08.10.2006, Michal Prager, Michael Mareš

Propast se zvětšuje

Slavia prohrála již po sedmé v řadě, když tentokrát nestačila na HC Rabat Kladno a propast na posledním místě tabulky opět narostla. Za hosty nastoupil od začátku finský brankář Vitali Taskinen, který nahradil v posledních kolech nejistého Fraňka. Jedinou branku sešívaných vstřelil minutu a půl před koncem obránce Dominik Graňák.

 
 
12.kolo, neděle 8.10.2006, Kladenský zimní stadion, Kladno - Slavia
Kladno
Kladno
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky:21. Havel (Kalla), 51. Procházka M. (Patera) - 59. Graňák (Bednář) . Rozhodčí: Smeták - Chytil, Čech. Vyloučení:4:8 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci: 3087. Průběh utkání:1:0, 2:0, 2:1.

 

Kladno: Orct (Lev) - Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Procházka Libor, Hájek, Trončinský - Kalla, Patera, Procházka Martin - Bílek, Gardoň, Hluchý - Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš

Slavia: Taskinen (Franěk) - Kadlec, Graňák, Turoň, Hlavačka, Drtina, Jass, Kolařík - Bednář, Beránek, Sobotka - Hruška, Vlasák, Sup - Čermák, Rataj, Dlouhý - Doležal, Červenka, Kubeš - Vondrka

 
 

Komentář

S pouhými devíti body z jedenácti zápasů a s hrozivým skóre 29:45 přijeli Pražané na Kladno. Navíc s vědomím, že tady naposledy vyhráli před třemi roky. Taktika tedy byla jasná, zbytečně neinkasovat, a slávisté tomuto cíli podřídili úplně vše. Do branky se premiérově v této sezoně postavil Fin Vitali Taskinen a Slavia od začátku nasadila do hry jen tři útoky. A ono to, alespoň v první třetině, vycházelo, a to i navzdory tomu, že Slavia během první třetiny hrála dvakrát v oslabení. Na celém mužstvu ale bylo vidět, jak moc touží prokletí této sezony konečně změnit a bodovat. Vůbec to prvních pět minut zápasu na ledě nevypadalo, že hraje na Kladně hraje poslední tým tabulky. Byla to totiž Slavia, kdo byl aktivnější a kdo pálil z každé pozice.. Hosté v této fázi zápasu na Orcta několikrát nebezpečně vystřelili, například v polovině třetí minuty se do slibné šance dostal Igor Rataj, ale neměl rychlost na zakončení. Až teprve v polovině první třetiny se začali domácí osmělovat, během osmé a deváté minuty musel výborný Taskinen zasahovat proti střelám Gardoně a Hluchého. Zvýšenou aktivitu domácích krotil Dominik Graňák až za cenu faulu a Slavia šla poprvé v zápase do čtyř. Počínala si ale nadmíru zdatně, nebýt Frolíkovy šance (a dalšímu Taskinenovu výbornému zákroku), dalo by se říct, že kladenští přesilovku promarnili, navíc hosté, jmenovitě Čermák s Dlouhým, se v závěru této domácí přesilovky dostali také do slibné šance.

Od druhé poloviny první třetiny se hra vyrovnala a k vidění byl velmi zajímavý hokej, se šancemi na obou stranách, ale také s chybami na obou stranách. Na straně hostů například Hlavačkovu minelu na červené zastavil ofsajd domácích, na druhé straně se po chybě domácí obrany dostal do slibné šance Sobotka, ale bekhendem mířil nad. Přesilovku si nakonec zahrála i Slavia, to když na dvě minuty odešel na trestnou lavici Martin Frolík, ale ani ona při hře pět na čtyři neuspěla. I když šance na to měla například při střele Bednáře, kterou Orct s námahou vyrazil mimo.

Závěr první třetiny opět patřil domácím, několikrát se vyznamenal pozorný Taskinen, zejména při akci Čurilly s Jarošem. První třetinu dohrávala Slavia ve čtyřech, za nedovolené bránění šel na trestnou Sobotka a jen díky výborným zákrokům Vitali Taskinena odcházeli hráči obou týmů do šaten za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu načali domácí pokračující přesilovkou, nic ale nenasvědčovalo tomu, že by se mělo měnit skóre. Avšak zcela nenápadná Havlova střela od mantinelu proklouzla slávistickému brankáři mezi betony a k překvapení všech, i jeho samotného, v čase 20.43 skončila za zády slávistického gólmana (1:0) . Využitá přesilovka nabudila domácí – od této chvíle šla na Taskinena střela za střelou. Ale ani Slavia si nemohla stěžovat na nedostatek příležitostí. Za všechny lze zmínit alespoň tu ze začátku dvacáté třetí minuty, kdy Sup prakticky sám před domácím brankářem nadvakrát nedokázal zvednout puk a zavěsit jej nad bezmocně ležícím Orctem. Ale paradoxně to bylo Kladno, kdo měl v této časti zápasu více ze hry. Domácí uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale v cestě jim zase stál výborný Taskinen. Obdržený gól jej vůbec nepoznamenal. Do šancí se sporadicky dostávali i hosté. O těch, které například spálil Michal Sup, by se mohly psát romány. Slavii prostě chybělo štěstí, kolikrát stačilo tak málo, jako například při šanci Leoše Čermáka, který ve vzduchu minul odražený puk. V polovině zápasu Havel nebezpečně tečoval mimo, chvíli poté Taskinen tak trochu nechal diváky zavzpomínat na někdejšího miláčka slávistického publika – Romana Málka –kdy v rozštěpu našel v chumlu hráčů prudkou střelu od modré.

Šestatřicátá minuta zápasu patřila hostujícímu Sobotkovi, který si za Orctovou brankou pohrál s domácí obranou, dostal se z pukem až před Orcta, ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč sjel z hokejky – snad jako důkaz slávistického zmaru. Kolik takovýchto šancí dokázali slávisté za pouhé dvě třetiny spálit! A tak mohli být za svoji prachbídnou koncovku ke konci třetiny potrestáni. Proti byl ale Taskinen, který před dotírajícím kladenským hráčem, doslova jen několik vteřin před druhou sirénou, dokázal svoje mužstvo podržet.

Třetí třetina začala tlakem domácích, kteří chtěli brzy přidat druhý gól, jakousi pojistku, a tak už v čase 42.47 Taskinen s námahou vytěsňoval střelu domácího Čurilla (po příhrávce Jaroše) nad břevno. Slavie se do šancí dostávala spíše sporadicky, ale rozhodně zcela bez šancí nebyla - to když například Dlouhý tvrdě vypálil (45.06), Orct puk neudržel, ale stačil jej ještě hokejkou odpálit. V polovině poslední třetiny (50.50) , když už se zdálo, že se Slavia nadechuje k závěrečnému náporu, přišla chyba slávistů na červené čáře a Martin Procházka Taskinena doslova propálil – 2:0

Posledních deset minut zápasu bylo pro Slavii velmi nešťastných, snad až na dvě minuty je totiž odehrála ve čtyřech nebo dokonce ve třech. Rozhodčí Smeták podrážděné slávisty vylučoval jako na běžícím pásu. Na trestnou postupně zamířili Rataj, Turoň, Kadlec, Čermák a Graňák, takže nakonec z konečného náporu Slavie nezbylo nic. Když už se zdálo, že zápas nakonec skončí výsledkem dva nula pro domácí, pokazil Dominik Graňák Zdeňku Orctovi minutu a půl před koncem zápasu (58.25) čisté konto a snížil na konečných 2:1.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"