11.10.2018, Martina Kramerová

Dorost vybrakoval Litvínov, slávisté srazili Vervu hned dvakrát

Sešívaní dorostenci dokázali v duelu 8. kola ELIOD extraligy urvat všechny body a přivézt zpátky do Edenu vítězství. Zápas se zpočátku vyvíjel ve prospěch Slavie moc nevyvíjel. Domácí se dostali do vedení a po slávistickém vyrovnání udeřili podruhé. Pak už se ale trefovali jen hráči v červenobílých dresech a zvítězili 5:2. Navíc si připsali bonusový bod i v nájezdech, když v 15. sérii rozhodl Hrdlička.

8.kolo, čtvrtek 11.10.2018, Litvínov - Slavia
Litvínov
2:5(2:1, 0:2, 0:2 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Krocker (Brouček, Slavík), 19. Krocker (Slavík, Brouček) – 13. Brummel (Altrichter), 27. Brummel, 38. Slavíček (Hofmann, Rulc), 48. Skoupý (Srdínko, Dráb), 58. Slavíček. Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Tomáš Gerát, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Litvínov: Čermák – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár, Novotný, Hora – Beran, Dej, Postl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Šikl, Brouček, Krocker, Skuhrovec

Slavia: Pittr – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Kluch – Svoboda, Gruguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal

Pro Slavii to nebyl moc dobrý začátek. Už ve 2. minutě poslali rozhodčí na trestnou lavici Horáčka a domácí dokázali početní výhodu okamžitě využít. Po pěkné přihrávce od Broučka se ranou z rohu kluziště prosadil Marek Krocker.

Sešívaní však nezůstali soupeři nic dlužní a po velkém tlaku z jejich strany bylo ve 13. minutě vyrovnáno. Do střeleckých statistik se zapsal Maxim Brummel, který rozvlnil síť povedenou střelou z bekhendu.

Ještě před sirénou si ale Litvínov vzal vedení zpět, když se podruhé v zápase trefil Marek Krocker. Ten dostal pobídku od Slavíka a jeho projektil z mezikruží skončil mezi třemi tyčemi.

Od Vervy to však bylo z pohledu branek vše a do protivníkovy klece se začali trefovat pouze červenobílí. Nejprve vyrovnal skóre ve 27. minutě Maxim Brummel, jenž po individuální akci zavěsil přímo pod víko Čermákovy svatyně.

V čase 37:16 pak hosté strhli vítězství na svou stranu. Na 3:2 totiž zvýšil Šimon Slavíček. Litvínov se na odvetnou akci nezmohl a do kabin odcházel s jednobrankovým mankem.

Přestože se Severočeši snažili v závěrečném dějství vyrovnat, byla to naopak opět Slavia, kdo gólově udeřil. Dvanáct minut před koncem se po pravé straně protáhl Mikuláš Skoupý, který bekhendovou ranou mířil přesně ke vzdálenější tyčce.

Vítězný výsledek ještě podtrhl Šimon Slavíček, který se v čase 58:00 prosmýkl přes litvínovské obránce, přehodil bekhendem Čermáka a definitivně potvrdil sešívaný triumf.

Slávisté poté dominovali i v tradičních samostatných nájezdech. Zatímco domácí dokázali dopravit kotouč za brankovou čáru pouze jednou, mužstvo z Edenu skórovalo během celých patnácti nájezdů dvakrát a získalo za „penaltový“ maratón ještě bonusový bod navíc.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Pro nás výborné čtyři body. Už před zápasem jsme kluky upozorňovali, že bojujeme o top čtyřku. Litvínov patří vedle Chomutova, Plzně a Kladno k týmům, s nimiž se pereme o top čtyřku. Chtěli jsme proto z Litvínova přivézt nějaké body. Zaplaťpánbůh, že jsme získali čtyři.“

Martin Tvrzník (HC Verva Litvínov):„Slavia byla lepší, byla rychlejší, silnější v osobních soubojích. Bez bojovnosti, bez nasazení, bez chuti hrát nemůžeme vyhrávat. Slávisté zaslouženě vyhráli.“