16.9.2016, Michal Toman, David Mencl

Starší dorost přišel o neporazitelnost. Nad jeho síly byly Letňany

Sešívaní hájili neporazitelnost proti letňanským Letcům. Po bezbrankovém úvodním dějství však udeřily jako první právě hostující Letňany. Letci si vytvořili dvoubrankový náskok, a ten dokázali udržet až do konce zápasu, přestože domácí slávisté mocně dotahovali. Červenobílí mladíci tak ve čtvrtém ligovém zápase poprvé poznali hořkost porážky.

5.kolo, pátek 16.9.2016, Slavia - Letňany
3:5(0:0, 1:3, 2:2)
Letňany

Branky a nahrávky: 37. Janča (Šilhan), 47. Brož (Grim, Šilhan), 56. Hradil (Všetečka, Marek) – 24. Rousek (Lytvynov, Larsen), 31. Larsen (Gebell, Danov), 40. Rousek (Nedorost), 52. Lytvynov, 60. Rousek. Rozhodčí: J. Svoboda – Jiří Svoboda, Klouček. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Diváci: 47. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Slavia: Vecka – Vobořil, Holý, Melovič, Stark, Macek, Zderadička, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Marek – Všetečka, Janča, Furch

Letňany: Pařík – Gebell, Prebsl, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Nedorost, Fabiánek, Soukup, Bílek, Danov, Larsen, Rousek, Kubíček, Novák, Jelínek

V první třetině nebyl k vidění příliš pohledný hokej, oba týmy sice měly několik střeleckých příležitostí, ani jednu ovšem nedokázali využít. Jako první se střelecky prosadili hosté, Ve 24. minutě se na levé straně rychlou kličkou uvolnil Lukáš Rousek a následnou ranou pod horní tyčku nedal Veckovi šanci.

Zvýšit vedení mohl o chvilku později Kubíček, v úniku ale nevyzrál na připraveného Vecku, který zasáhl skvěle ramenem. Nakonec se Letňany dokázaly dostat do dvoubrankového vedení, Peter Eg Larsen si sjel před branku, kde přes dva protihráče dokázal přehodit sešívaného brankáře.

Slávisté se za nepříznivého stavu nevzdali a ještě ve druhé periodě snížili. K odraženému kotouč se dostal Jakub Janča, který z otočky poslal kotouč přesně ke vzdálenější tyči. Poslední slovo si v prostřední dvacetiminutovce vzali Letci, kteří si deset vteřin před koncem vzali dvoubrankové vedení zpět. Lukáši Rouskovi sice střela z mezikruží příliš nesedla, puk ovšem přece jen přeskočil Veckův beton a zapadl do sítě.

Do třetí periody vstoupili červenobílí s touhou vyrovnat a od cíle nebyli tak daleko. Ve 47. minutě se totiž uvolnil Jaroslav Brož a poslal puk přesně do horního rohu Paříkovy klece. Následně Brož vypálil z podobné pozice, ale trefil jen tyčku. O necelou minutu později se prosadili hosté, když si volný puk vzal Ivan Lytvynov, který zpoza obránce vypálil přesně k levé tyči.

I tentokrát se ovšem podařilo slávistům snížit na těsný rozdíl, Všetečka našel mezi kruhy volného Damiena Hradila a ten z první prostřelil Paříka. V závěru zápasu zkusili domácí hru bez brankáře, vyrovnání to ovšem nepřineslo, naopak puk si vzal Lukáš Rousek a v klidu trefil prázdnou klec.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „My jsme neodehráli vůbec dobrý zápas, nedařilo se nám při zakončení a nebyli jsme ani dostatečně důrazní. Zápas se mohl zlomit v momentě, kdy Brož nastřelil tyčku, kdyby skóroval, tak by bylo vyrovnáno a třeba bychom mohli uspět. Takhle si ale Letňany pohlídaly své vedení a v klidu a zaslouženě dokráčeli k vítězství.“

Martin Rousek (HC Letci Letňany): „Celý zápas byl hodně vyrovnaný, nám se akorát dařilo lépe proměňovat šance, díky kterým jsme se dostali do vedení. Ve třetí třetině jsme se zřejmě trochu zalekli, že bychom mohli vyhrát, ale nakonec jsme to dokázali uhrát až do konce.“