25.2.2017, Adam Nejedlý

Junioři zápas v Plzni nezvládli, inkasovali hned sedm branek

Nepovedený zápas mají za sebou sešívaní mladíci. Na Plzeňskou branku vystřelili hned čtyřicetkrát, gól ale vstřelili pouze jeden Indiáni se činili mnohem více, mezi tři tyče slávistické klece zapadalo dokonce sedm jejich pokusů a tři body tak zůstávají na jihu Čech.

44.kolo, sobota 25.2.2017, Home Monitoring Aréna, Plzeň - Slavia
Plzeň
7:1(1:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Kokoška (Vracovský), 21. Rubner (Kantner), 35. Kačena (Hajžman, Stráský), 37. Hanzlík (Kodýtek, Kantner), 41. Chalupa (Kaňák), 47. Roubal (Vavřička, Kaňák), 60. Kokoška (Vavřička, Vracovský) – 46. Furch (Heldák, Novák). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: . Střely na branku: 47:40. Průběh utkání: 70.

Plzeň: Zeman – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Hajžman, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner.

Slavia: Vacula (46. Šorf) – Zderadička (C), Krásný, Chládek, Novák, Chvála – Matějka, Netolický, Heldák, Šergl, Hradil, Mareček, Kohút, Furch, Patočka.

Nevydařený zápas pro Pražany načal v páté minutě zápasu plzeňský Filip Kokoška, který skóroval krátce po vyhraném buly v obranném pásmu Slavie. Další branky padaly až v prostřední třetině, hned v jejím úvodu propasíroval kotouč za bezmocného Vaculu Marek Rubner.

Slávisté se ale nevzdávali, nadějnou šanci Matyáše Hradila chytil domácí Zeman. Bohužel se aplikovalo pravidlo nedáš-dostaneš a z následného protiútoku skóroval po teči plzeňský Vlastimil Kačena. Čtvrtou branku domácích přidal v přesilové hře Štěpán Hanzlík a v další šanci rozezvučel břevno sešívané svatyně Chalupa.

Třetí třetinu Pražané opět nezachytili a věnovali příliš mnoho prostoru Matějovi Chalupovi, jehož nahození si jeden ze slávistů tečoval do vlastní sítě. Čestný úspěch bíločervených zaznamenal chvíli poté Aleš Furch, který skóroval po parádní individuální akci. S kotouč napřed objel bránu, vybruslil na mezikruží a umístěnou střelou překonal bezmocného Zemana v domácí kleci.

Další branky ale už stříleli pouze Plzenští. Střídajícího Šorfa ve slávistickém brankovišti překonal nejprve David Roubal střelou mezi betony a sedmý gól Indiánů přidal v poslední minutě klání Filip Kokoška