07.09.2012, Václav Baumann, Alžběta Mufová, Zdeněk Kamínek ml.

Slávisté marnému Ústí nasázeli osm gólů a už se těší na extraligu

Hokejisté pražské Slavie s Kopřivou v brance si v generálce na extraligu poradili s Ústeckými Lvy hravě 8:0. Hosté v Edenu nepředvedli vůbec nic a s vysokým přídělem tak odjíždějí na sever Čech zcela po zásluze.

přát., pátek 7.9.2012, Eden, Slavia - Ústí nad Labem
8:0(3:0, 2:0, 3:0)
Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 4. Hertl (Kalla), 9. Kalla (Žejdl), 13. Micka (Kalla, Žejdl), 24. Tomica (Stránský), 32. Micka (Krejčík, Jelínek), 41. Hertl (Krenželok), 56. Žejdl (Micka, Kalla), 60. Pospíšil (Kuboš). Rozhodčí: Jebavý - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 300. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 8:0.

Slavia: Kopřiva - Krejčík, Kadlec, Dresler, Kolařík, Kempný, Kučný, Kuboš - Tomica, Žejdl, Kalla - Krenželok, Hertl, Pospíšil - Sklenář, Růžička, Stránský - Poletín, Jelínek, Micka

Ústí nad Labem: Orct (32. Koutský) - L. Poživil, K. Černý, Vobořil, Sklenička, Hořava, Špelda, Motejlek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - Přeučil, Sýkora, Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš - Belluš

Poslední přípravný zápas obou týmů připadl na roční výročí tragédie týmu Lokomotiv Jaroslavl, a tak ještě před začátkem zápasu na minutu utichl vršovický stadion.

Už ve čtvrté minutě se prosadil Tomáš Hertl, když si vybruslil zpoza branky a střelou z mezikruží překonal hostujícího Orcta. Jednu z mála šancí Ústí v první třetině měl na holi Motejlek, který se dostal společně se Sýkorou do brejku, Miroslava Kopřivu propálit nedokázal.

Naopak na druhé straně skóroval Jaroslav Kalla, který se probojoval do útočného pásma, kde zvolil střelu už od modré, kterou Orcta překvapil, a ten se za pukem jen ohlédl. Vzápětí nabídli hosté červenobílým přesilovku, která ale vyloženě gólovou střelu nepřinesla. Těsně po jejím skončení se v kombinaci dostali před hostujícího brankáře Kalla s Mickou. Tomáš Micka byl neomylný a zvýšil již na 3:0.

Hosté vstoupili do druhé třetiny lépe a bylo vidět, že tu první opakovat nechtějí. I tak ale rychle inkasovali po hrubé chybě. To když zcela zapomněli na mezikruží úplně volného Marka Tomicu, jenž propálil Orcta počtvrté. V polovině utkání se obránce Krejčík prokličkoval až před ústeckou bránu, kterou objel a našel osamoceného Tomáše Micku, jenž zamířil přesně k tyči a vyhnal Orcta z klece.

Ústečtí pak, už s Koutským v bráně, mohli korigovat skóre, když hráli dvojnásobnou přesilovku. Při vyloučení Kučného a Stránského však jedinou vážnější střelu vyslal Sýkora, ta ale byla nepřesná.

Hned v první minutě závěrečného dějství se dostal do úniku Tomáš Hertl a parádní kličkou si hravě poradil s Koutským. Na opačné straně mohl domácím oplatit Přeučil, který se po Žejdlově chybě řítil sám na Kopřivu. V největší ústecké šanci zápasu ale byl úspěšnější Kopřiva a vyrazil puk nad branku.

Slavia si už zbytek utkání bez problémů pohlídala. Zatímco Ústečtí se do šancí ani nedostávali, sešívaní jich měli tolik, že často nevěděli, co s nimi. Po sérii zahozených příležitostí zvýšil pět minut před koncem Lukáš Žejdl po Mickově průniku již na 7:0.

V poslední minutě utkání jel ještě trestné střílení domácí Kalla, jehož v úniku fauloval Poživil, avšak brankáře Koutského nepřelstil pomalou ranou doprostřed. To se však povedlo dvě vteřiny před závěrečnou sirénou Tomáši Pospíšilovi, který doklepl do klece tečovanou ránu Kuboše.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme nezvládli. Slavia nás jednoznačně přehrála ve všech směrech a zaslouženě zvítězila. Celkově si myslím, že jsme přípravu odehráli slušně. Měli jsme i zápasy, kdy jsme předváděli hru, se kterou chceme hrát v lize. Nešlo nám tolik o výsledky, ale o nacvičení tohoto systému hry. Stále budeme potřebovat na tomto systému pracovat, abychom vše měli vypilované a v průběhu sezóny vše fungovalo."