25.8.2017, Martina Kramerová

Šest branek a výhra. Slavia rozstřílela druholigové Klatovy

Svižný hokej s množstvím šancí a šest branek. Tolik bylo v Edenu k vidění při zápase Slavie s Klatovy. Houževnatý soupeř sice sešívaným slušně zatápěl, svěřenci trenéra Razýma však sveřepý odpor zlomili a zvítězili výsledkem 6:2. Síť soupeřovy klece hned dvakrát rozvlnili mladíček Heldák a nováček Krejčík, po jednom gólu přidali Kubica a Jankovský. Červenobílí tak v přípravě přidali další triumf.

přát., pátek 25.8.2017, Slavia - Klatovy
6:2(2:0, 0:1, 4:1))
Klatovy

Branky a nahrávky: 8. Kubica (Krliš, Tejral), 12. Heldák (Kopta, Holý), 41. Krejčík (Šafránek, Doležal), 46. Jankovský (Kopta, Nedvídek), 50. Heldák, 56. Krejčík (Doležal, Drtina) – 29. Vracovský (Leština, Michel), 55. Topinka (Jonák) . Rozhodčí: Škrobák – Hynek, Krátký . Vyloučení: 4:5. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Slavia: Polívka (32. Frodl) – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Kolařík, Růžička, Ryzák – Krejčík, Šafránek, Doležal – Jankovský, Kopta, Nedvídek – Krliš, Kubica, Tejral – Heldák, Furch

Klatovy: Kolář (32. Altrichter) – Houfek, Kubík, Leština, Krystl, Houdek, Walter – Uhlík, Topinka, Kokoška – Vracovský, Jonák, Michel – Lang, Kolda, Vavřička – Vlček, Kučera, Váchal

Přestože začal zápas s Klatovy v netradičním dopoledním čase, oba týmy byly už od začátku napumpované energií. Akce střídala akci a bylo jen otázkou času, kdo se prolomí střelecký účet duelu. Nakonec to byli slávisté, kdo jako první rozvlnil síť soupeřovy klece.

V 8. minutě se Krlišovo nahození dostalo až ke Zdeňkovi Kubicovi, který pěknou bekhendovou ranou napálil kotouč přímo pod víko. O čtyři minuty později Slavia navíc vedení navýšila. Kopta přiklepl puk na rozjetého Denise Heldáka, ten okamžitě vystřelil a kotouč zapadl ke vzdálenější tyči.

Průběžný výsledek chtěl ještě v závěru úvodní dvacetiminutovky vylepšit Tejral, jeho sólový únik na Koláře však brankou neskončil. Do prostřední periody vlétli jako uragán mladíčci z Klatov. Jejich aktivita přinesla kýžené ovoce v čase 28:28, když na rozdíl jediné trefy snížil Tomáš Vracovský. Ten se protáhl po pravé straně, vyhnul se soupeřově obránci a zacílil přesně k horní tyčce.

Chvíli po polovině zápasu vyslal nebezpečný projektil od modré Holý, Altrichter ale zasáhl lapačkou. Do sítě nezapadl ani nenápadný pokus Nedvídka, který ranou od levého mantinelu orazítkoval břevno klatovské svatyně. V závěru se před Frodla na druhé straně prokličkoval Houdek, slávistický gólman mu ale kotouč včas vypíchl.

Klatovy držely naději, sešívaní ji v závěru rozmetali

Otěže závěrečného dějství vzali hned na začátku pevně do rukou sešívaní. Spoře zaplněné ochozy rozjásal už dvaačtyřicet vteřin po úvodním hvizdu Lukáš Krejčík. Sešívaný forvard využil Šafránkovy přihrávky zpoza branky a střelou z první umístil kotouč přesně do levého horního rohu.

V čase 45:14 červenobílí definitivně zlomili klatovský odpor. O čtvrtou branku se postaral Václav Jankovský. Kopta sice v útočném pásmu přišel o puk, toho se ale vzápětí zmocnil útočník se sedmadvacítkou na zádech a střelou z otočky zvýšil na třígólový rozdíl.

O čtyři minuty později se slávistická střídačka radovala znovu. Denis Heldák si najel do mezikruží a tvrdou dělovkou poslal puk za Altrichtrova záda. Klatovští se však nevzdali a vrhli veškeré síly do útoku. V 55. minutě zaznamenal druhý čestný úspěch hostů Jan Topinka.

Při střelecké chuti zůstal i slávistický soubor. O sedmdesát vteřin později přidal další přesný zásah Lukáš Krejčík a zapsal do statistik šestý gól.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Byl to další přípravný zápas. Kluci k němu přistoupili zodpovědně a odmakali ho. V určitých fázích jsme si utkání ale zbytečně zkomplikovali, co se zakončení týče. Postupem času jsme ale hru zjednodušili a začalo nám to tam padat. Naše hra potom vypadala podle našich představ.“

Pavel Vostřák (HC Klatovy): „Myslím, že zápas měl dobré tempo. Bylo ale vidět, že Slavia hraje vyšší soutěž a má zkušenější hráče. My jsme naopak měli mladý tým, zařadili jsme i některé hráče ze staršího dorostu a já jsem rád, že si mohli takovýhle zápas zahrát. Chytali nám dva sedmnáctiletí gólmani, pro které to byla výborná zkušenost.“