23.08.2012, MoV, David Mičke

Třetí výhra v přípravě, Slavia zdolala Rytíře

Slávisté si v pátém přípravném utkání připsali třetí výhru, doma v Edenu si poradili s kladenskými Rytíři. Už v první třetině se blýskli pěknými individuálními akcemi s gólovou pečetí Tomáš Hertl a Lukáš Krenželok, ve třetím dějství přidal pojistku Vladimír Růžička a uzavřel skóre na 3:1 pro sešívané.

 
 
přát., čtvrtek 23.8.2012, Eden, Slavia - Kladno
Slavia
Slavia
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
Kladno
Kladno
 

Branky a nahrávky: 6. Hertl, 16. Krenželok, 58. V. Růžička ml. (Sklenář) - 20. Dalecký (Patera).

 

Slavia: Furch - Kempný, Šulc, Kučný, Kadlec, Kolařík, Beňovič, Dresler - Kalla, Alinč, Tomica - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V.Růžička ml., Sklenář - Micka, Jelínek, Poletín

Kladno: Cikánek - Drtina, Macholda, Černošek, D. Růžička, Kužel, L. Procházka, Mocek, Kameš - Dalecký, Patera, Hlaváč - Dragoun, Strnad, Obdržálek - Lukáč, Kuchejda, Eberle - Čurda, Melka, Valský

 
 

Komentář

Již zkraje zápasu se velkou agilitou projevoval ještě nedávno kladenský hráč Jaroslav Kalla. Jeho pobídku ale mladík Tomáš Hertl nevyužil. Za malou chvíli se nadechovali hosté, avšak jejich snahy utnul v 6. minutě Tomáš Hertl. Jeho střelecký pokus byl tentokrát úspěšný. Ranou z pravého kruhu prostřelil kladenského Cikánka (1:0). Rytíři z Kladna nepolevovali a snažili se o vyrovnání. Ani přesilovka jim k tomu však nepomohla. Naproti tomu Slavii dostala její početní výhoda do varu a z následného tlaku vytěžil druhou branku Lukáš Krenželok (2:0). Třetina se dohrála za mohutného slávistického tlaku.

Kladno dostalo během pauzy očividně pěkně „za uši“, neboť hned první minuta navýšili obrátky, což přineslo snížení skóre. Jan Dalecký dostal přihrávku zpoza slávistické branky a z bezprostřední blízkosti slávistického brankáře Dominika Furcha překonal (2:1). Rytíři následně neměli daleko ke k vyrovnání, ale výborný Furch chytal skvěle a vždy vítané štěstí slávistům přálo. I ve druhé třetině ale Slavia opanovala led a soupeř mohl být rád, že skóre zůstalo vyrovnané.

V závěru prostřední periody mohla Slavia bez problémů skóre navýšit, ale Kladenští byli proti, a tak se v třetím dějství dala čekat tuhá bitva. Červenobílí jakoby opět chtěli dát svému soupeři vědět, kdo „tu“ vládne. Hertl se prosmýkl po linii nulového úhlu až před Cikánka a hodně mu zavařil. Dorážející Žejdl jen snahu o skórování znásobil. Kladno zatím na vyrovnání nemohlo ani pomýšlet. Slávisté dále překypovali aktivitou. Lukáš Krenželok se v 46. minutě ocitnul ve střelecké pozici před prázdnou bránou, ale přihrávkuna nohy nedokázal zkrotit. Rytíři spoléhali na brejky.

V polovině třetiny se k prvnímu podstatnějšímu tlaku dostali i hosté. Vyrovnání z něj však neplynulo. V 54. minutě kladenský Pavel Patera najel do útočného pásma, na chvíli předal puk spoluhráči, aby si ho později převzal před slávistickou brankou, a Furch se musel hodně vytáhnout. Jeho dobré postavení zabránilo dalšímu kladenskému pokusu o srovnání skóre. Chvíli nato Kladno mohlo skórovat ze samostatného nájezdu, ale domácí Furch se opět vytáhnul. Kladenští poté Slávisty výrazně zatlačili a byli blízko gólu. Naděje hráčů z Kladna však zásadně zmenšil Vladimír Růžička ml., který z ojedinělého úniku červenobílých zvýšil skóre (3:1). Slavia utkání v klidu dohrála a nepřipustila už žádné drama. V Edenu se radují ze zasloužené výhry.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"