25.10.2013, Andrea Krejčová

Slavia uspěla až na nájezdy

Slavia začala toto utkání aktivněji a v 16. minutě vedla už 2:0. Hosté se nevzdali a ve druhé třetině skóre zápasu vyrovnali. o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí.

15.kolo, pátek 25.10.2013, Slavia - Olomouc
3:2sn(2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Olomouc

Branky a nahrávky: 12. Mašín (Hlinka), 16. Navrátil (Bureš), rozh. náj. Hlinka – 24. Konečný (Ostřanský), 28. Konečný (Ostřanský). Rozhodčí: Schmejkal, Svobodová, Bláha. Vyloučení: 2:2. Diváci: 83. Střely na branku: 49:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:2, 3:2.

Slavia: Frodl (Novák D.) – Novák M., Mašín, Bureš, Hochel, Růžička, Löbl, Drahorád, Leština – Červený, Kellerstein, Török, Tejral, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Andres, Moravec, Navrátil

Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Kraigher, Brančík, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Kocián, Rajnoch, Králík, Ostřanský, Konečný, Beták, Zezula, Nedopil, Hánl

Do dnešního utkání vstoupili aktivněji domácí. Už od prvních minut si vytvářeli mnoho šancí. První z nich využil ve 12. minutě Dominik Mašín, který po přihrávce Filipa Hlinka překonal hostujícího brankáře. Další gól domácích vstřelil Filip Navrátil, který dorazil svou vlastní střelu. První třetina tak dopadla lépe pro Slavii.

Olomoučtí ale zbraně nesložili a ve druhém dějství skóre zápasu vyrovnali. Ve 24. minutě se po přihrávce Ostřanského prosadil hostující Martin Konečný. Od tohoto momentu jich bylo plné hřiště, což přineslo vyrovnávací gól z hole Martina Konečného, kterému opět nahrával Ostřanský. Druhá třetina další gól nepřinesla.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, ale i řadu nepřesností na obou stranách. V posledních minutách se domácí snažili tento zápas rozhodnout, ale do vyložené šance se nedostali a ani žádná střela z dálky se neujala, proto se šlo do prodloužení. Ani to však o vítězi utkání nerozhodlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější Pražané. V páté sérii rozhodl o vítězství Slavie Filip Hlinka.