03.03.2011, Martin J. Křížek

Vítkovičtí otočili šešti góly ve druhé třetině

Z 3:0 během necelé čtvrthodiny na 3:6! Neuvěřitelným obratem ve druhé třetině smazali vítkovičtí junioři tříbrankové slávistické vedení. K obratu Pražanům už nepomohly ani tři body Michala Poletína. V divoké přestřelce nakonec dokázali Slezané vstřelit 8 branek a odvážejí si z Edenu zaslouženě 3 body.

53.kolo, čtvrtek 3.3.2011, Eden, Slavia - Vítkovice
5:8(3:0, 0:6, 2:2)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 2. Klhůfek (Hertl), 9. Žejdl, 11. Wszolek, 50. Poletín (Klhůfek, Hertl), 53. Hertl (Poletín, Barák) - 25. Žvatora (Kolouch, Slovák), 26. Řehák (Kilnar), 28. Hruzík (Prokop, Řehák), 30. Mareček (Richter, Kovář), 37. Kilnar (Vrána), 39. Kolouch, 42. Kolouch (Slavík), 60. Kilnar (Vrána). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Diváci: 87.

Slavia: Dlouhý - Příhoda, Hrouda, Hertl, Jeník, Hellar, Růžička, Okuliar, Suchánek, Kejdana, Barák, Mavrojanidis, Warneke, Palaščák, Koubek, Wszolek, Poletín, Semrád, Žejdl, Vogel, Klhůfek

Vítkovice: Bartošák - Vrána, Řehák, Šebesta, Richter, Pociecha, Pavelka, Kovář, Slovák, Kolouch, Hruzík, Slavík, Koziol, Mareček, Prokop, Kilnar, Žvatora

Když hosté inkasovali hned ve 2., 9. a 11. minutě, zdálo se, že by o osudu utkání mohlo být rozhodnuto. To by se však nesmělo jednat o hokej, a už vůbec ne o juniorský!

Obrat zařídila především dvojice Kilnar - Kolouch, jejíž oba členové vstřelili v zápase 2 branky a přidali jednu asistenci. Za domácí nasbíral tři body útočník se zkušenostmi z "A" týmuMichal Poletín. Ani jeho příspěvek však Pražanům na výhru nakonec nestačil.

Do třetí třetiny totiž vlétli opět aktivněji hosté, což dokumentovali akcí, jež skončila sedmým gólem v síti brankáře Dlouhého - nenápadně vyhlížející nájezd dvou proti dvěma zakončil Petr Kolouch přesnou střelou k tyči, ani to však nepřimělo trenéra Beránka vystřídat nešťastného gólmana.

Slávisté ovšem zápas ani za stavu 3:7 nevypustili a odměnou jim byly branky Poletína a Hertla. Na zvrat už však bylo pozdě. Zoufalý tlak domácích při závěrečné powerplay utnul Aleš Kilnar, navíc při signalizovaném vyloučení domácích.