29.09.2005, Jan Kolář

Slávisté vybojovali výhru nad Pardubicemi

Slávističtí dorostenci v tomto utkání přišli o tříbrankové vedení. Bojovným a obětavým výkonem ale nakonec strhli výhru na svoji stranu, když se na konci zápasu podařilo skórovat domácímu Jakubovi Vokálovi, kterému přihrával Tomáš Petráň.

8.kolo, čtvrtek 29.9.2005, Zimní stadion Eden, Slavia - Pardubice
5:4(3:1, 1:2,1:1)
Pardubice

Branky a nahrávky: 11. Kauschitz (Hertl, Indra), 12. Vokál (Fára), 19. Hafenrichter (Stoklasa), 28. Indra (Charvát), 55. Vokál (Beránek) – 9. Březina (Kopa), 29. Březina (Kopa), 37. Salava (Paučin), 54. Paučin (Salava).Brankář: Furch 60/4

Slavia: Furch – Beránek, Koumal, Mazanec, Roth, Gold, Stejskal, Gaisler, Hertl - Nestrašil, Doležal, Petráň, Hafenrichter, Vokál, Uleščenko, Charvát, Stoklasa, Fára, Sýkora, Indra (C), Kauschitz.

Pardubice: Čaladl (od 21.minuty Landsman) – Popler, Blažek, Voříšek, Drtina, Rozlivka, Poskočil (C), Šnejdr - Nikl, Březina, Bendík, Kousal, Stoklasa, Paučin, Dobiáš, Radil, Kopa, Verner, Pilař, Salava.

Utkání začalo na obou stranách velmi opatrnou hrou, v důsledku toho odpískal rozhodčí několikrát v krátké době za sebou zakázané uvolnění. První nebezpečná střela jde na hostujícího gólmana Čaladla v páté minutě z hole obránce Slavie Jana Stejskala, ale brankář si s ní ví rady. Pardubičtí hráči se hlásí o slovo o tři minuty později, Paučin se Salavou si vytváří obrovský tlak před Furchovou brankou a obránce Beránek situaci hasí faulem, je vyloučen za krosček. Na konci deváté minuty zaváží puk do obranné třetiny Slavie aktivní Jakub Salava, Furch jeho nahození podrží a následuje vhazování. Po něm se ke střele z úhlu dostává hostující centr Ondřej Březina a šťastnou střelou dává první branku Pardubic – 0:1. O chvíli později se Slavii daří bleskově odpovědět. Útočníkům se daří kombinace v útočné třetině, Indra nahrává Hertlovi, který nachází před bránou Kauschitze a ten dopravuje puk do brány 1:1. Slávisté bleskově přidávají další branku, Fára předává puk na Vokála, který ze svého postavení mezi kruhy skóruje na 2:1. Pardubičtí mladíci by rádi rychle vyrovnali, Furch postupně likviduje střely Vernera a především Salavy, jenž je před ním úplně osamocen, ale se svou bekhendovou střelou neuspěje. Na konci 19. minuty však náhle uhodí na druhé straně, kdy Hafenrichter zvyšuje na 3:1 po nahrávce Stoklasy.

Začátek druhé třetiny je typický znovu velmi opatrnou hrou. Ve 28.minutě nahrává zpoza branky Charvát na kapitána Marka Indru, který krásnou střelou pod víko překonává Landsmana, ten vystřídal na počátku druhé třetiny v brance Marka Čaladlu, stav je 4:1. Ihned za minutu se daří hostům snížit, Furch zřejmě nevidí lehkou střelu Ondřeje Březiny a kapituluje – 4:2. Ve 31. minutě se v útoku činí domácí Charvát s Kauschitzem, z jejich snahy vzejde tvrdá střela Rotha od modré čáry, kterou gólman hostí kontroluje. V dalším průběhu hry se „blýskne“ špatnou přihrávkou obránce Radek Koumal, dva pardubičtí útočníci se tím ocitnou tváří v tvář Furchovi, ale nepodaří se jim ho překonat. Další příležitost má při signalizovaném vyloučení pardubického Šnejdra slávista Kurt Kauschitz, jehož tvrdou střelu Landsman chytá. Ve 37.minutě při následné přesilové hře Slavie ztrácí v obraně puk domácí Martin Mazanec a hosté z této chyby těží střelou na 4:3, kterou si připisuje Jakub Salava.

Třetí třetina začíná vyloučením hostujícího Salavy za držení, v přesilové hře je nejblíže vstřelení gólu slávista Roth, který pálí od modré čáry, Landsman jeho střelu zpacifikuje. V druhé polovině posledního dějství jede domácí kapitán Indra s Charvátem na osamoceného obránce hostí, Indra se snaží na Charváta přihrát žabičkou, ale chybí mu přesnost. Na druhé straně se po nahrávce Salavy ocitá sám před gólmanem Michael Paučin a srovnává na 4:4. Za minutu však Jakub Vokál přesnou střelou z dálky strhává znovu vedení na stranu domácích – 5:4. V posledních minutách zápasu se Pardubice mohutně snaží vyrovnat, ale ani odvolání brankáře a následná power-play jim není nic platná a slávisté tak zaznamenávají další výhru na domácím ledě.

Rudolf Dlouhý (trenér, HC Slavia Praha)

"Body byli dnes dost vydřené. Zbytečně jsme pustili soupeře do zápasy když jsme vedli. Mohl to být od nás velmi dobrý zápas, vedli jsme 4:1. Soupeř se zvedl, dvěma góly snížil a následně byla hra vyrovnaná. Bylo štěstí, že nám tam spadl pátý gól, který byl moc hezký. Myslím si, že všichni hráli, bojovali a bylo to vyrovnané utkání."