03.01.2019, David Mencl

Gólové hody přinesly šesťákům další výhru, odneslo to Kladno

Prvním soupeřem sešívaných mladíků v roce 2019 byli Rytíři, kterým se ovšem v letošní sezoně vůbec nedaří. S pouhými pěti body jsou předposlední, naopak slávisté mají stoprocentní bilanci. Nezměnilo se to ani po dalším vzájemném zápase, červenobílí totiž potvrdili roli favorita a v Edenu s přehledem vyhráli. Nastříleli dohromady jedenáct gólů, nejvíce jich zapsali ve druhé třetině.

15.kolo, čtvrtek 3.1.2019, Slavia - Kladno
11:2(3:0, 6:1, 2:1)
Kladno

Branky a nahrávky: 9. Pšenička (T. Poletín, Labuzík), 10. Tichý (Pavlíček, Kubalík), 11. T. Poletín (Krčál), 22. Matějovský (Lorenz), 29. Prichoďko (Lorenz), 33. Šámal (Krčál, Pšenička), 34. T. Poletín (Lorenz, Macek), 38. Šámal (Tichý), 39. Pšenička (Krčál, Labuzík), 53. Šámal (Šturc), 58. Prichoďko (Matějovský, Lorenz) – 36. Novák (Hlavsa), 48. Sixta. Rozhodčí: Havel, Hrdlička. Vyloučení: 6:4. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 27. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:2.

Slavia: Moustafa (21.-40. a od 51. F. Poletín) – Gut, Lorenz, Marek, Labuzík, Macek, Kubalík, Pšenička, Šámal, Tichý, Pavlíček, Matějovský, T. Poletín, Krčál, Prichoďko, Šturc

Kladno: Tuláček (31. Semorád) – Rachůnek, Vaněk, Háž, Mika, Hlavsa, Krása, Sixta, Znamenáček, Hausner, Borkovec, Honisch, Černohorský, Novák, Hrbek, Dick

Od začátku zápasu měli slávisté herní převahu, prvního gólu se však dočkali až v 9. minutě. Na brankovišti se snažil o zakončení Tomáš Poletín, kotouč se ale odrazil mezi kruhy k Maximu Pšeničkovi, kterému se už podařilo sedícího brankáře překonat.

Ani ne o dvě minuty později Pavlíček dostal puk před branku, kde číhal volný Tobiáš Tichý, jehož pokus prolétl nad pravým brankářovým betonem. Na tříbrankový rozdíl za další minutu navýšil Tomáš Poletín, kterého před odkrytou klecí našel parádním pasem Krčál.

Další branky přidali červenobílí v úvodu druhé části a pomohly jim k tomu přesilové hry. Ve 22. minutě se kolem mantinelu dostal až do útočného pásma Lorenz. Ten v pravý čas přihrál připravenému Arturu Matějovskému, který se prosadil střelou do protipohybu gólmana. Následně to vzal v přečíslení na sebe Pavlíček, jenže kladenského brankáře nepřekonal. Skórovat se nepovedlo ani Krčálovi, který nadvakrát dorážel po střele Šámala.

Stav na světelné tabuli se znovu pohnul až v 29. minutě, kdy Macek poslal puk žabičkou Lorenzovi, jehož tvrdou ránu ještě lehce tečoval Adam Prichoďko. Pohlední kombinace prvního útoku nabídla obrovskou příležitost pro Viktora Šámala, pro nějž nebyl problém trefit zcela odkrytou klec za bezmocným brankářem.

V přesilové hře se slávisté dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Tomáš Poletín chtěl přihrát bekhendem připravenému spoluhráči, od hole bránícího hráče se však kotouč odrazil do kladenské sítě. Přestože se Kladno do šancí dostávalo velmi sporadicky, nakonec se svého úspěchu přece jen dočkalo. Ve 36. minutě ujel všem Jiří Novák a ranou k tyči smazal nulu ve skóre na straně svého týmu.

Do konce druhého dějství se však Pražanům podařilo ještě dvakrát rozvlnit síť v brance Rytířů, když se o to postarali po skvělých přihrávkách spoluhráčů před odkrytou klec Viktor Šámal a Maxim Pšenička.

Ve 48. minutě přišel ještě jeden světlý okamžik Rytířů, když se Martin Sixta dostal do pásma po pravé straně a ranou k bližší tyči prostřelil gólmana. Poslední slovo nakonec přece jen měli sešívaní.

Nejdříve se po šanci Šturce prosadil z dorážky Viktor Šámal a zaznamenal tak v utkání hattrick. Konečnou podobu výsledku pak určil Adam Prichoďko, který se dostal k puku po sražené střele Lorenze.