09.12.2017, David Mencl

Srovnání těsně před koncem, pak junioři proti Hradci ovládli nájezdy

Sešívaní museli v Hradci Králové celý zápas jen dotahovat, přesto nakonec slaví vítězství po nájezdech. Už to vypadalo, že si Východočeši těsný náskok udrží, pětačtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby ale srovnal Šergl, který si následně připsal i vítězný nájezd. Nájezdy se povedly všem červenobílým střelcům, síť se podařilo rozvlnit i Heldákovi a Furchovi.

24.kolo, sobota 9.12.2017, Mountfield HK - Slavia
Mountfield HK
2:3sn(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Matouš (F. Moník, Matějček), 44. Chalupa – 36. Jaša (Martínek), 60. Šergl (Šmerha), rozh. náj. Šergl. Rozhodčí: Veselý – Roischel, Řezníček. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Mountfield HK: Bartozel – Hroudný, Muška, Pohl, Havránek, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Havelec, Hnik, Hašek, F. Moník, Sklenář, Chalupa

Slavia: Šorf – Hejda, Duda, Antoš, Vobořil, Stark, Melovič – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka, Šteiner, Heldák, Šilhan, Šergl, Nedorost, Jaša, Marek, Martínek

První velkou příležitost v zápase měl Šmerha, který vypálil ihned po vhazování. Bartozel ale dával pozor a včas zasáhl. O necelé dvě minuty později si brankovou možnost vytvořili i domácí a nakonec se radovali i z gólu. V přesilové hře se kotouč dostal k Dominiku Matoušovi, a ten z první prostřelil Šorfa.

Navýšit vedení mohl Hašek poté, co mu skvěle přihrál Chalupa, královéhradeckému juniorovi však byla na poslední chvíli zablokována hokejka. Ani slávisté však nebyli bez šancí, Jašu ovšem vychytal pozorný Bartozel, který si následně poradil i s nebezpečnou dorážkou.

David Jaša se ovšem nakonec přece jen dočkal. Slovenský forvard si s pukem najel na osu hřiště a tvrdou ranou zamířil přesně pod horní tyčku. Po pouhé minutě mohl být Mountfield znovu ve vedení, střelec první branky ale tentokrát nastřelil jen tyč.

Na začátku třetí periody mohl skóre na slávistickou stranu překlopit Šmerha, tomu ale Bartozel na poslední chvíli vypíchl kotouč z hole. Znovu do vedení se Hradec Králové dostal ve 44. minutě, kdy David Chalupa opustil trestnou lavici, zpracoval puk a z mezikruží prostřelil Šorfa mezi betony.

V polovině poslední dvacetiminutovky měli červenobílí přesilovou hru a nebyli vůbec daleko od vyrovnávací trefy. Nejdříve se zaskvěl Bartozel, když zastavil prudké rány Kohúta a Šergl, následně vypálil první jmenovaný ještě jednou. Tentokrát se ozvala branková konstrukce.

I když už to vypadalo, že Pražané odjedou z východních Čech bez bodu, v poslední minutě se vše změnilo. Sešívaní zavezli při hře bez brankáře kotouč do útočného pásma, šťastlivcem byl nakonec Jan Šergl, který se ranou pod víko nemýlil.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V nich se dařilo slávistickým střelcům, nikdo z trojice Heldák, Jan Šergl a Furch se nemýlil, a tak bylo o bodu navíc jasno.

Miroslav Řehák (Mountfield HK): „Do utkání jsme vstoupili dobře a vedli, za stavu 2:1 jsme pak měli vyložené šance. Těsně před koncem jsme udělali zbytečný faul a 45 vteřin před koncem jsme dostali gól. Nájezdy byly loterie a myslím, že se na nás trochu podepsal včerejší zápas, trochu nám docházely síly. Chybí nám prakticky tři levá křídla, což je sice znát, ale nemůžeme se na to vymlouvat.“

Milan Antoš (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že Hradec je silný soupeř a že když dáme tři nebo čtyři góly, máme šanci uspět. To se nakonec ukázalo, i když až v nájezdech. Ale smekám před soupeřem, který hrál výtečně. Byl to oboustranně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli v nájezdech šťastnější.“