31.01.2006, Tomáš Zetek, Miroslav Votava

Výlov bodů se na jihu Čech nekonal

Slavia měla na jihu Čech dobře rozehraný zápas, ve čtvrté minutě jí poslal do vedení Jaroslav Bednář, který se jubilejní dvacátou brankou v sezóně dotáhl ve střelecké tabulce na Michala Supa. Na další gól čekali diváci v Budvar Aréně do poslední minuty druhé třetiny, kdy za domácí trochu šťastnou brankou vyrovnal Hübl. Ve třiapadesáté minutě výsledek otočil Veselý. V závěru ještě pečetil skóre střelou do prázdné brány Sailer. České Budějovice poprvé v sezóně vzaly body Slavii a získaly důležité vítězství v boji o postup do play-off. V utkání oblékl červenobílý dres Slavie po devíti letech Ivo Prorok, posila z Litvínova.

46.kolo, úterý 31.1.2006, Budvar Aréna, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice
3:1(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 40. Hübl (Sailer), 53. Veselý (M. Hudec), 60. Sailer (Bělohlav) - 4. Bednář (Divíšek).
Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Žabka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 4942. Průběh utkání: 0:1, 3:1

Č. Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Sailer, Hübl, Šimánek - Hřebejk, Vak, Kotrla - Mertl, J. Hanzal, Bělohlav

Slavia: Hronek - Kadlec, Pojkar, Kolařík, Drtina, Žabka, Graňák, J. Novák, Žižka - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Sobotka, Prorok - Vondrka, V. Růžička ml., Dlouhý

Vzhledem k tomu, že Slavia je papírově největší favorit na zisk letošního mistrovského titulu a také vedoucí celek extraligy a Jihočeši předvedli v posledním domácím utkání se Spartou skvělý výkon, slibovala si divácká kulisa dobrou podívanou. To se ale šeredně zmýlila. Hned na úvod sice hráli českobudějovičtí hokejisté přesilovou hru, ale již její průběh předznamenal osud celého souboje lídra s osmým celkem extraligové tabulky. Prakticky první vážnější akce slávistů pak skončila za Romanem Turkem. Po menším závaru se dostal k puku Tomáš Divíšek, jehož střelu vyrazil “The Large“ jen k dojíždějícímu Jaroslavu Bednářovi, který svým jubilejním dvacátým gólem sezony poslal Pražany do vedení – 0:1. Poté se spíše vylučovalo než hrálo a utkání se velmi rozkouskovalo. Šancí bylo pomálu a vzrušení zažila vcelku solidně zaplněná Budvar aréna v 16. minutě, kdy se Šimánek uvolňoval do samostatného úniku, ale kotouč ho daleko předjel. Hronek si na něj na hranici kruhu počíhal a chtěl jej přikrýt pod svými chrániči, což se mu ale povedlo jen na chvilku. Když touš vyjel zpod brankáře Středočechů, Šimánek měl před sebou prázdnou klec. Lukáš Hronek však stihl svou kardinální minelu napravit. Do šaten se tak šlo poprvé za jednogólového vedení hostů.

Druhá třetina by se dala popsat velmi jednoduše: nudná podívaná s minimem šancí a zajímavých momentů. Z kraje prostřední části měli jednoznačnou převahu slávisté, ale vyprodukovali z ní jen pár propagačních pokusů na Turkovu svatyni. Jihočeši se poprvé pořádně dostali ke kotouči až ve 24. minutě, kdy se hrálo po oboustranném vyloučení čtyři na čtyři. Snad jediná vážnější šance přišla tři minuty poté, když před Hronkem vznikl drobný závar. Vyrovnání měli na holi Kotrla z Hřebejkem, ale ani jeden z nich z bezprostřední blízkosti nepřekonali slávistického gólmana. To, co se nepovedlo jim, zvládl dosti záhadným způsobem druhý centr českobudějovického týmu. Když už se hosté viděli v šatně a diváci na přestávkové klobáse, vyprostil všechny z letargie Viktor Hübl, který po Sailerově přiťuknutí nahodil z rohu vcelku nezištně puk na Lukáše Hronka, jenž si jej srazil za svá záda – 1:1. Za tohoto stavu zazněla podruhé siréna.

Ten, kdo čekal, že ve třetí třetině, jež měla rozhodnout o bodovém zisku pro jeden či druhý tým, bude k vidění lepší podívaná, musel být zklamán. Úvod byl sice oboustranně očividně aktivnější, ale postupem času se tempo a úroveň hry vrátily do starých kolejí. Až v 50. minutě začal dostávat zápas trochu jiný rozměr. Harant nejprve zazdil akci domácích v rohu a na druhé straně následně Kadlec připravil pozici Beránkovi, který však nezakončil. V čase 51:38 vsítil Petr Kadlec branku, když překonal Turka lehkou střelou od modré čáry. V tu dobu už ale bylo pískáno, jelikož po kontaktu s mantinelem zůstal ležet na ledové ploše Viktor Hübl. Ten nakonec odjel po svých, ale slávisté se pochopitelně hodně zlobili na sudího Šindlera. To ještě netušili, co se stane za půl minuty. Přesně za tuto dobu totiž Jihočeši dokázali dostat misky vah na svou stranu. Michal Hudec zatáhl kotouč, objel s ním prakticky celé pásmo a předložil puk Ondřeji Veselému, který nadvakrát pokořil Hronka – 2:1. Tento moment zapůsobil na do té doby skvělou slávistickou defenzívu jako hubič hmyzu na mravence. Jihočeši byli na koni a mohli ihned přidat další branky. Slávisté se sice ještě asi na minutu a půl dostali před Turka, ale to byl jejich poslední počin v zápase. Skóre totiž uzavřel do prázdné klece Pražanů svým osmým gólem v sezoně Petr Sailer - 3:1.

Milan Kupka (České Budějovice): "Slavia potvrdila, že má vynikající mužstvo a právem je tam, kde je. My jsme se snažili uhrát pro nás co nejlepší výsledek, protože jsme na hraně play off a body potřebujeme a nakonec se nám podařilo zvítězit a uhrát tři cenné body. Obránce Posmyk putoval do nemocnice, má něco s palcem levé ruky, ale zlomenina to snad není."

Jiří Kalous (Slavia): "Výsledek je pro nás trochu krutý. Měli jsme dost příležitostí a především ve druhé třetině jsme hráli výborně. Rozhodujícím momentem byl šťastný vyrovnávací gól domácích, kteří se tím dostali zpátky do hry. Vývoj zápasu ovlivnil také druhý gól Budějovic, který jsme dostali po naší neuznané brance. Bereme to jako fakt, ale myslím si, že náš gól byl regulérní."