22.01.2018, Adam Nejedlý

Starší dorostenci rozstříleli bezzubou Jihlavu

Zejména zásluhou nejproduktivnějšího slávisty Jaroslava Brože, který zkompletoval hattrick, přehráli slávisté klub z Vysočiny a získali cenné tři body do tabulky Extraligy staršího dorostu.

NAD12, pondělí 22.1.2018, Zimní stadion Eden, Slavia - Jihlava
5:2(1:0, 3:1, 1:1)
Jihlava

Branky a nahrávky: 4. Brož J. (Holý, Všetečka), 25. Brož J. (Všetečka, Antoš), 28. Brož J., 35. Hasil (Zderadička), 47. Klapka (Antoš, Zderadička) – 35. Brož V. (Smolko), 58. Pigl (Barák). Rozhodčí: Čáp – Hradil, Schopf. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 47. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Slavia: Málek – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Vaniš, Petrák, Klapka

Jihlava: Juřička – Křišta, Piskač, Veleba (C), Smolko, Marek, Zvěřina – Brož, Čermák, Úlovec, Krajíček, Kardoš, Filip, Juda, Menšík, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda

Sešívaní do utkání vlétli nejlépe, jak mohli. Tři minuty po úvodní buly jihlavský Piskač vyhodil kotouč mimo kluziště, a protože na trestné lavici již seděl Zvěřina, sešívaní měli téměř minutu a půl dlouhou, dvojnásobnou početní výhodu. Takovou příležitostí nemohl pohrdnou nejproduktivnější slávista dosavadního průběhu sezony, Jaroslav Brož, který ranou z mezikruží propálil jihlavského maskovaného muže a otevřel skóre utkání. Domácí byli lepším týmem i po zbytek třetiny, velkou příležitost neproměnil Všetečka a po ráně Zderadičky zvonilo břevno Juřičkovy klece.

Druhá třetina přinesla sešívané radosti podstatně více. Agilní Jaroslav Brož napřed zvýšil na dva nula po milimetrové Všetečkově přihrávce, v minutě dvacáté osmé pak domácí vedli již o tři branky. Střelcem nemohl být nikdo jiný, než vršovický fantom Jaroslav Brož, který tak zkompletoval hattrick.

Pražané i nadále kontrolovali hru, soupeře navíc srážela častá vyloučení. Další gól Slavie nedlouho po polovině zápasu přidal ranou z levého kruhu Matěj Hasil. Snížení hostů z hole Vítězslava Brože sice přišlo nedlouho poté, i tak šli ale slávisté po čtyřiceti minutách do kabin s hřejivým pocitem tříbrankového vedení.

V závěrečném dějství domácí již žádné drama nepřipustili, Jihlavu po celou třetinu nepustili téměř k ničemu. Sami se naopak snažili ještě navýšit skóre, blízko gólu byl zejména Zderadička, který ale po krásné individuální akci ztroskotal na hostujícím brankáři. Pátý gól tak nakonec padl až o několik minut později zásluhou Adama Klapky, který procedil kotouč za bezmocného Juřičku.

Kosmetická úprava skóre z hole Tomáše Pigla již nic na jasném vítězství Slavie změnit nemohla sešívaní si tak se závěrečnou sirénou připsali cenné tři body do vyrovnané tabulky.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Odehráli jsme dobré utkání, vedli jsme od začátku až do konce. Bylo to od kluků dobře, poctivě odehraných šedesát minut.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Pokud mám hodnotit zápas střízlivě, tak Slavia byla dnes ve všech ohledech lepší tým. My jsme se na začátku nechali hloupě vyloučit, dostali jsme se pod tlak a již jsme se z toho během zápasu nedokázali vymanit. Gratuluji domácím za zasloužené vítězství, my máme na čem pracovat.