28.11.2018, Martin Kamenik, Ondřej Nejedlo

Sešívaní se vracejí z Benátek bez bodového zisku

Hokejisté Slavie na ledě Benátek nepředvedli špatný výkon. Bohužel ale doplatili na špatnou produktivitu. O tom svědčí i větší počet střel hostů na bránu. Marek Schwarz však v brance Středočechů podal dobrý výkon. Za domácí k vítězství přispěl čtyřbodový Marek Zachar. O dvě branky červenobílých se zasloužil Jan Veselý, třetí zásah přidal Lukáš Krejčík.

29.kolo, středa 28.11.2018, ZS Benátky nad Jizerou, HC Benátky n. Jizerou - HC Slavia Praha
HC Benátky n. Jizerou
Benátky
6:3(4:1, 1:1, 1:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 4. M. Zachar (Jeník, Kunst), 5. Teplý (Průžek, Maier), 13. M. Zachar (Žůrek), 14. M. Zachar (Jeník), 27. J. Vlach (M. Zachar, Maier), 58. J. Vlach (D. Špaček) – 9. J. Veselý (Šagát), 32. L. Krejčík (M. Ondráček), 54. J. Veselý (M. Ondráček, J. Novák). Rozhodčí: Vokřál, Wagner – Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:3, navíc J. Veselý (SLA) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 350. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

HC Benátky n. Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, Žůrek, Maier, Kurka, Aubrecht – Jeník, J. Vlach, M. Zachar – Průžek, Šír, Teplý – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Žemba, Čech, Wiencek.

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – J. Novák, Duda, Saňa, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Všetečka, J. Doležal – Tejral, Matějka, Panna.

Vstup do utkání nebyl od sešívaných hokejistů vůbec špatný a slávisté hned od začátku zaměstnávali zkušeného Marka Schwarze v brance domácích. Jako první ovšem skórovaly Benátky. Z první vážnější akce se prosadil střelou přes obránce již ve čtvrté minutě Marek Zachar. Za dalších 40 sekund se benátečtí hokejisté mohli radovat podruhé, protože Michal Teplý tečoval puk nechytatelně do protipohybu Davida Honzíka – 2:0.

Hned o chvíli později ale zahrozila také Slavia. Konkrétně se jednalo o Petra Tejrala, který si však nadvakrát vylámal zuby na Schwarzovi. Gólman Benátek však dlouho nepřekonaný nezůstal. V čase 8:16 červenobílí využili přesilovou hru, když nepřesnou rozehrávku domácích po nahrávce Martina Šagáta ztrestal dobře umístěnou střelou Jan Veselý.

Slavia se pokoušela vyrovnat a několikrát soupeře dobře držela v jeho obranném pásmu. Ve 13. minutě dokonce dostali Pražané výhodu hry v početní převaze, ta se jim však hrubě nepovedla. Jakub Žůrek od vlastní branky nahodil kotouč tak dobře, že našel najetého Marka Zachara, který pokořil Honzíka potřetí, to ale nebylo vše. O necelou minutu později stále v oslabení Jan Jeník našel přesným pasem znovu Marka Zachara, ten pěknou kličkou rozhýbal Honzíka a zasunul mu kotouč přímo mezi betony – 4:1.

Domácí předčili červenobílé v proměňování šancí

Ve druhé třetině nastoupili slávisté na led jako opaření a inciativu začaly přebírat Benátky, navíc v zádech s vedením, které se jim podařilo ještě navýšit. V sedmadvacáté minutě dobruslil téměř ztracený kotouč nezastavitelný Zachar, obkroužil branku a jako na zlatém podnose předložil puk před svatyni hostů Jaroslavu Vlachovi, který se nemýlil – 5:1.

Sešívaným se však zásluhou exbenáteckého útočníka Lukáše Krejčíka podařilo v čase 31:11 snížit. Martin Ondráček přesnou přihrávkou vybídl Krejčíka k zakončení a ten tvrdou ranou nedal Schwarzovi šanci.

Slavia sahala po kontaktním gólu, ten nakonec nepřišel

V poslední části hry se slávistům podařilo ještě jednou snížit. Ve čtyřiapadesáté minutě se znovu o akci Slavie postaral Ondráček, který tentokrát předložil kotouč Janu Veselému, tomu již nedělalo problém trefit zcela odkrytou Schwarzovu klec.

Poslední slovo si však vzali domácí. Svěřenci trenéra Miloše Říhy to zkusili více než tři minuty před koncem bez brankáře. Všechny naděje slávistů ale utnul na konci 58. minuty Jaroslav Vlach, který se trefil přesně mezi nohy obránce Slavie a stanovil tak svou druhou brankou konečný stav utkání.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Jsme rádi, že jsme dnes potvrdili dobré výkony z předešlých utkání. Naši dobrou hru jsme vyjádřili i proměněním brankových příležitostí. Vzadu jsme měli spolehlivého Marka Schwarze. Za předvedený výkon kluci zaslouží velikou pochvalu. Proti zkušenému slávistickému týmu si vítězství velmi ceníme. Pro náš mladý tým je to velký úspěch a velké povzbuzení do další práce.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Na začátku utkání jsme inkasovali dvě rychlé branky ze dvou soupeřových akcí. Pochopitelně to pro nás bylo nepříjemné. Nicméně vzápětí jsme snížili na 1:2 a měli dvě šance na vyrovnání. Poté jsme dostali přesilovou hru, avšak místo toho, abychom to dotáhli na 2:2, tak jsme v ní nesmyslně inkasovali dva góly. První třetina tohle utkání rozhodla. Dá se říci, že jsme byli lepší až ve třetí třetině. Za stavu 1:5 či 2:5 se zápas těžko otáčí. Domácí měli výborný pohyb a vyhráli zaslouženě.