14.10.2017, Michal Toman

Eden znovu pevností! Výhru nad Benátkami dirigovali obránci

Uf. V útoku to červenobílým proti Benátkám drhlo, přesto však brali všechny tři body. Obranný val Pražanů, vedený brankářem Frodlem, totiž zůstal druhý domácí zápas v řadě nepřekonán. Slávisté tak mohou slavit kromě výhry i fakt, že se z Edenu pomalu, ale jistě opět stává nedobytná tvrz.

13.kolo, sobota 14.10.2017, HC Slavia Praha - HC Benátky n. Jizerou
HC Slavia Praha
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
HC Benátky n. Jizerou
Benátky

Branky a nahrávky: 22. J. Holý (Kubica, L. Krejčík), 58. Barák (Kubica, Šafránek), 59. Kubica (M. Ondráček). Rozhodčí: Jechoutek, Kopeček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 718. Střely na branku: 37:20. Zblokované střely: 8:18. Hity: 8:8. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 3:0.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (C), Kasík, Barák, J. Holý, Kolařík, A. Růžička – Vracovský, Nedvídek, Kopta – L. Krejčík, Šafránek (A), Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Šteiner, Furch, Šmerha

HC Benátky n. Jizerou: Kořenář – Kunst, Husa, Maier (A), Pyrochta, Tržický, Turský – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko (C) – Jeník, Bittner, Psota – R. Veselý, Z. Král, Hrabík – Bělohorský, Průžek, Wiencek (A)

Josef Kořenář. To byl největší problém sešívaných v cestě za gólovou radostí. Právě benátecký brankář v první třetině kraloval a likvidoval jednu šanci domácích za druhou.

V osmé minutě nechala strážce hostující svatyně vyniknout třetí útočná formace Slavie. Šagát přenechal puk na útočné modré do tandemu Ondráčkovi, který měl na zakončení hodně času. Mezírku mezi tělem a vyrážečkou si ale Kořenář pohlídal.

Těsně před přestávkou zatlačili domácí Středočechy k jejich brance, jenže velký tlak zakončil Krejčík jen ranou do tyče. Diváci v Edenu se tak na gól celkem načekali.

Skóre otevřel zadák Holý

Rozjásal je až obránce Jan Holý. Ten se dostal ke kotouči po buly, pohledným obloučkem se s ním posunul mezi kruhy a po ledě propálil Kořenáře střelou do pravého dolního rohu branky.

Ani Benátky ovšem nebyly bez šancí. Průžek správně vystihl odraz puku a měl před sebou dálnici mířící na branku Slavie. Frodl ale jeho samostatný nájezd výborně odhadl a sklapl mezeru mezi betony včas.

Útočníci se ne a ne trefit

Hubený výsledek mohl nakrmit Krejčík, jenž zakončoval přečíslení dvou proti jednomu, jenže zamířil až příliš přesně a trefil levou tyč.

O chvilku později zachytil mezi kruhy rozehrávku benáteckých obránců Kadlec. Vypálil ihned z otočky, ale bez přípravy brankáře hostů neprostřelil.

Zahrozili i hosté. Ti se zničehonic ocitli v přečíslení tří proti jednomu. Frodl se ovšem proti střele z levého kruhu výtečně přesunul a celou akci Benáteckých zneškodnil.

Pražané se nakonec přece jen dočkali další trefy. A znovu se o to postaral obránce. Ihned po buly se dostal puk na modrou čáru, kde se do něj opřel Jindřich Barák a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Benátky dostaly v závěru výhodu přesilové hry, a tak odvolaly brankáře, aby měly na ledě o dalšího bruslaře navíc. Z gólu se však nakonec radovali domácí. Ondráček ujel po pravé straně a předložil puk před prázdnou branku Zdeňku Kubicovi, který jen nastavil čepel hole a doklepl jej do sítě.

Pražané druhý domácí zápas v řadě neinkasovali, získali tři body a začínají z Edenu budovat nedobytnou tvrz.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme spokojení s výsledkem i s předvedenou hrou. Od začátku jsme si vytvářeli souvislý tlak, hodně jsme stříleli. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale na góly jsme se nadřeli. Byli bychom rádi, kdyby se nám příště povedlo proměnit víc šancí. Hráli jsme obětavě a soupeřovy šance pochytal Frodl. Jsme rádi, že udržel doma podruhé v řadě nulu.“

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Viděli jsme bojovné utkání. Dostali jsme dva góly z přesilovek. Je škoda, že jsme se netlačili víc do brány. Kdyby se nám podařilo vyrovnat, tak byl zápas o něčem jiném. Bez vstřelené branky to bylo těžké. Výborně nás držel gólman. Gól by nám hodně pomohl, ale bohužel nepřišel.“