25.11.2017, Jakub Slunečko

Sešívaní si poradili s Benátkami 4:1! Hned v neděli je čeká další zápas

Už čtvrtou výhru v řadě přidala Razýmova skvadra na ledě Benátek. Po vyrovnané první části byli slávisté mnohem efektivnější a nakonec pohodlně vyhráli. Potěšující je fakt, že se zase rozstříleli útočníci. Další dva body přidal nezastavitelný Račuk, trefil se i navrátilec po zranění Zdeněk Doležal. V brance za Frodla skvěle zaskočil jeho parťák Polívka. Slavia se tak po vítězství 4:1 drží čela tabulky a upevňuje si pozici ve vedoucí čtyřce. Další zápas čeká sešívané hned v neděli doma proti Havířovu.

26.kolo, sobota 25.11.2017, HC Benátky n. Jizerou - HC Slavia Praha
HC Benátky n. Jizerou
Benátky
1:4(1:1, 0:2, 0:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 17. J. Mikyska (Z. Král) – 7. Doležal (Račuk), 29. Šagát (Kadlec), 34. Kubica (Holý, Krejčík), 47. Račuk (Drtina, Novák). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Šperl, Bosák. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 528. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Benátky n. Jizerou: Stezka – Kunst, Husa, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Pyrochta, Tržický – Z. Král, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Chrtek, R. Veselý – Kuťák, Bittner, Jeník

HC Slavia Praha: Polívka – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička – Z. Doležal, Račuk, Nedvídek – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Heldák, Krliš, Šmerha

Mrtvolnou atmosféru na benáteckém zimáku rozproudili slávističtí fandové, kteří se pochlubili početným výjezdem a po celý zápas sešívané skvěle podporovali.

Domácí se v první třetině drželi a stačili zareagovat na nepříznivý vývoj. V 7. minutě totiž přesilovku Slavie využil velice aktivní Zdeněk Doležal, který v Benátkách hokejově vyrůstal.

Navrátilec do sestavy Slavie tak bodoval i ve druhém zápase po dlouhém zranění. Domácí ale dalšímu tlaku dobře odolávali a nakonec se jim podařilo v 17. minutě srovnat. Josef Mikyska dostal skvělou přihrávku před Polívku, kde si už sám dobře poradil.

Tolik bodů získala Slavia za posledních 12 zápasů

Naději slávisti sebrali Benátkám ve druhé třetině. Všechny útočné řadě domácí obraně solidně zatápěly, několikrát se blýskl třeba i Krliš ze čtvrté lajny. V největší šanci trefil tyč.

O chvíli později už ale bylo v hostujícím kotli zase veselo. Parádní akci předvedl třetí útok, když Kadlec skvěle našel Martina Šagáta a ten potom trefil puk přesně do šibenice.

Důležitá byla pro Slavii 31. minuta, kdy Polívka skvěle vychytal úplně volného Špačka. Po zákroku lapačkou tak hosté dál drželi vedení. To o dvě minuty později znásobil Zdeněk Kubica perfektní tečí Krejčíkovy střely od modré.

Po druhé přestávce Slavia nepolevila z velkého tlaku. Druhý gól mohl přidat Kubica, ale Stezka ho ještě vychytal. Tolik už se mu ale nevedlo ve 47. minutě, kdy sešívaní využili svou druhou přesilovku.

Konkrétně se o to postaral v zápase dvoubodový Marek Račuk, který předvedl skvělou práci před brankou a z malého prostoru dokázal zavěsit.

V závěru už Slavia mladý domácí tým k ničemu nepustila a v klidu si pohlídala pohodlné vítězství, které je už čtvrtým tříbodovým ziskem Slavie v řadě. Za posledních 12 zápasů Razýmův tým dokonce získal skvělých 28 bodů!

Další zápas se hraje hned v neděli – předehrávka 27. kola doma v Edenu proti Havířovu od 17:00.