03.12.2013, David Mičke

Ani Vrdlovcova první trefa nezajistila na Kladně body

Slávisté podlehli kladenským Rytířům 1:3. Při porážce zaznamenal svou první branku v červenobílém dresu útočník Daniel Vrdlovec. Pražané šli přitom v utkání do vedení, a to už ve druhé minutě zápasu. Nepříznivá série se ale i tak protáhla na sedm proher v řadě. Slavia zůstává v ligové tabulce devátá.

27.kolo, úterý 3.12.2013, Kladno - Slavia
Kladno
3:1(2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Hlaváč (Bajaruns, Dalecký), 17. Hořava (Patera, Kuchler), 32. Rudovský (Patera, Kuchler) - 2. Vrdlovec (Valach, Wharton). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2260. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Kladno: Chábera (Cikánek) – D. Růžička, Kaberle, P. Hořava, Černošek, Doudera, Procháza, Kolařík – M. Hořava, Patera, Kuchler – Rudovský, Dragoun, Machač – Bajaruns, Dalecký, Hlaváč – Eberle, Lukáč, Havlíček.

Slavia: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, V. Růžička, Skokan – J. Doležal, Vrdlovec, Stránský – T. Doležal, Klhůfek, Tomek.

Minule proti Litvínovu nedokázali slávisté vstřelit ani jeden gól. V zápase na Kladně rozvlnili síť už ve druhé minutě. Svou vůbec první branku za Slavii vstřelil Daniel Vrdlovec, který se po Valachově nahození od modré před Cháberou zmocnil puku a kladenského brankáře prostřelil (0:1). Vedení slávistů mohlo být však rázem totam. Tečovaná střela obránce Kaberleho skončila na tyči. Ve 12. minutě se Kladenští už dočkali. Lotyš Bajaruns přihrál zpoza slávistické brány Janu Hlaváčovi, který nikým nehlídaný neměl problém gólmana Furcha propálit (1:1).

Do vedení se Kladno dostalo o pět minut později. Těžilo z tlaku, který získalo ve své přesilovce. Nestárnoucí Patera ve finále předložil před prázdnou branku přihrávku Miloslavu Hořavovi, který měl poté už snadnou pozici(2:1).

Kladno pokračovalo ve svém náporu i ve druhé třetině. Slávisté hrozili, ale spíš z brejků. Jejich nepropustná obrana držela Rytíře na dostřel do 32. minuty, kdy se v přesilové hře trefil Jan Rudovský. Před brankou tečoval Paterou vyslaný puk (3:1).

Sešívaní měli problém se zakládáním útočných akcí. Proti rozjetému Kladnu to navíc bylo o to těžší.

Rytíří podle očekávání nepředváděli v závěrečné periodě kdovíjaké útočné eskapády. Spoléhali se na účelnou obranu, kterou odvraceli nebezpečí ze strany Slavie. Slušnou příležitost dostali hosté v 55. minutě, kdy byl vyloučen kladenský David Růžička. Velkou šanci měl sám před Cháberou Žejdl, proměnit ji ale nedokázal. V poslední minutě slávisté dotírali, utkání však už zdramatizovat nedokázali a prohráli posedmé za sebou.