19.01.2019, Tomáš Pauček

Z Rakouska bez bodu, junioři nezvládli utkání v Salzburgu

Nepříliš povedené utkání odehráli sešívaní junioři na ledě Salzburgu. V Rakousku sice ještě zkraje druhé periody vedli o dvě branky, domácí Red Bull však zásluhou fantasticky hrajícího Harnische vývoj utkání dokázal otočit a nakonec i zvítězit 5:3. Slávisté navíc nezískali ani nadstavbový bod, prodloužení po dvou minutách rozsekl domácí Maier.

 
 
N13, sobota 19.1.2019, Salzburger Eisarena, Salzburg - Slavia
Salzburg
Salzburg
5:3(1:3, 3:0, 1:0 - 1:0)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 12. Harnisch (Maier, Polegoshko), 23. Harnisch (Polegoshko, Reisnecker), 28. Harnisch (Hede, Schwaiger), 32. Harnisch (Peterka, Hede), 59. Eliaš (Hadamczik, Eham), 63. Maier (Peterka, Nyman) – 3. Fiala (Janča, Čapka), 5. Kižlin, 15. Kižlin (Havrda, Čapka). Rozhodčí: Kontschieder – Kainberger a Wiggins. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 0:2. 1:2, 1:3, 5:3.

 

Salzburg: Bugl – Hadamczik, Menner, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Schwaiger, Hede, Eham, Eliaš, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Maier, Harnisch, Hengelmüller, Peterka, Reisnecker.

Slavia: Málek – Fiala, Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

 
 

Komentář

Přitom začátek zápasu měli Pražané skvostný. Už po půl minutě hry si zahráli první přesilovku, kterou krátce před jejím skončením dokázal po Jančově přesném pasu využít Jakub Fiala. Slavia navíc nepolevila v náporu a o dvě minuty později se radovala podruhé, když Bugla pěknou ranou prostřelil David Kižlin.

Salzburg se nicméně po druhé inkasované brance dokázal probrat z počáteční letargie a postupně hru vyrovnal. Málek sice dlouho držel sešívaným dvoubrankový náskok, v závěru 12. minuty nicméně také kapituloval. Maier našel Tima Luca Harnische, jenž svým prvním gólem v utkání snížil na 1:2 z pohledu domácích.

Ještě do konce první periody si však hosté vzali dvoubrankový náskok zpět. Havrdův dlouhý pas přetavil v druhou branku v utkání David Kižlin. Na průběžném skóre nic nezměnila ani přesilovka Salzburgu po vyloučení Holého.

To trest Němečka už v páté vteřině prostředního dějství už ano. Red Bull sice nabídnutou početní výhodu využít nedokázal, krátce po návratu trestance zpět na led už však slavit mohl. Tim Luca Harnisch znovu snížil na rozdíl jediné trefy a nastartoval tak své desetiminutové galapředstavení.

To pokračovalo zkraje 28. minuty. Salzburg razantně zlepšil svůj výkon a Slavia se víceméně jen bránila náporu domácích hokejistů. Ani napotřetí však neuhlídala Tima Luca Harnische, jenž přesnou trefou nad vyrážečku srovnal na 3:3 a zároveň zkompletoval svůj hattrick. Ještě veselejší mohl být minutu po polovině zápasu, kdy unikl napadajícím obráncům a čtvrtou trefou v zápase definitivně otočil skóre ve prospěch Salzburgu.

Slávisté byli viditelně opaření a nedokázali se ze studené sprchy vzpamatovat, nepomohla jim ani přesilovka v závěru druhé periody. Naopak rozhodnout mohli domácí deset minut před závěrečnou sirénou, kdy se na trestné lavici sešli Havrda s Turkem – dvouminutové dvojnásobné oslabení však hosté s vypětím všech sil zvládli.

Na plánovanou hru v šesti a znásobení šance na vyrovnání nakonec nedošlo – minutu a půl před koncem na konečných 5:3 zvýšil Juraj Eliaš a tři body tak zůstaly v Salzburgu. Bonusový bod z nadstavby nakonec také, neboť se po dvou minutách prodloužení prosmýkl po hrazení Oskar Maier a přesně umístěnou ránou nedal Málkovi šanci. Slavia se tak z Rakouska vrací bez bodu.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"