18.10.2014, Michal Borovan

V zápase brankářů získal pro juniorku bod navíc Marek Novák

Už tři zápasy v řadě nedokázala Slavia dát Vítkovicím gól ze hry. I tak to dnes však stačilo na dva body. Velké absolutorium si zaslouží hlavně Čeněk Novák, který v průběhu zápasu předvedl několik fantastických zákroků a svůj výkon korunoval čtyřmi chycenými nájezdy

19.kolo, sobota 18.10.2014, Slavia - Vítkovice
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 65. Marek Novák. Rozhodčí: Lacina - D. Štětina, J. Štětina Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 15:27. Průběh utkání: 1:0.

Slavia: Č. Novák – Vala, M. Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Kottek, Krejčí – Červený, Šmerha, Kasala, Nestrašil, Fortelka, Ječný, Vyskočil, Tejral, Procházka, Andres, Furch, Navrátil

Vítkovice: Wanecki – Šimeček, Adamík, Demel, Šendera, Puzič, Charvát, Štencl, Rudl – Ballner, Rimmel, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar

První třetina začala, tak jako včera, brzkým vyloučením Slavie. Ale přesilovky dnes celkově nebyly příliš velkým nebezpečím ani na jedné straně. Na konci 14. minuty přišla největší šance zápasu. K zakončení se dostal hostující Rimmel, ale trefil pouze tyč Novákovi brány. Puk poté poskakoval v brankovišti domácích, ale Novák ho stačil včas zalehnout a znemožnit tak dotírajícím hráčům hostí dorážku.

Druhá třetina začala velkým tlakem Slavie, ale branku nedokázal ve velké šanci vstřelit Navrátil a za pár sekund pohořel i Tejral. Vítkovice vrátila do zápasu blesková akce dvojice Sysala–Kafka, proti níž se znovu vytáhl bezchybný Novák.

Nejdramatičtější část poslední třetiny přišla po vyloučení Ječného. Slavia odehrála oslabení skvěle a sama se dvakrát dostala do obrovských šancí. Nejprve nedosáhl před prázdnou branku na puk Furch, při samostatném úniku Kasala se vyznamenal rychlým vrácením obránce Charvát, který mu ve skoku na poslední chvíli vypíchl puk.

Ani v prodloužení gól nepadl a to i přesto, že Slavia hrála v úvodu prodloužení téměř dvě minuty přesilovku a šlo se tedy na nájezdy. Tam poprvé v zápase rozvlnil síť blafákem do bekhendu Andres. Za hosty musel dát Rimmel a nemýlil se, když střelou nad vyrážečku překonal Nováka. Rozuzlení přinesla až pátá série a nájezd á la Vladimír Růžička ml. od Marka Nováka. Slavia tak mohla slavit třetí výhru v řadě.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Byl to hodně bojovný zápas. Vítkovice byly dnes o něco lepší, měly více střel, ale nás dnes podržel fantastický Novák. Dnes jsme to urvali nasazením, bojovností a chladnou hlavou v nájezdech.“

Petr Jakub (HC Vítkovice Steel): „Obě mužstva byla velmi dobře organizovaná, hlavně směrem dozadu. Kluci dodržovali taktické instrukce, ale trápili jsme se v koncovce. Navíc oba gólmani dnes jednoznačně nejlepšími hráči utkání.“