7.12.2017, Jiří Novák

Juniorka na rozjeté Pardubice nestačila, prohrála 3:5

Ani Slavii se nepodařilo zastavit rozjeté juniory Pardubic, kteří si připsali už pátou výhru v řadě. Ve čtvrtek vyhráli nad sešívanými 5:3, když dvakrát v zápase vedli o dvě branky. V dresu Slavie se gólově prosadili Furch, Jaša a Šergl.

23.kolo, čtvrtek 7.12.2017, Pardubice - Slavia
Pardubice
5:3(2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Pochobradský (Matýs, Zídek), 15. Pochobradský (Matýs), 30. Pochobradský (Matýs, Bučko), 45. Matýs (Zídek, Pochobradský), 60. Pochobradský – 16. Furch (Heldák, Šmerha), 18. Jaša (Stark, Šergl), 55. Šergl (Kohút, Stark). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Pardubice: Jánský (Vlk) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Matýs, Petrus, Pochobradský, Štefka, Veverka, Zídek.

Slavia: Vecka (Šorf) – Antoš, Duda, Hejda, Melovič, Šmíd, Stark, Vobořil – Furch, Heldák, Jaša, Kohút, Marek, Martínek, Matějka, Netolický, Patočka, Šergl, Šmerha, Šteiner.

Sešívaní přijeli do Pardubic jako tým s nejlepší bilancí na kluzištích soupeřů, jenže od začátku se více dařilo domácím borcům. Už ve 32. vteřině trefil Matýs tyčku a poté zase poslal do slibné šance Faltyse. Stejný hráč se ovšem mohl z gólu radovat ve dvanácté minutě, kdy po jeho přihrávce skóroval Michal Pochobradský.

A když si oba hráči za tři minuty úspěšnou spolupráci zopakovali, Michal Pochobradský znovu skóroval a Pardubice vedly už o dvě branky. Slávisté ale dokázali odpovědět velmi rychle. Nejprve třízápasovou neprůstřelnost brankáře Janského ukončil v 16. minutě Aleš Furch a za další dvě minuty David Jaša využil zaváhání domácí obrany a vyrovnal na 2:2.

Před uplynutím poloviny zápasu byl vyloučen Tadeáš Hejda za držení a domácí to efektivně potrestali. A zase u toho byla dvojice Michal Pochobradský, Matýs. Prvně jmenovaný z dorážky dokonal hattrick a Matýs si připsal třetí asistenci. Ve 34. minutě byl blízko vyrovnání Tomáš Šmerha, ale jeho střela jen lízla levou tyčku. Dvakrát po sobě také svou střelou zahrozil Martínek.

Nejlepší pardubický útok se prosadil i ve třetí třetině zápasu, ve 45. minutě tentokrát skóroval Ondřej Matýs a Pochobradský přihrával. Slávisté mohli odpovědět v přesilovce, jenže početní výhodu utnul už po minutě zbytečným sekáním Heldák. Šteiner pak už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě trefil tyčku. Až pět minut před koncem zápasu se dokázal prosadit Jan Šergl, další branku ale sešívaní přidat nestihli. A naopak ještě inkasovali v závěrečné power play z hole Michala Pochobradského.