28.09.2014, Adam Kolář

Slávisté ve Varech dvakrát dotáhli náskok soupeře, na body to ale nakonec nestačilo

Sešívaní se v Karlových Varech pokoušeli napravit porážku z derby se Spartou. Po úvodní části Pražané sice prohrávali, ve druhé třetině však zamířili přesně Valach a Poletín a před závěrečnou dvacetiminutovkou zůstávalo vše otevřené. Nakonec se ale z vítězství radovali domácí energetici, protože to byli už pouze oni, kdo se v závěrečné periodě dokázal gólově prosadit.

7.kolo, neděle 28.9.2014, KV Arena, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
4:2(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Duda, V. Tomeček), 30. Pšurný (Duda, Redlihs), 44. V. Tomeček (R. Hruška, Redlihs), 53. Vachovec (Kverka) – 28. Poletín (Bednář, Vlasák), 33. Valach (Bednář, Tomica). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3202. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček J., Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Pšurný, Balán, Hruška D. – Heizer, Skuhravý, Tomeček V. – Koblasa, Hruška R., Flek – Gorčík.

Slavia: Furch – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář – Sklenář, Klhúfek, Stránský – Micka, Vas, Weissmann – Poletín, Andres, Tomek.

V úvodu byli aktivnější hokejisté domácího celku, kteří šli také brzy do vedení po pěkné akci prvního útoku. Duda nahazoval puk na branku, ale jeho pokus byl zblokován Kolaříkem, naneštěstí pro sešívané přímo na hokejku Michala Vachovce, jenž střelou z první otevřel skóre.

Zbylé minuty úvodní dvacetiminutovky patřily hostům, kteří měli několik zajímavých možností. Karlovarský brankář musel řešit opakované pokusy Valacha či Vlasáka. Po parádní přihrávce Bednáře pálil tvrdě do masky Závorky obránce Knot, jehož pokus byl zároveň největší šancí Slavie v úvodním dějství.

Zkraje prostředního dějství Tomica tečoval Holubovu střelu od modré čáry jen těsně nad, načež hosté začali přebírat iniciativu a zanedlouho dokázali také vyrovnat. V přesilové hře Bednář nahazoval na bránu od modré čáry a jeho pokus šikovně usměrnil do protipohybu bezmocného Závorky Michal Poletín.

Vyrovnaný stav ale dlouho nesetrval. Pražané totiž špatně střídali, čehož si všiml domácí bek Redlihs a poslal dlouho přihrávku na modrou čáru, kde stál osamocený Duda. Karlovarský kapitán šikovně prodloužil puk do jízdy na Romana Pšurného, který nedal Furchovi svým forhendovým blafákem žádnou šanci a poslal Energii opět do vedení.

Hostům se ale i tentokrát podařilo srovnat. Opět u toho byla první formace Slavie. Na konci akce stál slovenský dělostřelec Juraj Valach. Ten prostřelil domácího brankáře tvrdou ránou z levého kruhu. Po čtyřiceti minutách se tedy šlo do kabin za remízového stavu.

Závěrečná perioda ale patřila Západočechům. Byli to právě hokejisté z lázeňského města, kdo diktoval tempo hry a kdo se také dokázal gólově prosadit. Ve 44. minutě se nejprve ve skrumáži před Furchem nejlépe zorientoval Vojtěch Tomeček, a využil tak početní převahu domácích. Vítězství Energie pak potvrdil sedm minut před koncem tvrdou ranou bezprostředně po vyhraném buly Michal Vachovec.

Červenobílí tedy nenapravili prohrané derby se Spartou a tři body si do tabulky připisují Karlovy Vary. Další zápas čeká slávisty v úterý, kdy budou na vlastním ledě hostit hokejisty Vítkovic.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): „Jednalo se o opravdu vyrovnané utkání, které rozhodovaly maličkosti a detaily. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu a my jsme za to rádi. Už jen proto, že v pátečním utkání jsme soupeři v Mladé Boleslavi body doslova darovali. Teď jsme si je vzali zpět. Nyní máme před sebou velice těžký program. V úterý hrajeme v Liberci, v pátek pak v Třinci. Proto je toto vítězství pro nás hodně cenné.“

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Zápas byl podle mého vyrovnaný. Naším cílem bylo bodovat. S tím jsme také přijeli. Neodvážíme si nic a to je pro nás veliké zklamání. Nemohu si pomoci, ale ty branky, které jsme dostali, byly hodně zbytečné. Stačilo více odvahy a herního klidu a mohli jsme vybojovat nějaký bod.“