18.2.2017, David Mencl

Paráda před play-off! Starší dorost s přehledem přejel Havířov

Postup do vyřazovacích bojů si slávisté zajistili už v pátek, a tak proti Havířovu nastoupili s čistou hlavou. Vidět to bylo od začátku zápasu, červenobílí byli aktivnějším celkem. Postupně navyšovali své vedení a dobře si počínali i v obraně. Brankář Vecka za svá záda nepropustil jedinou střelu a připsal si první nulu v sezóně.

B16, sobota 18.2.2017, Slavia - Havířov
5:0(1:0, 3:0, 1:0)
Havířov

Branky a nahrávky: 16. Brož (Duda, Grim), 37. Hradil (Brož), 38. Vobořil (Marek, Duda), 39. Furch (Melovič, Martínek), 45. Vobořil (Brož, Marek). Rozhodčí: Vojtěchovský – Kettner, Špringl. Vyloučení: 9:7, navíc Šěvěček (HAV) 10 min. OT a Potočný (HAV) 5 mi. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 5:0.

Slavia: Vecka – Duda, Vobořil, Melovič, Zderadička, Holý, Macek, Erben – Grim, Marek, Brož – Martínek, Hradil, Stark – Šilhan, Janča, Furch

Havířov: Štipčák – Thiel, Grygar, Máca, Szturc, Šěvěček, Pavelek, Kuchař – Bambula, Urban, Hysek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, jen Martínkovi se podařilo už v první minutě nastřelit břevno. Následně se však oba celky spíše hledaly a nějakou dobu trvalo, než si vytvořily nebezpečnou příležitost. Slávisté se vedoucí trefy nakonec dočkali v 16. minutě. Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru k Dudovi, jehož povedený pokus tečoval mimo dosah brankáře Jaroslav Brož.

Havířov mohl po chvilce srovnat, přečíslení dvou proti jednomu ale zakončil Pawliczek jen do brankářovy lapačky. V podobné situaci se ocitl ve druhém dějství i Šěvěček, z levé strany ale pálil jen do Veckovy masky, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

Sešívaní následně byli lepším týmem a díky povedenému závěru prostřední periody si vytvořili rozhodující náskok. V intervalu tří minut totiž nasázeli tři branky. Jako první se prosadil Damien Hradil, který doklepl puk do sítě po nahození z rohu kluziště. Na svého spoluhráče navázal o chvilku později David Vobořil. Ten si v přesilovce sjel mezi kruhy a skvěle tečoval pokus Marka z pravého kruhu.

Povedenou pasáž hry zakončil Tomáš Furch, ke kterému prošla přihrávka od Meloviče. Nikým nehlídaný útočník sešívaných pak rychlým zakončením našel mezírku mezi betony havířovského gólmana.

Třetí perioda byla z velké části jen formalitou, Havířov měl jen malé šance ještě vybojovat nějaké body. Sešívaní navíc nenechali nic náhodě a stále hráli aktivně. Soupeře tedy téměř k ničemu nepouštěli a nakonec přidali ještě jeden gól. Brož z rohu kluziště našel před branku najetého Davida Vobořila, jehož střela prošla Štipčákovi mezi betony.

Závěr duelu zpestřily ještě menší šarvátky, které ovšem už nic nezměnili na tom, že červenobílí si připsali jednoznačné vítězství. Ve čtvrtfinále narazí na jihlavskou Duklu.

Petr Vyskočil (HC Slavia Praha): „Náš hlavní cíl dostat se do play-off jsme splnili už v pátek, takže jsme mohli proti Havířovu hrát uvolněně. Vidět to je i na výsledku, kdy se nám dařilo ve všech fázích hry, byli jsme produktivní v útoku, dobře fungovala obrana a skvěle se předvedl i brankář. Nevím o žádném výraznějším problému, kterého bychom se v tom zápase dopustili.“

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): „V první polovině zápasu jsme byli pro Slavii minimálně srovnatelným soupeřem, ale naše produktivita z posledních zápasů je velmi špatná. Ve dvou zápasech jsme dali jen jeden gól a to je hodně málo. Duel rozhodla tříminutová pasáž hry ve druhé třetině, kdy domácí dali tři branky v krátké době, na což jsme už nezvládli zareagovat.“