08.02.2018, Tomáš Pauček

Špatný začátek stál mladší dorost zápas, z Kladna se vrací bez bodu

I pět minut může rozhodnout zápas. To poznali mladší dorostenci, kteří vůbec nezvládli krátký úsek první třetiny. V něm inkasovali hned třikrát, náskok Kladna pak už dotáhnout nedokázali. Do Prahy se tak vrací bez bodu a s porážkou 1:4.

C12, čtvrtek 8.2.2018, ČEZ Stadion, PZ Kladno - Slavia
PZ Kladno
4:1(3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Šugár (Karmazín, Votoupal), 12. Štrombach (Darsa, Šťastný), 14. Pulda (Krejžík, Vimmer), 51. Šťastný (Štrombach) – 52. Martinec (Brummel, Čapka). Rozhodčí: Malota – Ondráček, Hřebík. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1.

PZ Kladno: Burda – Vyhnal, Horák, Krejžík, Vinš, Brejcha – Strnad, Štrombach, Hurta, Karmazín, Votoupal, Šťastný, Šugár, Darsa, Pulda, Vimmer, Hanousek, Adam

Slavia: Pittr (14. Janura) – Hrdlička, Čech, Stejskal, Srdínko, Němeček, Kluch, Čapka – Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr

Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji a už po pěti minutách měli možnost přesilovky. Votoupalovo vyloučení však nedokázali využít a naopak po jeho návratu na led si nepohlídali zadní vrátka - právě Votoupal založil útočnou akci, ze které poprvé rozvlnil síťku Pavel Šugár.

Slávisté byli jako opaření a o tři minuty později kapitulovali podruhé, tentokrát jejich obranu překonal hbitý Filip Štrombach. Špatný nástup však pokračoval, chvíli po inkasovaném gólu putoval za katr Slavíček a PZ se prosadilo potřetí, přesilovku využil Marek Pulda. Ten zároveň vyhnal Pittra z branky, nahradil ho Janura.

Výměna gólmanů Pražany evidentně nakopla a několikrát ve druhé třetině svého soka pořádně zmáčkli, prosadit se však nedokázali. Stejné to však bylo i na druhé straně, kde Janura držel akcie sešívaných hokejistů nad vodou, odolal i jednomu oslabení.

Zkraje třetí části měli červenobílí možnost snížit, přesilovku za Strnadovo sekání však využít nedokázali. To neplatilo pro Středočechy, kteří stejnou možnost dostali na konci 49. minuty a nepromrhali ji - Adam Šťastný zvyšoval už na 4:0 pro domácí.

Slávisté ale tentokrát měli připravenou odpověď, o kterou se o minutu později postaral Patrik Martinec. Jeho trefa dala svěřencům Jiřího Doležala křídla, hned třikrát si svou aktivitou vynutili výhodu přesilovky, Kladno v čele s výborně chytajícím Burdou ale odolalo. Souboj dvou sousedů v tabulce tak vyzněl lépe pro PZ, které doma zvítězilo 4:1.