10.12.2016, Tomáš Vogl

Šmerha trefil juniorce bonusový bod ve Vítkovicích

Slavia se vrací z Moravskoslezského kraje se slušnou bilancí jedné výhry a jedné prohry. Den po prohře v Třinci urvali junioři dva body ve Vítkovicích, k čemuž velkou měrou přispěl gólman Vacula. Ten navázal na svůj včerejší výkon ve druhé polovině utkání a přispěl k vítězství.

26.kolo, sobota 10.12.2016, Vítkovice - Slavia
Vítkovice
3:4p(1:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Heldák (Chládek, Furch), 15. Hradil, 19. Furch (Matějka, Kolouch), 61. Šmerha (Furch) – 10. Toman (Malina), 39. Hartmann (Kmošek, Gabrhelík), 44. Gabrhelík (Blaško) Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Vítkovice: Kardinál – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Baláž, Kmošek, Kosina

Slavia: Vacula – Zderadička, Chládek, Valík, Chvála, Rittig – Matějka, Fiala, Netolický, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch, Patočka

Slavia vstoupila do zápasu mnohem lépe než o den dříve v Třinci. Nejdříve přečkala úvodní oslabení a poté zasadila úder. V 8. minutě umístil do vítkovické branky Chládkovu střelu Denis Heldák. Radost však sešívaným dlouho nevydržela, za dvě minuty srovnal domácí forvard Radim Toman.

Jak se proměňují přesilovky, ukázali sešívaní svému soupeři v 15. minutě. První početní výhodu využil Matěj Hradil. A do konce úvodní části bylo ještě veseleji. Matějka dostál své pozice nejlepšího nahrávače červenobílých a z rohu naservíroval kotouč Alešovi Furchovi, který už si věděl rady.

Do druhé třetiny nastoupili Pražané s cílem zodpovědně kontrolovat získaný náskok. Fungující symbióza mezi zodpovědnou obranou a výtečně chytajícím Vaculou doháněla Ostravany k frustraci.

Slávisté navíc vyráželi do nebezpečných brejků, v nejnadějnějším z nich ujížděli Furch s Kolouchem sami na domácího brankáře, Kolouch ale jeho klec přestřelil. A v závěru třetiny za to junioři pykali. Kmošek našel Ondřeje Hartmanna, jehož šťastná střela lízla tyč a zapadla do sítě.

Smolný konec druhé periody bohužel provázel Slavii i do úvodu poslední části. Puk zůstával dlouho zašlápnut hráči obou týmů za brankou hostů, nakonec ho však vítkovičtí vydolovali, poslali do brankoviště, a tam se nejrychleji zorientoval Ondřej Gabrhelík.

Okamžitě po srovnání dostal vršovický klub šanci odskočit zpět do vedení díky přesilové hře, kapitán Zderadička ostřeloval vítkovického brankáře Kardinála, ale žádný z jeho pokusů gólem neskončil.

Kritická situace nastala v čase 55:36. Patočka byl vyloučen za krosček a Vítkovice dostaly šanci rozhodnout. Slavia se ale dokázala ubránit a jelikož se poté do konce základní hrací doby neprosadilo ani jedno z mužstev, viděli diváci v ostravské hale prodloužení.

Drama nakonec v čase 60:48 rozsekl sešívaný útočník Tomáš Šmerha. Ten využil přihrávku aktivního Furcha a přisoudil bod navíc slávistické juniorce.