03.02.2018, Martina Kramerová

Série výher je u konce, Slavia nedala v Třebíči ani gól

Po sedmi triumfech přišla hořká pachuť porážky. Slávistickou sérii utnula Třebíč, která si na pražský celek vyšlápla v domácím prostředí a zvítězila 2:0. Sešívaní museli od závěru úvodní třetiny dohánět jednobrankové manko, tentokrát jim ale vyschl střelecký prach a ani jednou nedokázali dopravit kotouč za Dostálova záda. V samotném závěru to dokonce zkoušeli v šesti, Horácká Slavia však využila situace a vsítila do prázdné svatyně pojistnou trefu. Svěřenci trenéra Razýma tak takřka po měsíci klopýtli a z Vysočiny odjíždějí bez bodu.

46.kolo, sobota 3.2.2018, Třebíč - Slavia
Třebíč
2:0(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Paták (Nedbal), 60. P. Kratochvíl (L. Vágner). Rozhodčí: Šutara, Kašík – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:5. Bez využití:. Střely na branku? 21:19. Diváci: 1562. Průběh utkání: 2:0.

Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, D. Mikyska, Kaláb (A), Čejka, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček (C), T. Havránek – L. Horký, Kusko (A), Malec – Kristl, Süss, Gajarský – Paták, Jan Wasserbauer, Ferda.

Slavia: Honzík – J. Novák (C), J. Drtina (A), J. Holý, Barák, A. Růžička, Kasík, Ryzák – Z. Doležal, Šagát, M. Kadlec – Šmerha, Šafránek, L. Krejčík – M. Ondráček, Nedvídek, J. Doležal – Hozák, Furch, Jankovský.

Slavia za snahou o osmou výhru v řadě nevykročila příliš šťastně. V průběhu první třetiny se na stadionu v Třebíči hrál oboustranně vyrovnaný a hodně opatrný hokej s minimem šancí. Úvodní trefa zápasu padla až v čase 17:58. A to do slávistické klece. Domácí uzamkli Pražany v pásmu a slušně zakombinovali. Po přihrávce Nedbala se následně dostal ke kotouči Lukáš Paták, který využil nepřehledné situace před Honzíkem a poslal Horáckou Slavii do vedení.

Vstřelený gól Třebíč nabudil a Honzík musel v úvodu prostřední periody vytáhnout několik dobrých zákroků. Ve 27. minutě se větší šancí osmělili také červenobílí. Zdeněk Doležal ujel do rychlého brejku, před Dostálem ale selhal – jeho rána prošla těsně vedle levé tyče.

Třebíčský brankář následně musel zakročit proti dvěma povedeným dělovkám od modré, v obou případech se mu však podařilo sešívané střelce zastavit. Ranou z první se pak pokusil na druhé straně překvapit Honzíka Gajarský, jeho projektil k úlevě červenobílé střídačky zastavila tyčka.

Hosté tlačili na domácí svatyni neúspěšně i v závěrečném dějství. Hned zkraje třetí dvacetiminutovky vytáhl Dostál skvělý zákrok, když se dokázal přemístit z jedné strany brankoviště na druhou a zmařit slávistům povedenou dorážku.

Další sešívané pokusy ztroskotávaly na pozorné obraně Třebíče, která pro udržení těsného náskoku udělal vše, co bylo v jejích silách. V 55. minutě musel opět zasáhnout domácí brankář, jenž zneškodnil nebezpečnou tečovanou střelu od modré. Pražané to v závěru zkusili v šest bez gólmana, aby zvýšili šance vyrovnat. Místo kýžene trefy ale podruhé inkasovali. Do prázdné branky zametl kotouč Petr Kratochvíl a Horácká Slavia mohla oslavit triumf 2:0.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „ Bylo to jedno z těch horších utkání, které jsme v letošní sezóně předvedli. Po sedmi vyhraných zápasech chtěli asi naši hráči vyzkoušet nový systém hry. Ten však očividně nefunguje. Z naší strany bylo všechno špatně. Nasazení bylo v prvních dvou třetinách velmi špatné. Ve třetí třetině jsme se to snažili odčinit, vytvořili jsme si tlak, ale branku jsme nevsítili. Musím sportovně uznat, že jsme si body nezasloužili.“

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): „Věděli jsme, že Slavia vyhrála sedm zápasů v řadě a že pro nás bude velmi silným protivníkem. Na tento zápas jsme se pořádně připravili. Vyšla nám první třetina, ve které jsme hráli dobrý hokej a vstřelili jsme i branku. Ve druhé jsme nevyužili přesilové hry. V početních výhodách se projevila naše nezkušenost. V početní převaze jsme měli odskočit soupeři, ale nestalo se a utkání bylo pořád velmi otevřené. Celý zápas se odvíjel od parádních zákroků Lukáše Dostála, který má vynikající formu. Ve třetí třetině se nám podařilo výsledek udržet a při soupeřově hře bez brankáře jsme dokázali vstřelit rozhodující branku. “