7.1.2017, Tomáš Vogl

Kolaps ve třetí třetině. Písek veze z Edenu výhru

Den po vysokém vítězství nad Havlíčkovým Brodem přivítali starší dorostenci na svém ledě Písek. Přidat další úspěch se však nepovedlo, Jihočeši odjíždějí z metropole se třemi body v kapse. O výhře rozhodli třemi góly v poslední dvacetiminutovce.

B6, sobota 7.1.2017, Zimní stadion Eden, Slavia - Písek
3:4(1:0, 1:1, 1:3)
Písek

Branky a nahrávky: 9. Marek (Klapka), 38. Klapka (Všetečka), 58. Grim (Brož, Martínek) – 30. Hakl, 42. Waller (Norris), 51. Přibyl (Kopenec, Novák), 56. Stauber. Rozhodčí: Velčovský – Frodl, Buček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 58. Střely na branku: 52:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.

Slavia: Pánek (Kodad) - Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Holý, Stark - Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča

Písek: Kříž (Křepela) - Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha - Waller, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Šebesta, Přibyl, Stauber, Měchura, Pechlát

Úvodní minuty hry nepřinesly kdovíjaké tempo, po pár náznacích šancí Písku se ale sešívaní probudili a přebrali iniciativu. Tu vyjádřil gólově v deváté minutě Jakub Marek, který si najel na Klapkovu žabku od mantinelu a bekhendovým blafákem vykoupal hostujícího brankáře.

Druhou periodu zahájili Jihočeši přeci jen nebezpečněji a po pár úspěšných zásazích Pánka se v čase 29:48 radovali z vyrovnání. Frederik Hakl se dostal mezi slávistické beky a zamířil přesně nad pravý Pánkův beton.

Vyrovnání vedlo Pražany ke zvýšení agresivity, byl to však Písek, kdo pykal za faul inkasovaným gólem. Nepřehlédnutelný Adam Klapka využil přesilovou hru ve 38. minutě, když se prosmýkl kolem levého mantinelu a v souboji jeden na jednoho vymíchal Kříže v bráně hostů.

O své výhře rozhodl outsider ve třetí třetině. Po necelých dvou minutách dotáhl skóre Joshua Waller, když využil přihrávku zpoza branky. O deset minut později vypálil v přesilovce od modré čáry Kopenec a Matěj Přibylšikovně tečoval puk mimo dosah slávistického gólmana.

S jídlem roste chuť, a tak v 56. minutě odskočili hosté dokonce na rozdíl dvou branek. Tomáš Stauber zužitkoval šanci z pravé strany.

Ke cti domácím hokejistům sluší, že je nepříznivý výsledek nezlomil, a proto ještě udělali ze zbytku zápasu drama. V čase 57:58 rozvlnil síť Jan Grim, jenž obdržel přihrávku do mezikruží a akrobaticky zakončil.

Jelikož si však žádná další střela cestu do branky nenašla, podlehli svěřenci trenéra Pecky soupeři 3:4.

Od začátku zápasu jsme si mysleli, že to půjde samo, smutní Holý

V zápase patřil mezi nejaktivnější střelce Slavie, ani jedna rána Ondřeje Holého však gólovým úspěchem neskončila. „Neproměňování střeleckých příležitostí byl dnes základ neúspěchu,“ věděl bek. „Soupeři dnes dobře zachytal gólman, ale to nás neomlouvá.“

Holý se také pozastavil nad přístupem svého týmu. „Problém dnes nebyl jen v té třetí třetině, která se nepovedla výsledkově, náš přístup nebyl ideální od začátku zápasu. Musíme si lépe poradit se šancemi, které si vypracujeme.“

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Hráče jsme upozorňovali, ať soupeře nepodcení, přesto to nepomohlo. Nevyužili jsme spoustu šancí, zároveň jsme hráli příliš individuálně. To proti takovému soupeři nejde. Soupeř byl lepší, bojovnější a výhru si zaslouží.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): Dnes jsme v nadstavbové skupině poprvé zvítězili. Potýkáme se s úzkým kádrem, ale dnešní výhra je zasloužená. Kluci prokázali dobrou kondiční připravenost, ta nahrazuje chybějící zkušenosti.