24.2.2017, David Mencl

Napoprvé to proti Jihlavě nevyšlo, starší dorost skóroval jen jednou

Tři góly v první části během necelých devíti minut. Zřejmě klíčová fáze celého zápasu, která rozhodla o tom, že sešívaní budou muset v osmifinálové sérii dotahovat. Dukla totiž dokázala i přes dobrý úvod sešívaných odskočit už během první dvacetiminutovky do rozhodujícího náskoku, který už ve zbytku duelu nepustila. Za slávisty se prosadil jen Viktor Martínek, ostatní hráči ztroskotali na jihlavském brankáři. Už o den později se však bude hrát znovu od nuly, a šance obou celků jsou tak vyrovnané.

OF1, pátek 24.2.2017, Jihlava - Slavia
Jihlava
5:1(3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Kadleček (Mareš), 16. Najman (Vala, Strnad), 19. Strnad (Najman), 48. Najman (Vala), 56. Jindra (Vala) – 21. Martínek (Všetečka, Stark). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Kotlík. Vyloučení: 6:5, navíc Hrbatý (JIH) 5 min. a do konce utkání a Stark (SLA) 10 min. OT a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 97. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Jihlava: Šťastný – Mareš, Veleba, Trávník, Marek, Vála, Havelka, Vrátný, Daňhel, Kadleček, Jindra, Úlovec, Musil, Vala, Kardoš, Hrbatý, Najman, Filip, Slabý, Strnad

Slavia: Vecka (19. Kodad) – Duda, Vobořil, Melovič, Stark, Holý, Zderadička, Macek, Erben – Grim, Marek, Brož – Všetečka, Hradil, Martínek – Šilhan, Janča, Furch – Vaniš

Vstup do utkání měli slávisté výborný, první šanci měl sice Vrátný, jehož nebezpečné nahození skončilo na břevně, úvodní desetiminutovky odehráli sešívaní v jasné převaze. Asi největší šanci spálil Hradil, který sám před brankářem minul prudkou přihrávku. V 10. minutě vypálil z dobré pozice Slavomír Kadleček, a jelikož Vecka měl zakrytý výhled, kotouč prolétl až do sítě.

Po této trefě se úplně obrátil obraz hry a najednou začali být Jihlavští o hodně nebezpečnější. Do konce první části se domácí prosadili ještě dvakrát. Nejdříve se z blízka prosadil Adam Najman. Ve správný čas našel odražený puk a dorazil ho za bezmocného Vecku. O chvilku později měl slávistický brankáře znovu těžkou situaci, když měl zakrytý výhled, a tak nezvládl zareagovat na povedenou ránu Milana Strnada. Trenéři se po třetí jihlavské trefě rozhodli vyměnit brankáře, místo Vecky se do brankoviště dostal Kodad.

Naděje po trefě Martínka, nikdo ze slávistů gólově nenavázal

Neuběhla ani minuta ze druhé dvacetiminutovky a situace sešívaných se výrazně zlepšila. Chybu jihlavské obrany totiž využil Viktor Martínek, který se dostal do dobré pozice a přesnou ranou nad beton prostřelil Šťastného.

V polovině utkání to dokonce mohlo být už jen o gól. Povedenou kombinaci zakončoval Všetečka z voleje, jenže Šťastný záměr protihráče včas přečetl, a tak dokázal bez výrazných problémů zasáhnout. Neúspěšně si vedli i další hostující hráči, a tak ve druhém dějství byl k vidění jen jeden gól.

Další branku mohli červenobílí přidat už v úvodu třetí periody, do které vstupovali s přesilovkou. Ta se jim ale příliš nepovedla, což zřejmě rozhodlo o vítězi. Po ubráněném oslabení se totiž Dukla vrhla do útoku a nakonec i slavila čtvrtou trefu. Adam Najman zůstal sám před Kodadem, kde si nikým nehlídaný poradil a zvýšil vedení svého týmu.

Jihlava si vedení pohlídala, sešívaní už zápas zdramatizovat nezvládli

Ke konci zápasu se výrazně zvýšil počet vyloučených hráčů, na výsledku to ovšem výrazně nic nezměnilo. Sice padla ještě jedna branka, kterou si připsal Lukáš Jindra, znamenalo to však jen navýšení jihlavského vedení.

Červenobílí tedy první duel osmifinále na ledě soupeře nezvládli, vedení se tak ujala jihlavská Dukla. Už v sobotu však mají slávisté šanci na srovnání série, hraje se od 12:15.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Udělali jsme důležitý první krok, nicméně je vidět, že série bude hodně těžká. Slavia vůbec není špatný soupeř, umí hrát fyzicky a do těla. Podržel nás hodně gólman a byli jsme produktivnější. Je to ale jen první krok, je třeba pracovat dále a pořád bojovat na sto procent.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Rozhodla první třetina, kdy jsme dostali ze šesti střel tři góly. Pak už se zápas strašně těžko otáčí. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit více než jednu branku. Klíčová byla i čtvrtá branka nějakých deset minut před koncem. I když se kluci snažili, tak jeden gól je prostě málo.