11.12.2015, Viktor Maudr

Junioři prohráli svůj čtvrtý zápas v řadě

I když mladým slávistům vycházel úvod sezony na jedničku, poslední dobou se pouze trápí. To potvrdili i v utkání se Zlínem, kdy necelých sedm odehraných minut prakticky rozhodlo o tom, kdo si z tohoto utkání odnese plný počet bodů. Tři zlínské trefy vměstnány do dvou minut rozhodily sešívané juniory natolik, že se nedokázali již plnohodnotně vrátit do utkání. Jediný gól Slavie zaznamenal ve druhé třetině Josef Saňa.

27.kolo, pátek 11.12.2015, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín - Slavia
Zlín
4:1(4:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Horváth (Hořanský, Kužílek), 7. Gazda (Strmiska, Peška), 7. Hořanský (Hlaváč), 17. Horváth (Hořanský, Hlaváč) - 35. Saňa (Nestrašil, Heldák). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Zlín: Haloda - Kosorin, Kužílek, Váňa, Schmied, Procházka, Gazda - Hořanský, Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Strmiska, Hladiš.

Slavia: Sochůrek (od 7. minuty Dubský) - Krásný, Zderadička, Drahorád, Novák, Saňa, Straka - Poruba, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Mareček, Kohút, Furch.

Sešívaní junioři vstoupili do úvodu utkání katastrofálně. Ševci byli mnohem aktivnějším týmem, což se brzy potvrdilo i ve skóre. Takřka po pěti minutách hry otevřel gólový účet zápasu Lukáš Horváth, jenž se prodral mezi slávistické beky a svou střelou z bezprostřední blízkosti překonal Sochůrka. Zlínští junioři byli touto brankou ještě více povzbuzeni, což dalo za vznik dalšímu slávistickému utrpení.

V čase 6:24 dokázal navýšit vedení beranů Daniel Gazda, jenž po Strmiskově pasu poslal přesně mířený projektil za záda sešívaného gólmana. Mizérie červenobílých pokračovala o čtyřiadvacet sekund později, když třetím gólem utkání vyhnal Sochůrka z klece Adam Hořanský. Nově chytající Dubský se však také čistým kontem nepyšnil příliš dlouho. Po povedené kombinaci mezi Hlaváčem a Hořanským se ze své druhé branky v duelu radoval Lukáš Horváth

Prostřední část hry začali slávisté aktivněji. Největší šanci měl Nestrašil, kterému se však nepodařilo procpat kotouč mezi betony zlínského gólmana. Slavia se však přeci jen dočkala své první trefy. V pětatřicáté minutě nabil Nestrašil na vrcholek kruhu Josefu Saňovi, jenž svou ranou poprvé v utkání rozjásal hostující střídačku.

Do poslední periody se sešívaní junioři vehnali s potřebnou vervou, avšak přesnost v zakončení je stála zdramatizování duelu. Blízko brance byl Kohút, který si však dlouho zpracovával kotouč a zlínský gólman se stačil proti jeho střele přemístit. Ve dvaapadesáté minutě pak chybělo Porubovi pár centimetrů k tomu, aby ještě vykřesal špetku naděje. Jeho střela však skončila pouze na tyči.

Když obrovskou šanci takřka pět minut před koncem zahodil také Heldák, bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto. Ševci si své vedení již pohlídali a Slavia tak padla již počtvrté v řadě. Junioři z Edenu se v tabulce DHL Extraligy juniorů propadli na sedmé místo. První možnost na zlepšení výkonů budou mít sešívaní mladíci již zítra, kdy se představí na ledě Olomouce.