09.12.2017, Michal Toman

Teď už to v prodloužení vyšlo! Starší dorost zdolal Liberec

Sešívaní zavítali v šestém nadstavbovém kole do Liberce. Zápas na severu Čech začali červenobílí výborně, když se v sedmé minutě prosadil ostrostřelec Klapka. Bílí Tygři ovšem skóre otočili a Pražané museli dotahovat. Klání nakonec za nerozhodného stavu 2:2 dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl o výhře Slavie Brož. Slávisté tedy napravili smolnou prohru v derby a odvezli si do Prahy dva body.

NAD6, sobota 9.12.2017, Liberec - Slavia
Liberec
2:3p(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Šeliga (Šuráň, Šafařovský), 21. Hájek (Bieniek, Křepelka) – 7. Klapka (Kižlin), 47. Hradil (Brož), 63. Brož (Klapka, Macek). Rozhodčí: Bernat – Serbus, Grundler. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 55. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Liberec: Zajíček – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko (A), Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Strnad, Šafařovský, Šeliga

Slavia: Pánek – Fiala, Mareček, Štibingr (C), Zderadička, Macek, Srdínko, Holý (A) – Brož (A), Kižlin, Všetečka, Havrda. Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Na první branku se v Liberci čekalo do 7. minuty. Slavia sevřela v ponechané výhodě Tygry v jejich třetině. Po několika zblokovaných střelách se dostal kotouč na hůl Adama Klapky, jenž z kruhu zamířil přesně pod horní tyčku.

O chvilku později mohl ten stejný hráč vedení Pražanů navýšit, jenže v samostatném úniku trefil pouze tyč. Domácí se tak dočkali vyrovnání. Dominik Šeliga se zmocnil puku u pravého mantinelu, natlačil se až před branku a zasunul kotouč přesně mezi Pánkovy betony.

A Liberečtí zvládli krátce po první přestávce zvrátit duel na svou stranu. Bieniek poslal od modré čáry nepříjemnou střelu, kterou Pánek vyrazil jen před sebe, kde stál připravený Matěj Hájek, jenž kotouč snadno dorazil za záda slávistického brankáře.

Hektický závěr s dobrým koncem

Zápas nabízel jednu gólovou šanci za druhou. Gólmani ale úřadovali ve Svijanské Aréně až do 48. minuty, kdy prolomil střeleckou smůlu hostující Damien Hradil. Ten se prokličkoval za obranu domácích, položil si brankáře Zajíčka táhlou forhendovou kličkou a své parádní sólo zakončil s přehledem střelou do odkryté části domácí svatyně.

Do konce základní hrací doby měla obě mužstva několik slibných příležitostí ke skórování, leč ani jeden z brankářů nekapituloval a utkání dospělo až do prodloužení. V tom byli nakonec úspěšnější Pražané. Zasloužil se o to Jaroslav Brož, jenž zakončil bleskový protiútok hostů chytrou dorážkou. Sešívaní si tak odvezli do Prahy dva body.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Myslím si, že si Slavia zaslouženě odváží dva body. Můžeme být rádi za bod, soupeř byl dvě třetiny lepším týmem. Samozřejmě, hráli jsme v týdnu tři zápasy a měli jsme těžký výjezd, ale můžeme být spokojeni. Po pěti zápasech máme třináct bodů. Je potřeba se vrátit k zodpovědnosti na kotouči, dnes tam byla spousta chyb. Ale kluci to odmakali a nevadí, že dnes máme jenom bod.“

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Myslím, že to byl dobrý zápas. Pro nás je důležité, že jsme zvládli dát gól v prodloužení, vyhráli jsme a utkání hodnotím jen pozitivně.“