Už bojuje za Plzeň, Slavii ale sleduje: Je bomba, jak přejeli Třebíč, říká Schleiss

8.3.2017, David Soumar

Devětadvacet. Takovou porci zápasů stihl odehrál 22letý Jan Schleiss v sešívaném dresu, než si ho Plzeň stáhla zpět do svých služeb. Po štaci ve WSM Lize se už pere v předkole play off naší nejvyšší soutěže. Mladý útočník ale počínání sešívaných nadál sleduje a na své působení v Edenu rád vzpomíná. „Sebevědomí šlo nahoru, rozehrál jsem se,“ pochvaluje si.

V téměř třech desítkách zápasů si Schleiss zapsal sedmnáct bodů (9+7) a patřil ke klíčovým postávám týmu. Své působení ve vršovickém klubu hodnotí pozitivně. „Ze začátku to bylo těžké. Když jsem se rozehrál, bylo to super. V pohodě byla i parta v kabině. Byla sranda,“ uvedl spokojeně.

„Určitě jsem se rozehrál. Nastupoval jsem často. To mi pomohlo i po psychické stránce,“ pokračoval plzeňský hokejista. Dobře zvládal i roli jednoho z klíčových hráčů. „Sedělo mi to. Mám to rád. Sebevědomí šlo nahoru, věřil jsem si. To je moc důležité.“

Ubytování u Edenu? Na vaření nedošlo, směje se Schleiss

Po očku výkony svých bývalých spoluhráčů Jan Schleiss dál sleduje. „Je bomba, že Třebíč přejeli 4:0. Budu držet palce dál.“ Podpora ze západu Čech přijde slávistům před semifinále vhod. „Motor je našláplý. Nevidím ale důvod, proč by ho nemohli překonat. Kluci chtějí něco dokázat i po událostech, kterými si klub prošel.“

Jan Schleiss aktuálně v dresu Plzně bojuje s Vítkovicemi v předkole play off.(foto: hcskoda.cz)

Nyní už Schleiss bojuje za Plzeň v předkole play off extraligy. Plzeňským se zatím v sérii s Vítkovicemi moc nedaří. „Nedá se nic dělat. Prohráváme 0:2. Musíme ukázat naši sílu o otočit to,“ nesklání hlavu.

Doma je doma. Mladý hokejista už sice vyráží na zápasy z domova, jako ideální ale shledal i dočasné bydlení ve Vršovicích. Z ubytovny za stadionem to měl na led, co by kamenem dohodil. „Bouda mi vyhovovala. Koupil jsem si pár věcí a udělal si tam takový svůj pokoj. Nevařil jsem ale. Chodil jsem pořád na jídlo. Maximálně toasty jsem si občas udělal,“ líčil.

O zábavu měl postaráno. Boudu, jak se ubytování u Edenu přezdívá, sdílel s dalšími hráči z Plzně. „Čas jsem trávil s klukama, hráli jsme hodně na herní konzoli. Občas jsme vyrazili do kina nebo na pivko, když bylo volno,“ uzavírá.