24.08.2018, Jakub Mezlík, Tomáš Pauček

Slávisté si v malém derby poradili s Kobrou

Hokejisté Slavie nastoupili den po náročném derby se Spartou na ledě pražské Kobry, a i když byl po dvou třetinách stav vyrovnaný, v závěrečné části rozhodli sešívaní čtyřmi góly o svém vítězství. Slávisté se představili proti Kobře v omlazené sestavě s několika juniory, kteří se dokázali prosadit i střelecky.

přát., pátek 24.8.2018, Kobra - Slavia
Kobra
2:6(0:1, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 37. Schejbal (Bureš, Hlinka), 38. Kellner (Šťastný, Drahorád) – 18. Všetečka (Šmerha), 33. Kohút (Všetečka), 42. Saňa (Šteiner David, Furch), 51. Jaša (Šergl), 53. Hasil (Brož, Saňa), 56. Hradil. Rozhodčí: Čáp – Horký, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.

Kobra: Novák (41. Bílek) – Drahorád, Ryzák, Verbík, Bureš – Malovický, Kellner, Šťastný, Tuma, Kysela, Hlinka, Šteiner Dominik, Schejbal, Jedlička, Žemlička.

Slavia: Šorf - Hejda, Valík, Duda, Steinocher, Antoš, Saňa, Macek - Šteiner David, Furch, Matějka - Šergl, Jaša, Tejral - Brož, Hradil, Hasil - Všetečka, Kohút, Šmerha.

Trenér Říha vyslal po náročném duelu proti Spartě na led značně omlazený kádr s řadou juniorů. Ti se od úvodního hvizdu neustále tlačili směrem vpřed, kýžený úspěch i přes přesilovku však ne a ne přijít. Kobra naproti tomu hrozila jen z ojedinělých protiútoků, které nicméně vždy dokázala pokrýt buď hostující obrana, nebo Šorf, který v brance dostal přednost před Sochůrkem.

Novák v kleci Kobry se oproti němu zapotil podstatně více, v závěru první periody navíc poprvé kapituloval. Všetečka v útočném pásmu našel dobře postaveného Robina Všetečku, jehož skrytá rána propadla Novákovi přes lapačku.

Začátek druhé periody hodně rozkouskovala častá vyloučení. Nejprve putoval za katr Duda, na druhé straně jej však následně napodobil Tuma, po chvíli pak navíc Jedlička, Slavia ovšem krátkou přesilovku 5 na 3 nedokázala využít.

Mrzet je to nicméně nemuselo. Chvíli po polovině utkání ujel všem obráncům Dávid Kohút, jenž zdvojnásobil náskok hostí. Tím ale aktivita hokejistů z Vršovic pro druhou třetinu skončila a led ovládla Kobra. Přesilovku po faulu Hejdy ještě hostující obrana zvládla, krátce po jejím konci už nicméně nestačila na výstavní pumelici Jakuba Schejbala, který od modré nedal Šorfovi šanci.

Ještě před sirénou navíc přišlo překvapivé srovnání stavu. Lehce ospalá pětice slávistů nezvládla uklidnit velký závar před bránou, po kterém nakonec touš skončila na hokejce Davida Kellnera, jenž zkraje 38. minuty vyrovnal na 2:2.

Studená sprcha v podobě vyrovnaného výsledku jako kdyby sešívané hokejisty polila živou vodou. Diváci se ještě nestihli ani usadit zpět na sedačky, když Šteiner perfektní zadovkou našel Josefa Saňu, který přesnou střelo zápěstím vrátil vedení na stranu Slavie.

To však nebylo ze strany svěřenců trenéra Říhy ani zdaleka vše. Deset minut před koncem nejprve David Jaša využil přečíslení dvou proti jednomu, o minutu později pak na 2:5 z pohledu domácích po nádherném ťukesu zvýšil Matěj Hasil. V závěru pak ještě pojišťovací trefu z úhlu přidal Damien Hradil, Slavia tak zvítězila 6:2 a připsala si pátý úspěch ze sedmi přípravných mačů.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Do zápasu jsme nasadili jen mladé hráče, nejstarším byl obránce Saňa (23 let). První polovinu zápasu jsme odehráli výborně, ale pak jsme měli slabou pasáž deseti minut, kdy jsme produkovali hodně chyb a dostali soupeře do zápasu. Třetí třetina byla odehraná výborně, navíc jsme v ní byli efektivní v koncovce a zaslouženě vyhráli. Pro mnohé hráče jsou to první zápasy za muže a toto utkání odehráli opravdu dobře. Mladí hráči jsou pro náš klub příslibem do budoucna, proto jsme rádi, že se nám je daří do zápasů nasazovat a navíc se dokáží prosazovat.