14.10.2017, Adam Nejedlý

Sešívaný uragán! Z Chomutova vezou mladší dorostenci tři body

Parádní výkon sešívaných na severu Čech rozhodl o zisku důležitých tří bodů do tabulky ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Chomutovské Piráty slávisté zostudili hned šesti brankami! Hattrickem se blýskl Patrik Martinec, dva góly a čtyři asistence zaznamenal další bíločervený mladík, Tomáš Labuzík.

9.kolo, sobota 14.10.2017, SD Aréna, Chomutov - Slavia
Chomutov
3:6(2:2, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Urych (Čech), 16. Štefančík (Vrhel), 58. Prokeš (Vrhel, Gut) – 15. Martinec (Labuzík, Moravec), 19. Labuzík, 21. Moravec (Hofmann, Labuzík), 25. Martinec (Labuzík, Srdínko), 34. Labuzík, 46. Martinec (Hofmann, Labuzík). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Lichtenberk. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 138. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:6, 3:6.

Chomutov: Šatný – Petrásek (C), Holec, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel

Slavia: J. Němeček – Moravec, Srdínko, D. Němeček, Vymětal, Topol, Čapka, Palát, Kučera – J. Svoboda, Černý, Sarkisjanc, Martinec (C), Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Rulc, Jágr

Utkání začalo pěkně zostra, první brankovou příležitost si již ve druhé minutě vypracoval domácí Štefančík. Jeho ostrou ránu z úhlu však Němeček v sešívané svatyni ukryl do své výstroje. Na druhé straně kluziště pálil nebezpečně Rulc, po nejistém zákroku domácího gólmana dokonce zvonila tyč chomutovské klece. První branku zápasu však vsítili domácí mladíci, letící kotouč tečoval do růžku brány Jan Urych. Sešívané ale obdržená branka nepoložila a v patnácté minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Kotouč za Šatného záda poslal pohotovou střelou k levé tyči Patrik Martinec. Chomutovští si ovšem rychle vzali vedení zpět, přesně minutu od vyrovnání skóroval Marcel Štefančík.

Podruhé v zápase se Pražanům podařilo srovnat krok zásluhou talentovaného Tomáše Labuzíka, jehož prudký projektil zastavila až napnutá síť chomutovské klece. Slávistům parádně vyšel i vstup do dějství prostředního, odskočit soupeři do brankového vedení jim totiž netrvalo ani půl minuty. Autorem gólu byl Dominik Moravec, jehož pohotový pokus z levého kruhu zapadl za bezmocného Šatného.

Slávistický brankostroj se navíc nehodlal jen tak zastavit. V minutě pětadvacáté přidal svůj druhý zářez dne Patrik Martinec, když i s přispěním domácího brankáře propasíroval puk mezi tři tyče. Zahanbit se nechtěl nechat ani Tomáš Labuzík, kterému byl připsán vlastní gól Svobody.

Třetí třetina přinesla ještě jednu sešívanou radost. Patrik Martinec totiž parádně tečoval letící puk tak šikovně, že jej poslal přímo za bezmocného Šatného a dokonal tím svůj hattrick. Poslední korekci stavu zařídil v osmapadesáté minutě Michael Prokeš, Pražany to však příliš mrzet nemuselo, po vítězství 6:3 si připsali druhé vítězství v řadě.