23.10.2001, Karel Hrůza, Lukáš Hykš

Slavii Becherovka pořádně zhořkla

Nešťastný zápas sehrála Slavia s Karlovými Vary. Prohrála v něm 2:1. Obrovské trápení v koncovce prolomil až 4 minuty před koncem Daniel Branda, ale na vyrovnání bylo již pozdě. Nejlepším hráčem Slavie byl vyhlášen Lukáš Hronek

17.kolo, úterý 23.10.2001, Slavia - Karlovy Vary
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
Karlovy Vary

Branky: 56. Branda (Ujčík, Kadlec) - 21. Kverka (Mádl), 53. Kverka (Balász). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváků 2108

Slavia: Hronek - Kadlec, L.Filip, Sláma, J.Novák, Klobouček, Hejda, Pojkar - Ujčík, Branda, Antoš, Rousek, Alinč, Hübl, Matějovský, Čermák, Sup, Dlouhý, Z.Novák, Tomica

Karlovy Vary: Franěk - Hlavačka, Špelda, Zíb, Mádl, Rodine, Dobroň, Grof, Punčochář - Moskal, Pavliš, Němčický, Balász, Kverka, Bednařík, Štefanka, Steiner, Koštál, Kopecký, Domin, Kraus

Slavia začala velmi dobře a již po necelé minutě hry vybojoval za brankou Karlových Varů puk Alinč, našel před brankou Rouska, ale ten dnes skvělého Fraňka nepřekonal a nepovedlo se to ani Alinčovi, který dorážel jeho pokus. Poté se spíše bránilo a šance se rodily jen sporadicky. Většinou se jednalo o přesilové hry. Ale ani v těch moc hokejových krás k vidění nebylo. Stále se hráči pokoušeli o štěstí z větší vzdálenosti, ale brankáři byli bezchybní. Za zmínku stojí pouze vyhození Karlových Varů. Puk, který skočil na hraně, vyděsil Lukáše Hronka i fanoušky Slávie. A když se netrefil z ideální pozice mezi kruhy Dlouhý, šlo se do šaten za nerozhodného stavu.

Stejně jako Slavia do první, vlétla Becherovka do druhé třetiny. Byly odehrány 44 vteřiny a k puku se dostal karlovarský útočník Kverka, natlačil se před Hronka a po zemi mezi betony střelil první branku zápasu - 0:1. Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Při vyloučení Alinče se k puku dostal Branda a jel sám na Fraňka. Bohužel přetáhl blafák a z následné dorážky mířil vysoko nad. Slavia hrála více u branky Becherovky, ale karlovarští byli nebezpečnější díky rychlým brejkům.

Do poslení třetiny nastoupila Slavia s úmyslem dát rychle gól, ale když nedá nejjasnější gólové šance, přijde trest. V 53. minutě získal puk Balázs, vysunul do úniku Kverku a ten nedal. Ale dojíždějící Hejda zakopl, narazil do Hronka, který měl puk pod kontrolou a oba i s pukem skončili v brance. Hlavní rozhodčí si vzal na pomoc záznam a po dlouhém váhání gól uznal - 0:2. Chvilku na to, přesněji v 56. minutě, udělal Sup slalom téměř přes celé hřiště, ale branku Becherovky minul o pár centimetrů. Slavia nesložila zbraně a bušila do karlovarské obrany ze všech sil. Při vyloučení hostujícího hráče se osvědčila kombinace dvojice Ujčík - Kadlec. Po kombinaci našel Ujčík úplně volného Brandu a ten v podobných situacích nemýlí - 1:2. Minutu před koncem se Slavia pokusila o hru bez brankáře, ale marně.

Zápas jsme sledovali v přímém přenosu..

Ondřej Weissmann: Hráli jsme hodně pasivně, málo jsme bruslili, hráli jsme moc individuálně. Měli jsme přesto mnoho šancí, bohužel jsme je neproměnili.
Radim Rulík: Očekávali jsme tlak domácích, nechtěli jsme hrát ustrašeně a chtěli jsme neprohrát první třetinu. Taktika nám vyšla, dostali jsme se do vedení a po šťastném druhém gólu jsme již věřili, že první letošní vítězství venku uhájíme. Slavia měla mnoho dobrých příležitostí, měli jsme i štěstí, skvěle chytal Franěk a se štěstím jsme také vyhráli.