10.01.2006, Jan Rožumberský, Michael Mareš

Sparta na nás prostě nemá !

P r a h a - Slavia vstoupila do utkání impozantně, když Vlasákova střela od mantinelu překvapila Břízu - na kostce svítil čas 1:00. Domácí si vytvářeli i další šance a druhý gól visel ve vzduchu. Udeřilo ale na druhé straně, když v půlce první třetiny dorazil Tabačekovu střelu za Fraňkova záda Štrba. Na začátku druhé části hry byl k vidění vyrovnaný boj se šancemi před oběma brankami. Krátce po polovině zápasu však poslal sešívané do vedení Tomica, když zužitkoval chytrou přihrávku Beránka z rohu kluziště. Na třetí brance si připsal velké zásluhy Radek Duda. Sjel si s pukem za Břízovu bránu a nečekaně zadovkou našel u vzdálenější tyče Michala Supa, který na druhý pokus dostal puk za brankovou čáru. V závěrečné třetině se Sparta snažila útočit. Zápas zdramatizoval v 53. minutě po kombinaci celé pětky Hanzlík. Za chvilku byl rozdíl skóre znovu dvougólový, když Dlouhý využil přesilovku. Domácí si vítězství ukrást nenechali a hosty do závěrečného tlaku nepustily. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Radek Duda, jako vždy šel do každého souboje s maximálním nasazením a vybojované kotouče skvěle rozděloval svým spoluhráčům - připsal si dvě asistence.

 
 
39.kolo, úterý 10.1.2006, Sazka Arena, Slavia - Sparta
Slavia
Slavia
4:2(1:1, 2:0, 1:1)
Sparta
Sparta
 

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Duda, J.Novák), 32. Tomica (Beránek), 36. Sup (Duda, Vlasák), 55. Dlouhý (Sobotka, Graňák) - 12. Štrba (Tabaček, J.Straka), 53. Hanzlík (Ton, Štrba) Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel . Vyloučení: 8:6 . Využití: 1:0 . Diváci: 11960 . Průběh utkání: 1:1, 3:1, 3:2, 4:2

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, J.Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek "C", Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D.Hruška, Divíšek, Vondrka - Kopecký, Sobotka, Dlouhý

Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík, Malinský O. - Chabada "C", Sivek, Netík - Ton, Straka J., Štrba - Špaňhel, Langhammer, Dragoun - Růžička M.

 
 

Komentář

Nečekaný úvod mělo v pořadí již 61. pražské derby mezi Slávií a Spartou. Po zahřívacích zásazích obou brankářů přišel hned vzápětí ostrý test v podobě šance druhého útoku Slavie. A Tomáš Vlasák ji s přehledem sobě vlastním proměnil. Celou akci začal ve vlastním obranném pásmu Michal Sup, který dlouhým pasem našel Radka Dudu a ten si v útočném pásmu počínal znamenitě. Podržel puk, přihrál Tomáši Vlasákovi a ten takřka z nulového úhlu prostřelil Petra Břízu – 1:0. Od začátku zápasu uběhlo přesně 60 vteřin. Ale Sparta nesložila zbraně, v Sazka Areně se i nadále hrál vynikající hokej se šancemi na obou stranách. Zářili především Radek Duda (ten si počínal obzvlášť aktivně v rozmezí 3. a 4. minuty) a Tomáš Žižka, který se dvakrát ocitl v blízkosti Petra Břízy, ale ten jeho střely kryl. Ale ani Sparta nebyla tak zcela bez šancí, zejména se činil Josef Straka, který byl neustálým nebezpečím pro Fraňkovu branku.

Také druhá pětiminutovka úvodní třetiny patřila domácím, a to zejména v podání aktivního Jana Nováka, který několikrát po sobě ohrozil brankáře Břízu. Stačil ale jeden protiútok Sparty na začátku 12. minuty a bylo to rázem 1:1 (11.21) - Ján Tabaček vystřelil, Petr Franěk jeho střelu pouze vyrazil před sebe a Martin Štrba vrátil puk za jeho záda. Gól však domácí vůbec nesrazil do kolen. Další šance měli především David Hruška (12.36 – jeho střele ale chyběl moment překvapení), Michal Sup s Tomášem Vlasákem, kteří ujeli ve vlastním oslabení (14.26) při vyloučení Milana Kopeckého, či Jaroslav Bednář, který se nadvakrát v 18. minutě pokoušel překonat Petra Břízu. Ke změně skóre v první třetině nakonec nevedla ani vtipná spolupráce Davida Hrušky s Tomášem Divíškem (18.33). Jediné, co se tak ještě v prvním dějství měnilo, byl počet hráčů na ledě. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny byl vyloučen Petr Kadlec za krosček.

Jak první třetina skončila, tak druhá začala. Sparta nastoupila do druhé třetiny posílená o jednoho muže v poli, neboť dohrávala přesilovku za vyloučeného Petra Kadlece, ale gólmana Slavie příliš neohrozila. Přesilovku hrála vlažně, opatrně a Slavii pod tlak v podstatě nedostala. Další možnost přesilové hry měla naopak Slavia, to když Michal Sivek přifilmoval pád a rozhodčí Milan Minář jej poslal na dvě minuty za katr. Slavie (jmenovitě Jan Novák a Petr Kadlec) pálí z každé pozice, ale Sparta odolává. Slavia z tlaku nakonec vytěžila pouze závar před Petrem Břízou.

Prvních pět minut se nedá srovnat s úvodní pětiminutovkou první třetiny, hra je dost rozháraná. V úvodu 25. minuty neuspěli Sup s Dudou, ani následně Tomáš Vlasák, a tak po faulu Josefa Straky dostává Slavia šanci na reparát. Sérii nepřesností na obou stranách zakončuje až obránce Jan Novák střelou do Petra Břízy. Slavie je sice v této části zápasu aktivnější, ale bez finálního zakončení. Do toho se paradoxně dostává až z trestné lavice se vracející Josef Straka, ale ten na Fraňka nevyzrál.

V polovině utkání má zase více ze hry hostující Sparta, snaží se využít nepřesností v obraně Slavie a málem se jí to daří. Jenže skvělý Franěk Slavii drží. S cílem tuto nelichotivou situaci změnit přicházejí na led Sup, Vlasák a Duda a málem se jim to podaří. To když Radek Duda v čase 30.45 vypracoval skvělou šanci, ale Tomáš Vlasák neměl už potřebný klid na zakončení. Co chybělo? Snad jen přesnější muška. Jejich snaha ale byla po zásluze odměněna. Co se nepovedlo druhému útoku, zrealizoval vzápětí první. Josef Beránek využil zmatků před branku hostů, přihrál Marku Tomicovi a ten se zorientoval jako první – 2:1. (31.01).

Další část patřila hostům, kteří měli k dobru přesilovkou za vyloučeného Michala Supa (33.05), ale Franěk i v této fázi zápasu doslova čaroval. Paradoxně největší šanci mohli mít domácí, jen kdyby si Milan Kopecký včas všimnul, že se vyloučený Michal Sup vrací na led. Ale čas Slavie měl teprve přijít. Na jedné straně neuspěl Ján Tabaček (35.26), ale hned vzápětí nadvakrát překonal Petra Břízu Michal Sup (35.37) – 3:1. Dlužno dodat, že za celou akcí stál tentokrát velmi agilní Radek Duda. Byl to on, kdo puk vybojoval, zavezl do útočného pásma a ideálně zpětnou přihrávkou naservíroval svému spoluhráči z útoku. Vzápětí měla šanci i Sparta, ale Tomáš Netík promáchnul. Za zmínku ještě stojí vyloučení Jana Nováka (39.27), který dostal teprve svůj první letošní trest.

Také třetí třetinu začali domácí v oslabení, to když si zbytek trestu šel ještě odsedět obránce Jan Novák. Ale Sparta nenechala domácí v oslabení příliš dlouho, pouhých 45 vteřin. Na trestnou lavici za držení hole zamířil také Martin Štrba a tak síly na ledě byly zase vyrovnány. Ani domácí Slavia si nepočínala nějak zvlášť aktivně. Její akce neměly potřebný klid. Například Petr Kadlec (42.03) spálil velkou šanci. A tak ani v pořadí pátá přesilovka domácích nevedla ke skórování. Snad právě proto se Josef Beránek zdravě naštval, projel přes celé hřiště, ale jeho pokus skončil v náruči Petra Břízy. Neujala se ani Kolaříkova dělovka (43.10), která sice vypadla z chumlu před Břízou, ale nebylo už nikoho, kdo by Břízu pokořil. Našlápnutou Slavii tak zbrzdilo další vyloučení, to když na trestnou lavici zamířil (45.11) podruhé v zápase Tomáš Divíšek, ale i díky skvělé obranné práci Marka Tomici a Jana Nováka také tato přesilovka hostů nakonec zůstala nevyužita. Hrálo se nahoru dolů, hra se přelévala z jedné strany na druhou a to se pochopitelně líbilo divákům (47.14). Hra opět začala nabírat na tempu, které pouze malinko zbrzdila drobná šarvátka za brankou Petra Břízy, do níž se zapojili obě 51 (Jiří Vykoukal a David Pojkar). Popravdě řečeno, šance na vstřelení gólu měly oba týmy, možná k němu měla blíže Sparta – to když Petr Ton ve slibné šanci (49.32) netrefil puk. Kdyby býval Petr Ton šanci využil, mohlo být za chvíli vyrovnáno. V čase 52.09 totiž využila Sparta svého obrození a snížila na rozdíl jednoho jediného gólu. Petr Ton našel v druhé vlně osamoceného Jana Hanzlíka a ten se nemýlil – 3:2.

Domácí znervózněli, ale paradoxně jim pomohla sama Sparta svojí nekázní. Martin Růžička hákoval a byly z toho dvě minuty přesilovky, kterou, byť v samém závěru, Slavie využila. Šest vteřin před jejím koncem se trefil Radek Dlouhý (54.20). Jeho trefu ale ještě musel posvětit videorozhodčí – 4:2. Na poslední trefě zápasu se výraznou měrou podílel návratilec do sestavy Vladimír Sobotka, který Dlouhému nádherně přihrál.

V Sazka Areně vybuchl gejzír euforie, diváci tleskali, bavili se pohledem na líbající se dvojice a málem se ještě ze zápasu stalo drama – to když slávistickým zadákům ujel Petr Ton, ale jeho pokus (55.47) zlikvidoval výborný Petr Franěk. Prakticky z protiútoku mohla ještě Slavia svůj náskok zvýšit, ale Tomicova přihrávka byla pro Jaroslava Bednáře příliš na dlouhou hůl. Poslední minuty diváci vestoje své miláčky vytleskávali a Slavia si už dvoubrankové vedení nenechala vzít.

Statistický koutek

Statistiky zpracovali: Jan Beneda
Střely na bránu + mimo
Slavia Sparta
Bednář 2+1
Beránek 4+3
Divíšek 2+0
Dlouhý 1+0
Drtina 1+0
Duda 2+1
Graňák 2+2
Hruška D. 0+1
Kadlec 4+2
Kolařík 3+0
Kopecký 2+0
Novák J. 8+1
Pojkar 0+0
Sobotka 2+0
Sup 5+1
Tomica 2+0
Vlasák 3+2
Vondrka 2+0
Žižka 5+1
celkem 50
19, 22, 9
Černošek 2+0
Dragoun 0+0
Hanzlík Jan 3+1
Chabada 2+1
Langhammer 1+0
Netík 3+7
Nikolov 0+0
Ptáček 1+2
Růžička M. 1+0
Sivek 3+1
Stehlík 1+0
Straka J. 6+3
Špaňhel 1+0
Štrba 4+0
Tabaček 3+0
Ton 4+1
Vykoukal 1+0
celkem 36
11, 14, 11
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Sparta
Bednář 1:1
Beránek 18:13
Divíšek 13+6
Dlouhý 3+0
Duda 2+3
Kopecký 0+5
Sobotka 6+6
Vlasák 15:9
Vondrka 1:0
celkem 59:43
úspěšnost 57,84 %
Třet.: 25:16, 15:21, 19:6
Dragoun 0:1
Chabada 0:1
Langhammer 3+9
Netík 1:1
Sivek 14:21
Straka J. 20:17
Špaňhel 1+3
Štrba 4:6
celkem 43:59
úspěšnost 42,16 %
Třet.: 16:25, 21:15, 6:19
Brankáři
Slavia Sparta
Fraňěk 94,44 %
zásahy 34
góly 2
Bříza 92 %
zásahy 46
góly 4
Nejlepší hráči
Slavia Sparta
VLASÁK
Duda
Novák J.
STRAKA J.
Štrba
Netík

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Diváci viděli zajímavé utkání, hrál se rychlý, důrazný hokej. Myslím si, že jsme měli o krapíček víc šancí, hlavně v první třetině. Mrzí mě, že jsme je nedokázali využít."

František Výborný (Sparta): "Myslím, že jsme podali se Slavií rovnocenný výkon. Rozhodla druhá třetina, kdy nás Slavia trochu v prvních deseti minutách přitlačila, byla drzejší a agresivnější před brankou a z toho prostoru dala dva góly. Potom jsme znovu naskočili do utkání, ale Slavia má kompaktní tým."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"