Jeden za všechny, všichni za jednoho, chválí Pohl po zvládnutém čtvrtfinále

7.3.2017, Tomáš Vogl

V sérii s Třebíčí platil za jednoho z nejužitečnějších mužů Razýmova souboru. Jan Pohl přispěl k postupu do semifinále play-off dvěma góly, jednou asistencí a spolehlivými výkony po boku kapitána Jana Nováka. Kromě rekapitulace čtyř těsných čtvrfinálových bitev se v rozhovoru vyjádřil i k duelům nadcházejícím. „Očekávám parádní hokej, na všechny zápasy určitě přijde hodně diváků,“ přemýšlí čtyřiadvacetiletý bek nad nadcházející řeží s Motorem. Ta začne na jihu Čech v pondělí 13. března.

Jaké podle vás byly důležité momenty vítězné čtvrtfinálové série s Třebíčí?
Nejdůležitější byl Frodo v bráně. Hra 5 na 5 byla vyrovnaná, ale v přesilovkách jsme byli úspěšnější, některé se nám povedly, přestože v posledních dvou zápasech to nebylo úplně ono. Góly v nich byly rozhodující, oni nám v přesilovkách naopak nedali ani jednu branku.

Které týmové faktory napomohly hladkému vítězství? Mohl byste nějaké vybrat?
Určitě disciplína, nefaulovali jsme, drželi jsme se svého systému a vše jsme odmakali na sto procent.

Utkání byla vyhecovaná, objevily se i bitky, co k tomu říct?
To patří k play-off, nic výjimečného to ale nebylo, přehnané agresivity jsem si nevšiml. Oba týmy se soustředily hlavně na hru.

Čekal jste vůbec takhle jednoznačný postup?
To asi nemohl čekat nikdo. Nicméně utkání byla vyrovnaná, vždy o gól, hrálo se opatrně. I tak nás to ale stálo dost sil, je to něco úplně jiného, než když je skóre na konci 6:5 nebo 5:4. Řekl bych, že to nebyly vůbec špatné duely.

Velkou radost udělali sešívaní svým fanouškům přesvědčivě zvládnutou sérií s Třebíčí.

Jak moc vám ubojovaná týmová vítězství pomohou do dalších duelů?
Vždycky to pomůže, hráli a dýchali jsme na ledě pro každého člena týmu. K tomu nás ještě moc podržel Frodo.

Semifinálový soupeř si jistě rozebere vaše výkony, co byste měli do semifinále zlepšit?
Musíme hlavně pořád pracovat na přesilovkách, z nich můžeme vytěžit ještě více. Jinak si myslím, že defenziva fungovala, obranu středního pásma jsme měli kvalitní a byli jsme i aktivní v útoku.

Po triumfu v sérii jste dostali jako odměnu dvoudenní volno. Jak jste si ho užil?
Jel jsem domů za rodinou, měli jsme zabijačku. Od pondělí jsme znovu v Edenu a trénujeme.

Je nám jedno, s kým hrajeme, všechny zápasy začínají za stavu 0:0, burcuje Pohl

Jak vnímáte delší úseky bez zápasů, kdy se pouze trénuje a připravuje na nadcházejícího soupeře?
Neřeším to, soustředím se na trénink. Nejprve jsme se věnovali kondici a od středy začneme znovu s nácvikem herních akcí a situací.

17.3., 18.3.
Termíny, kdy se Slavia představí v semifinále na vlastním kolbišti. Předprodej vstupenek byl již zahájen.

Teď už je jasné, že budete hrát proti Českým Budějovicím, největšímu favoritovi WSM ligy. Jaká vás čeká série?
Myslím, že je jedno proti komu hrajeme, každý zápas začne za stavu 0:0 a to je stejné pro nás i pro ně. Očekávám parádní hokej, na zápasy určitě přijde hodně lidí.

Těšíte se už na start semifinále?
Těším se hodně, i v Budějovicích bude skvělá kulisa, čekají nás parádní zápasy.