24.01.2019, Martin Kamenik

Výborně! Sešívaná juniorka přemohla Litvínov

Tak to se sešívaným mladíkům povedlo! Slávisté po dobrém výkonu vezou ze severu Čech tři body. Vstup do zápasu se sice více podařil Litvínovu, ale od té doby na ledě úřadovala Slavia. Dvě branky vstřelil Martin Petrák, druhá z branek byla navíc vítězná. Jedinou kaňkou na výkonu červenobílých je ztracený bod v nadstavbovém prodloužení. Rozdíl v tabulce mezi hokejisty z Edenu a Litvínovem je tak již jen tříbodový.

N14, čtvrtek 24.1.2019, ZS Ivana Hlinky, Litvínov - Slavia
Litvínov
2:4(1:0, 0:2, 1:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Berka (Bartoš, Viedemann), 50. Dufek (Šubrt, Jindra), 63. Jindra (Bártek, Jouza) – 25. Petrák (Křenek), 26. Mareček (Havrda), 48. Petrák (Holý), 49. Všetečka (Steinocher). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Litvínov: Pejsar – Háva, Bártek, Šubrt, Viedemann, Kitzberger, Baláž, Kroupa – Bartoš (C), Jindra, Jouza, Berka, Dufek, Kysela, Šarlinger, Limanovský, Fišer.

Slavia: Němeček J. – Fiala, Němeček D., Srdínko J, Srdínko A., Steinocher, Mareček, Holý – Všetečka (C), Kižlin, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Jágr, Petrák.

Sešívaní dostali na začátku utkání ihned výhodu přesilové hry, z té však příliš moc nevytěžili. Celá první perioda byla po většinu času bez velkých brankových příležitostí. Až v patnácté minutě projel obranou Litvínova obránce Holý, nezakončil ale dostatečně důrazně.

Početní převahu na druhé straně ale využili domácí. Po faulu Steinochera se do zakončení dostal Marek Berka a svou střelu namířil přesně pod Němečkovu lapačku - 1:0.

Druhá třetina patřila sešívaným. Nejprve v čase 24:26 zasunul kotouč po objetí branky za záda Pejsara Martin Petrák. Poté v tlaku hostů o necelou minutu později propasíroval kotouč do litvínovské branky Tomáš Mareček - 1:2.

Slavia pokračovala ve stejném trendu i ve třetí části. Znovu přišla povedená dvouminutovka. V osmačtyřicáté minutě se střelou zápěstím z levého kruhu podruhé prosadil Martin Petrák. O minutu později to bylo pro pražský celek ještě růžovější. Do přečíslení ujel se Steinocherem Robin Všetečka, který si připsal již svou třiadvacátou branku v letošní sezóně.

Další minuta však přinesla snížení. Šubrtovu střelu od modré tečoval mimo dosah Němečka Ondřej Dufek. Slavia si ale již zbytek utkání pohlídala.

V nadstavbě chtěli slávisté ukořistit další bod, avšak proti byl David Jindra. Ten v čase 62:07 propálil sešívaného strážce klece a zajistil Severočechům bod.

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Tak my můžeme být spokojeni jen s první třetinou. Ve druhé a třetí třetině jsme předvedli nedisciplinovanost a lajdáctví. Děláme málo pro góly a zbytečně si to komplikujeme, jako v posledních zápasech. Body zkrátka odevzdáváme."

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): „Bůhvíjak dobrý výkon jsme nepředvedli. Místy jsme byli pod velkým tlakem, ale jsme rádi, že jsme po dlouhé době uhráli vítězství. Bohužel jsme dnes chtěli i čtvrtý bod, a to se nám zase nepovedlo."