22.01.2006, Adam Vandrovec

Sobotka odvedl svou práci a odešel do kabin

Junioři Slavie přivítali v Edenu hokejisty Olomouce a k vidění byl pohledný hokej. Slavia posílena o Sobotku s Drtinou z áčka a Šulce z Chomutova měla po většinu zápasu převahu. Sobotka, který byl den po zápase za hlavní tým Slavie, měl odehrát pouze polovinu zápasu. Hned v první třetině dvakrát rozvlnil síť a ve druhé třetině dostal od sudího Laciny osobní trest do konce utkání. Domácí si vedení udrželi až do konce zápasu a zaslouženě získali všechny body.

38.kolo, pátek 20.1.2006, Zimní stadion Eden, Slavia - Olomouc
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
Olomouc

Branky a nahrávky: 11. Sobotka (Sklenář), 18. Sobotka (Růžička), 30. Višňák (Drtina), 52. Ondráček (Jonáš, Višňák) - 26. Tobiáš (Šula, Kovalovský). Vyloučení: . Využití: . V oslabení: .

Slavia: Kamiš - Višňák, Šulc, Jebavý, Roth, Drtina, Drbohlav, Soldán, Lang - Kachlík, Růžička, Pavel(C), Stromko, Malárik, Jonáš, Ondráček, Krejčí, Sobotka, Škaloud, Sklenář ,Indra

Olomouc: Adamec - Ryšánek, Bradáč, Piskura, Pich, Křesina, Ondrušek, Jenáček, M. Rajnoha - Tobiáš, Rak, Luňák, Bártek, A. Frieb, Handl(C), Klimovič, M. Frieb, Puček, Šula, Kovalovský, K. Rajnoha

Poměrně rychlé tempo bylo nastoleno už od prvních minut. Olomouc se pustila do Slavie neohroženě, bez servítek. Slavia byla v následujících minutách častěji u puku a v útočném pásmu. V 11. minutě skončil nápor prvního útoku gólem. Po několika neproměněných šancí dostal puk do skvělé pozice před odkrytou klec Sobotka a ten nezaváhal. Slavia si nadále držela převahu. Dvě minuty před sirénou, ukončující úvodní část, se dostal Sobotka až před Adamce a po jeho zakončení doputoval olomoucký gólman do brány i s pukem.

Olomouc do druhé třetiny zvýšil aktivitu. Povedenou akci první řady zakončoval Sklenář, ale Adamec parádním zákrokem zachránil situaci. Hanáci dostali ve 26. minutě až příliš prostoru. Šulovi se před Kamišem zakončit nepodařilo, puk se dostal k Tobiášovi a ten do odkryté brány snížil. Vstřelený gól hosty povzbudil a dostávali Slavii pod tlak. Naštěstí pro Slavii se jim nedařila koncovka a neproměnit několik vyložených šancí. Postupným rozebráním při hře 4 na 3 slavili domácí úspěch. Bohdan Višňák vzal zakončení přesilovky na sebe a parádně propálil Adamce. Pěkný pokus Jonáše s Ondráčkem, kdy první jmenovaný poslal rychlou přihrávku od modré a urostlý křídelní forvard tečoval, bohužel nevyšel. Sobotka se opět svou šikovností dostal až před Adamce, ale jeho efektní bekhend skončil jen na konstrukci. O chvíli později neměl štěstí ani Růžička, který se pokusil olomouckého gólmana objet, ale neúspěšně. Sobotka který už seděl na trestné lavici dostal za komentáře výkonů sudího Laciny trest do konce utkání.

I na začátku třetí třetiny se dvířka trestné lavice netrhla. Utkání se přiostřilo. Často se před brankáři po nevydařené akci ještě hráči postrkovali. Ondřej Šula se po buly ve středním pásmu probojoval před Kamiše, který jeho střelecký pokus ovšem spolehlivě kryl. Na začátku druhé desetiminutovky třetí třetiny si Olomoučtí vytvořili tlak zavánějícím gólovou situací. Tento tlak však brzo zažehnala čtvrtá branka Slavie. Jonáš poslal do samostatného nájezdu Ondráčka a ten zakončením pro praváky typickým, kličkou do bekhendu, slavil úspěch. Utkání bylo rozhodnuté a bylo dohráváno klidněji.