Nadační fond

Nadační fond pro rozvoj mládežnického hokeje byl založen v roce 2000 s cílem všestranné podpory mladých hokejistů HC Slavia Praha, kteří pocházejí ze sociálně slabších rodin, aby měli při rozvoji svého sportovního talentu rovnocenné šance k provozování finančně náročného sportu, jakým je lední hokej. Finanční podpora nadačního fondu směřuje zejména na nákup hokejové výstroje a výzbroje pro naše mládežníky.

Projekty nadačního fondu

Stipendia pro hráče mládeže
Nadační fond pro rozvoj mládežnického hokeje nabízí hráčům ze sociálně slabších rodin možnost získat materiální vybavení nebo finanční výpomoc na členské příspěvky v rámci nadačního stipendia 2015-2016.
Více informací o tomto projektu naleznete zde.

Slavia se zapojila do projektu Nadace ČEZ - Pomáhej pohybem
Projektem "Hokej pro všechny děti" ve spolupráci Kempu bruslení Ladislava Slížka 2016 s Nadačním fondem HC Slavia Praha pro rozvoj mládežnického hokeje, chceme umožnit, aby i děti ze sociálně slabších rodin měli při rozvoji svého sportovního talentu rovnocenné šance k provozování finančně náročného sportu, jakým je lední hokej.
Z příspěvku nadačního fondu zakoupíme hokejovou výstroj pro malé hokejisty i hokejistky, výrazně pomůžeme rodičům s financováním nákladů letního kempu bruslení a dětem umožníme smysluplné využití volného času během letních prázdnin a možnost rozvíjet se v jejich oblíbenému sportu bez jakýchkoliv omezení.
www.kempbrusleni.cz

Jak přispět na nadační fond?

Vyplněním darovací smlouvy, kterou si můžete stáhnout zde.

V roce 2015 přispěli na nadační fond mimo jiné i naši bývalí hráči Andrej Nestrašil a Dominik Furch.

Andrej Nestrašil je slávistickým odchovancem, který si v minulém ročníku odbyl debut v zámořské NHL v dresu Detroitu. Čtyřiadvacetiletý útočník přestoupil v průběhu sezony do Caroliny, kde zaznamenal svůj první gól v nejprestižnější hokejové soutěži. Ve své premiérové sezoně nasbíral ve čtyřiapadesáti zápasech dvacet bodů.
Kluby: HC Slavia Praha, Victoriaville Tigres, PEI Rocket, Toledo Walleye, Grand Rapids Griffins, Detroit Red Wings, Carolina Hurricanes.
Reprezentace ČR: U16, U17, U18 a U20.
Vítěz Calder Cupu (AHL) 2012/13.

Dominik Furch začínal s hokejem na Kobře, do Slavie přestoupil ve čtrnácti letech a už v sedmnácti si odbyl svůj první start v extralize. Postupně se stal jedním z klíčových hráčů mužstva a poslední čtyři roky plnil roli jedničky klubu. Svými výkony si řekl o angažmá v ruské KHL, kde hájí barvu Avangardu Omsk a vysloužil si také pozvánku do reprezentace.
Kluby: HC Kobra Praha, HC Slavia Praha, Avangard Omsk.
Reprezentace ČR: U16, U17, U18 a U20.
Mistr ČR 2007/08, stříbro 2008/09, bronz 2009/10 a 2012/13.