10.03.2018, Martina Kramerová

Výhra a postup! Junioři porazili Motor a zahrají si play-off

Slávistická juniorka slaví postup do play-off. Červenobílí si v 8. kole "nadstavby" poradili s Motorem a mohou se těšit na boje ve vyřazovací části. V Českých Budějovicích si Slavia zásluhou Kohúta a Jaši nejprve vypracovala dvoubrankové vedení, domácí však dokázali snížit na rozdíl jediného gólů. Sešívaní ale následně přidali další tři trefy, jež zařídili Šergl a Martínek. Svěřenci trenéra Pecky si tak přehledem dokráčeli pro triumf.

A8, sobota 10.3.2018, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice
1:5(1:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Grauer (Kronus) – 3. Kohút (Hejda), 6. Jaša (Matějka, Šteiner), 33. Martínek (Kohút, Šergl), 50. Šergl (Kohút, Martínek), 60. Šergl (Kohút). Rozhodčí: Valenta – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:3. Bez využití Diváci: 75. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Č. Budějovice: Lidák – Grauer, Rákosník, Dosek, Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor, Bláha, Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Kronus, Dančišin, Bárta, Kouba

Slavia: Šorf – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Steinocher – Kohút, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

Slávisté chtěli definitivně urvat postup do play-off a už od začátku zápasu dělali vše, co bylo v jejich silách, aby na konci mohli slavit. Parádní nástup korunoval v čase 02:11 Dávid Kohút, který ujel domácím obráncům a vlastní sóloakci zakončil povedeným bekhendem.

Na svého spoluhráče mohl o pár desítek vteřin později navázat Šergl, jenž po přihrávce zpoza branky pálil z první. Lidák však předvedl parádní zákrok lapačkou. V 6. minutě už ale podruhé kapituloval.

Po Matějkově pasu se kotouč dostal k Davidu Jašovi a ten okamžitě vystřelil. Jihočeský brankář měl zakrytý výhled a kotouč propadl až za jeho záda. Vzápětí se dostali do šance také hráči Motoru. Rolínek vyrazil rychle na zteč, slávistická obrana v čele s Šorfem si však s jeho výpadem poradila.

Následně chtěl sešívané vedení zvýraznit Šergl, po bekhendovém blafáku už zasunoval puk mezi Lidákovy betony, domácí gólman ale znovu skvěle zasáhl. V čase 11:58 se dočkala oslavy i jihočeská střídačka. Po vyhraném buly se puku zmocnil Pavel Frajer, jeho dělovka se otřela o tyčku a zapadla za brankovou čáru.

V úvodu druhé periody měli domácí možnost srovnat, Dančišin dobře vypíchl kotouč a vyrazil na Šorfa v samostatném úniku. V rozhodující chvíli ale přestřelil. Ve 33. minutě slávisté utli snahy soupeře třetím gólem. Kohút našel skvěle Viktora Martínka, jenž překonal Lidáka nekompromisní dělovkou.

Českobudějovický brankář se poté musel v kleci hodně otáčet. Při Jašově ráně mu pomohla tyčka, Matějkovo sólo zneškodnil s pomocí své výstroje. Branková konstrukce byla na svém místě i při pokusu Starka zkraje třetího dějství.

Deset minut před koncem se už Slavia dočkala další trefy. Jan Šergl se ocitl sám před Lidákem a zakončil bekhendem. Puk se odrazil od tyčky a rozvlnil domácí síť. Sešívaný útočník byl i na konci další akce, která skončila gólem. Výsledek v čase 59:09 svou druhou brankou v zápase Jan Šergl už jen upravil. Proti Kohútově střele sice Lidák dobře nastavil beton, na dorážku už ale nedosáhl. Slavia si tak z jihu Čech odvezla vítězství 5:1 i postup.