu od modré dorazil do sítě David Hruška – 2:0. Další přesilová hra se naskytla hostům v 17. minutě, ale Znojmo bylo až do konce třetiny neškodné.

Na začátku druhého dějství se znojemští dostali do přečíslení, ale Pucherovu přihrávku k pravé tyči Uram nezachytil. Z protiútoku prověřil Trvajovu pozornost střelou zápěstím Beránek. Při dalším střídání se Sup prodral až před branku hostů, ale na poslední chvíli mu puk sebrali znojemští obránci. Divíškova formace pokračovala v náporu a za faul na Bednáře si šel odpočinout na trestnou lavici Erat. Jeho odpočinek však netrval dlouho, neboť již za 18 vteřin se slávisté radovali ze třetího gólu. Nahrávku Beránka skrze brankoviště srazil za záda vlastního brankáře obránce Znojma. Hostující hráči byli z obdržené branky hodně rozhození – hráli v šesti a následovala další přesilovka Slavie. V té si domácí vytvořili několik šancí. Sup ani Duda však své příležitosti nevyužili.Ve 27. minutě tvrdě vypálil Žižka, jeho střelu se neúspěšně pokusil dorazit Tomáš Vlasák. Poté byla hra vyrovnaná, odehrával se boj o střední pásmo. Tři minuty před koncem druhé třetiny se snaží Sup tečovat střelu Bednáře, místo puku ale zasáhne Trvaje do vyrážečky a je vyloučen za sekání. Hosté ani tuto přesilovku nezužitkovali.

V úvodu třetí části se do dobré střelecké pozice dostal Pucher , když si vybruslil zpoza Hronkovy branky. Jeho pokus těsně minul pravou tyč. Z protiútoku odpověděl svým pokusem Michal Sup. Ve 44. minutě byl před Hronkem nekrytý Dopita, ale puk se mu zkrotit nepodařilo. Znojmo bylo velmi aktivní. Za nedovolené bránění odešel pykat Vondrka. V přesilovce se do velké šance dostal opět Pucher. Prokličkoval se až před Hronka – ten však jeho střelu dokázal vyrazit. V polovině třetí třetiny měli hosté více ze hry. Napadali rozehrávku Slavie a donutili ji tak k chybám. Na konci 53. minuty se dostal ke třem střeleckým pokusům Červenka, ale ani jeden se mu nepovedl zcela podle jeho představ. V 55. minutě se do úniku tlačil Tomáš Divíšek, ale přišel o puk, který mu sebral Trvaj, jenž si pro něj vyjel až na modrou čáru, rozehrávka se mu ale nepodařila – nahrál Bednářovi, který tísněn obránci Znojma netrefil opuštěnou klec. Poté se jen utkání dohrálo za potlesku většiny fanoušků.

Statistický koutek

PUCHER
Trvaj
Ondřej

Ondřej Weissmann (Slavia): "Měli jsme dobrý nástup do utkání. Oproti předchozím zápasům jsme hráli od začátku důrazně, napadali jsme soupeře a měli jsme z toho šance. Dali jsme dva góly v přesilovce a za stavu 3:0 se utkání v klidu dohrávalo."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Hráli jsme prvních třicet minut hodně zakřiknutě, Slavia byla daleko lepší. Dala tři góly a bylo o zápasu prakticky rozhodnuto, i když bylo dost času. Pak jsme se zlepšili, ale nevím, jestli to nebylo tím, že Slavia trošku povolila. Zápas se pak jen dohrával. Měli jsme málo šancí, a ani z nich jsme nedokázali dát gól."

Foto: © Michael Mareš