02.12.2017, Richard Wagner

Starší dorost: Dva slepené góly potopily slávistické snažení

Svěřenci Josefa Beránka se v rámci čtvrtého kola nadstavbové části střetli s mužstvem ze západu Čech. Karlovarští se dvakrát prosadili v úvodní dvacetiminutovce, Jaroslav Brož za sešívané snížil v polovině periody s pořadovým číslem tři. Více branek již toto střetnutí nenabídlo, a tak odjely tři body z Edenu do lázeňského města.

 
 
NAD4, sobota 2.12.2017, Slavia - Karlovy Vary
Slavia
Slavia
1:2(0:2, 0:0, 1:0)
Karlovy Vary
Karlovy Vary
 

Branky a nahrávky: 50. Brož (Hradil, Macek) – 11. Jiskra (Křemen), 12. Berčík (Záruba, Fečo) Rozhodčí: Velčovský - Zíka, Štětina. Vyloučení: 5:5, navic Holý (SLA) 10 min. OT [NARZ]. Bez využití. Diváci: 77. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

 

Slavia: Pánek (58. - 59. Málek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Houška, Petrák.

Karlovy Vary: Bednář – Zavřel, Kořán, Ptáček, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Berčík, Hudečka, Jiskra, Fečo.

 
 

Komentář

V úvodní dvacetiminutovce byl k vidění rychlý hokej se spoustou zajímavých momentů na obou stranách. Jako první se mohli prosadit domácí, ale Havrdova rána jen sloupla lak z pravé karlovarské tyče. Energetikům se poté povedlo v polovině třetiny poprvé prosadit. Křemen se svým únikem úspěch neslavil. Pánkem vyražený puk ale dojel za brankou, odkud našel z levého kruhu sjíždějícího Víta Jiskru, jenž měl dostatek místa a času na to, aby zametl kotouč do klece.

Přesně po minutě a deseti vteřinách bylo na střídačce západočeského mužstva ještě veseleji. Postaral se o to Martin Berčík, který dostal od Záruby parádní přihrávku do samostatného úniku. Svůj brejk zakončil karlovarský forward milimetrovou kličkou, při které si položil gólmana a zavěsil. Sešívaní se sice snažili alespoň o kontaktní gól, který měl na holi Hradil, avšak jeho samostatný únik vyřešil karlovarský muž s maskou.

V prostřední části se ze hry místy vytrácela rychlost. Energetici pak hráli více zezadu, což dávalo slávistům prostor pro kombinace a útočení, ale na Bednáře ne a ne najít recept. Podobný obrázek vydržel v Edenu prakticky až do poloviny závěrečné periody. Červenobílí měli více ze hry, častěji stříleli, ale bez gólového efektu. Naopak, sama domácí ekipa pak musela několikrát hasit požár, který vznikal nekoncentrovaností směrem do zadních řad.

Teprve v polovině poslední třetiny se Eden rozezvučel radostí. Hradil vyslal do souboje Jaroslava Brože, který se chytře mezi dvěma hráči dostal až do pozice mezi kruhy, odkud vyslal přesnou ránu, která zapadla přesně k tyči. Další velký nápor sešívaných přišel při hře bez brankáře, kdy měl na své hokejce vyrovnání Hradil, ale v jasné pozici trefil jen skákajícího Bednáře. Sešívaní tedy prohráli na svém ledě i třetí nadstavbový zápas.

Podrobný přenos včetně všech zajímavých šancí naleznete ZDE


Ohlasy trenérů

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Byl to dobrý zápas, který měl svou kvalitu. Soupeř se dostal brzo do vedení 2:0, což pro nás nebylo dobře. Na konci jsme si ale vytvořili větší tlak, ale na naší straně nebylo patřičné štěstí. Momenty, které rozhodují zápas, jsou například v dohrávání šancí, což nám se nepovedlo, i když jsme ji tam měli.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Utkání jsme nasměrovali k výhře v první třetině, kdy jsme hráli aktivní hokej, ale v prostřední části jsme od toho ustoupili a iniciativu převzali domácí. Ve třetí části jsme udělali chybu, kdy slávistický útočník prošel v situaci jeden proti dvěma a od té doby jsme se zbytečně dostávali pod tlak. Nedokázali jsme zjednodušit hru, a to především ve vlastním pásmu. Slavia byla v závěru v tlaku, což jsme nakonec proti šesti ustáli a máme cenné tři body.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže