03.02.2018, Tomáš Pauček

Reparát na jedničku, junioři uspěli ve Vítkovicích!

Nepovedený zápas v Hradci hodili sešívaní junioři za hlavu a náramně si spravili náladu na Vítkovicích. Ty se sice na severu Moravy ujaly vedení, nicméně slávisté brzy získali dvoubrankové vedení, které už nepustili a slaví první vítězství v nadstavbové skupině!

A2, sobota 3.2.2018, Ostravar Aréna, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
3:4(0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 24. Spratek (Raška), 28. Gřesík (Peterka, Raška), 57. Spratek (Raška) – 24. Kohút (Hejda, Martínek), 26. Hejda (Martínek), 41. Valík (Štibingr, Šergl), 48. Nedorost (Netolický, Šteiner). Rozhodčí: Doležal - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Vítkovice: Daňa – Klus, Ficek, Zdeněk, Šendera, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Konečný, Klíma, Spratek, Raška, Beránek, Malát, Dang, Fridrich

Slavia: Šorf – Hejda, Duda, Vobořil, Stark, Štibingr, Valík, Steinocher – Kohút, Matějka, Netolický, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

Sešívaní sice začali ve Vítkovicích mírným tlakem, který vygradoval přesilovkou, tu ale Pražané nevyužili. Naopak se museli sami bránit poté, co se postupně nechali vyloučit Hejda, Stark a Valík, po jejich vzoru ale ani Vítkovičtí své početní převahy nedokázali využít. Jinak první třetina nenabídla nic zajímavého a skončila smírným skóre 0:0

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří zamkli červenobílé v jejich pásmu a hledali mezírku v obraně. Tu nakonec našli a zásluhou Daniela Spratka se ujali vedení. To však nemělo dlouhého trvání, neb se o celých čtrnáct vteřin později na konci rychlé kombinace zjevil David Kohút, který srovnal na 1:1.

Druhou přesilovku jim poté navíc nabídl Klíma a tentokrát byla využita. Byl to Tadeáš Hejda, který uzmul prudkou nahrávku od Martínka a otočil skóre na stranu hostí. Bláznivá pětiminutovka však dopřála ještě jeden úspěch domácím, kteří krátce před polovinou zápasu zásluhou Davida Gřesíka srovnali na 2:2. To byla také poslední zajímavá věc, která se v druhé periodě udála.

Slávisté, evidentně poučeni ze začátku druhé části, vlétli zkraje té třetí na Vítkovice jako včely na med a po půl minutě se znovu dostali do vedení, a to po dobré práci Dominika Valíka, který jim vrátil jednobrankový náskok. Domácí chtěli rychle odpovědět, naráželi však na pevný sešívaný blok. Místo vytoužené remízy tak přišel další zásah Pražanů, kteří vyslali do střelecké pozice Lukáče Nedorosta - ten se nemýlil a zvýšil už na 2:4.

Velkou šanci na srovnání měli následně necelých devět minut před koncem domácí, kteří si při vyloučení Kohúta a Martínka zahráli dvouminutovou přesilovku pět na tři. Ta však zůstala nevyužita, místo toho Vítkovičtí korigovali až chvíli poté, necelé čtyři minuty před koncem zásluhou Daniela Spratka. Závěrečný tlak už hosté ustáli a připisují si první vítězství v nadstavbě!