11.11.2003, Lukáš Hykš

Slavii reprezentační přestávka nepřibrzdila.

Ani reprezentační přestávka nepřibrzdila rozjetou Slavii v čele s Josefem Beránkem. Právě kapitán Pražanů rozhodl dvěma góly o tom, že jeho tým si ze Sokolova odveze tři body. Na začátku třetí části sice zdramatizoval zápas bývalý slávista Bacul, ale naděje na vyrovnání zhatil Energetikům pět minut před koncem v přesilovce obránce Jan Novák. Beránek se díky dvěma gólům posunul na první místo kanadského bodování celé extraligy.

21.kolo, úterý 11.11.2003, Zimní stadion Karlovy Vary, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
1:3(0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 45. Bacul (Tvrdík, Petr Kumstát) - 16. Beránek (Sup), 39. Beránek (Sup, Graňák), 55. J. Novák (P. Martinec, Tomica). Rozhodčí: Kolísek - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3900

Karlovy Vary: Franěk - Vantroba, Galvas, Ptáček, Krajíček, Bauer, Hájek, Rodin - Kraus, Skuhravý, Bednařík - Petr Kumstát, Alinč, Tvrdík - Netík, Lipianský, Němčický - L. Svoboda, Bacul, Košťál

Slavia: Málek - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Staněk, Kuntoš, Graňák, D. Pojkar - Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, Martinec, Tomica - Červenka, Kopecký, Dlouhý - Kvapil, Vondrka, Klepiš - Dobiáš

Slavia popáté v řadě vyhrála, její sérii nepřerušily ani Karlovy Vary. Vladimír Růžička přijel do Sokolova s velmi mladým týmem. Musel se obejít bez distancovaného Jaroše a také Milana Antoše. Na místě Jaroše nastoupil Roman Červenka, díky absenci Antoše dostal první extraligovou šanci osmnáctiletý Marek Kvapil. Domácí již nemohli počítat s Vojtěchem Polákem, jehož vedení uvolnilo na hostování do Sparty.

V úvodu zápasu dominovaly především obrany a hra se odehrávala převážně ve středním pásmu. Nejútočněji naladěn byl Josef Beránek. Nejprve nastřelil boční konstrukci, o chvíli později Fraňkovu masku a sérii ataků zakončil pokusem zasunout puk za Fraňka zpoza branky. Ještě větší nebezpečí znamenal pro domácího gólmana ve 14. minutě nájezd Dlouhého. Na začátku 16. minuty se slávisté přecejen dočkali vedení. Přihrávku Michala Supa usměrnil za Fraňkova záda agilní Josef Beránek. Hned nato mohl zvýšit vedení hostů Kropáč, jenže úspěšné zakončení Beránka nenapodobil. Těsně před přestávkou se dostal do slibné šance také mladík Červenka, neměl však již dostatek prostoru pro zakončení.

Do druhé části vstoupila Energie aktivněji, její snaha byla podpořená ještě přesilovkou, ale Ptáčkův, Vantrobův, Bauerův ani Netíkův pokus se neujal. V polovině utkání utkání při vyloučení Alinče mohly Vary skórovat v oslabení. V přečíslení dva na jednoho volil Tvrdík tvrdou střelu, Málek si s ní však poradil. Na druhé straně posléze zahrozili v krátkém sledu Kadlec a Kropáč. Ve 35. minutě byl blízko k vyrovnání Alinč, jenže Málek svému bývalému spoluhráči gólovou radost nedopřál. Slávistická obrana byla v této fázi hry v permanenci, ovšem gól padl paradoxně na druhé straně. V čase 38:23 se o něj postaral opět Josef Beránek, jenž si po další asistenci Supa poradil s obrannou dvojící Ptáček, Galvas a v cestě puku do sítě nezabránil ani gólman Franěk. Po čtyřiceti minutách šli tedy Karlovarští do šaten s dvoubrankovým mankem.

Domácí se nevzdávali a ve 45. minutě zdramatizoval utkání Bacul, který dorazil Málkem vyraženou Tvrdíkovu střelu. Vzápětí to mohlo být již opět o dva góly, Martincovu střelu zlikvidoval Franěk jen s velkým vypětím. Energie postupně zvyšovala tempo, jenže v době největšího tlaku neudržel nervy na uzdě Vantroba, čímž nabídl Slavii početní převahu. Šest sekund před vypršením jeho trestu vystřelil od modré Novák a puk se od jednoho z hráčů před Fraňkem odrazil až za brankovou čáru. Na světelné tabuli svítilo 54:21 a s domácími to již nevypadlo dobře. Dvě a čtvrt minuty před koncem zkusili odvolat Fraňka, usadili se v útočném pásmu, jenže klíč od pevnosti Málek již nenašli. Když čtyřicet sekund před koncem překazil Beránkovi střelu do prázdné brány a hattrick obranným zákrokem Ptáček, skončilo utkání 1:3.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "V první třetině nás držel nad vodou brankář Franěk. Od druhé třetiny jsme měli určitou územní převahu, ale nedokázali jsme dávat góly."

Jiří Kalous (Slavia): "Chtěli jsme hrát aktivní hokej, což se nám podařilo zvláště v první třetině. Od druhé třetiny převzaly iniciativu Karlovy Vary, ale nám se povedl jeden z protiútoků."