26.09.2015, Michal Toman

Juniorka porazila Piráty na nájezdy a veze domů dva body

Utkání mezi juniory pražské Slavie a chomutovských Pirátů přineslo velmi vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Domácím se podařilo prosadit těsně před první sirénou, slávisté ale dokázali vyrovnat při přesilovce pět na tři v 24. minutě. Víc branek už nepadlo, a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů. A v nich se sešívaní radovali, když se v páté sérii trefil Josef Saňa.

8.kolo, sobota 26.9.2015, Chomutov - Slavia
Chomutov
1:2sn(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kellerstein (Részegh, Páleník) – 24. Heldák (Adam, Saňa), rozh. náj. Saňa. Rozhodčí: Petružálek – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Adam (SLA) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Chomutov: Danylec – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Benda, Novák - Kulich, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz

Slavia: Sochůrek – Valík, Hůla, Adam, Chvála, Saňa, Straka - Červený, Poruba, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Horák, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Furch

Severočeši začali aktivněji a jako první prověřili slávistického gólmana Sochůrka. Nešlo však o vyložené gólové šance. Naopak hosté se moc v útočném pásmu neohřáli, ale když už na to došlo, Danylec musel být soustředěný. Už se zdálo, že třetina skončí bez branek, jenže devět vteřin před koncem ujel Adam Kellerstein a zavěsil bekhendem. Pro hosty to byla nepříjemná sprcha do šatny.

Sešívaní měli na vyrovnání dostatek času, takže mohli do druhé třetiny vstoupit s čistou hlavou. A najednou se zadařilo. Přišla totiž přesilovka 5 na 3 a Danylec měl co dělat, aby odolal silnému tlaku slávistů. V 25. minutě ovšem vypálil tvrdou střelou z první Denis Heldák a mířil přesně. Na obou stranách mohli diváci vidět několik dalších šancí. Ani Jiří Tupý, ani Jan Poruba však na maskované muže tváří v tvář nestačili. Druhá třetina tak skončila smírným skóre 1:1.

Slavia vlétla do třetí třetiny mnohem živěji, než v předešlých dvou třetinách. Pražané dokonce mohli poprvé v zápase vést. V 50. minutě se totiž Nestrašil řítil sám na chomutovskou svatyni. Brankář sice napoprvé dokázal zasáhnout, na následnou dorážku už ale nestačil. Rozhodčí ovšem ihned rozpažili a branku neuznali, protože zmíněný Nestrašil bránil Danylcovi v zákroku, když o něj zavadil. Piráti měli tentokrát štěstí.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ale ani tady se diváci nedočkali branky. V samostatných nájezdech dobře začali hosté. Hned v prvním pokusu se prosadil Ječný, ale domácí Kellerstein dokázal odpovědět. Stav byl vyrovnaný až do druhé série. Tam už skóroval jen Josef Saňa, který tak převážil misky vah ke svému týmu. Slavia si tak z Chomutova odváží dva body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Myslím si, že jsme byli i lepší než Slavia, bohužel jsme vyhořeli v koncovce. Na jeden gól se jen těžko vyhrává, takže soupeř vyrovnal. Nájezdy jsou už jen loterie. Štěstí nám bohužel nepřálo, ale hráči podali solidní výkon. Jestli takhle budeme pracovat i nadále, půjdeme nahoru.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Do Chomutova jsme přijeli s tím, že nemáme co ztratit, takže zisk dvou bodů je pro nás velice dobrý výsledek. V první třetině jsme hráli trošku lehkovážně, ale podržel nás brankář. Ve třetí třetině a v následném prodloužení jsme se zvedli, druhý bod jsme však urvali až v penaltovém rozstřelu.“