OBRAZEM: Slavii v Edenu fandili fanoušci z Mexika!

7.8.2017, Jakub Slunečko

Na prvním letním zápase Slavie proti Benátkám (4:1) panovala na přípravu nezvykle dobrá atmosféra. Svým dílem k tomu přispěla i početná skupina mexických fanoušků. I když Jihoameričani viděli hokej poprvé v životě, rychle začali sešívané podporovat, napodobovali pokřiky slávistických fanoušků a hnali červenobílé za vítězstvím. Mexická výprava vyrazila na hokej v rámci poznávání české kultury.

Exotickou návštěvu středoškolských studentů uvítala v Praze Vysoká škola finanční a správní. Jako součást „češství“ pak Mexičani samozřejmě museli ochutnat i hokej. Na Slavii vytvořili svůj vlastní kotel a se zaujetím sledovali neznámou hru s hokejkou a pukem.

K jejich radosti se na ledě dost často jiskřilo emocemi. Při potyčkách pak kouzelně napodobovali české pokřiky: „Bijte je, bijte je!“, při vyloučení potom: „Vypadni, vypadni!“

Mladí Mexičani stihli za 60 minut hry pochytit od svého českého průvodce základní poznatky například o tom, jak se v hokeji střídá. Sešívaní hokejisté pak udělali svým novým fanouškům na ledě pořádnou radost. Do sítě hostujících Benátek poslali čtyři puky a přesvědčivě zvítězili. Po konci zápasu pak Jihoameričani odměnili slávisty vydatným potleskem.

Jak Mexičani v Edenu fandili Slavii, se podívejte zde: