25.10.2016, David Mencl

Starší dorostenci se z Chomutova vrací bez bodu, rozhodla první třetina

Sešívaní měli v programu dohrávku 4. kola na ledě Chomutova, kde se jim ale příliš nedařilo. V první periodě totiž během sedmi minut čtyřikrát inkasovali, a přestože se podařilo Všetečkovi a Brožovi snížit, Piráti si vedení už pohlídali.

4.kolo, úterý 25.10.2016, Chomutov - Slavia
Chomutov
5:2(4:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Černý (Chlán, Navrátil), 12. Köver, 13. Černý (Navrátil, Chlán), 15. Navrátil (Černý, Chlán), 56. Köver (Svoboda, Procházka) – 16. Všetečka (Martínek), 53. Brož (Vobořil, Šilhan). Rozhodčí: Knapík – Kurtin, Svoboda. Vyloučení: 4:4, navíc Martínek (SLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 110. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Chomutov: Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Starý, Kleiner, Studený, Jarý – Köver, Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Prokop, Svoboda

Slavia: Kodad (13. Vecka) – Duda, Vobořil, Melovič, Stark, Holý, Macek, Kučera, Zderadička – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Marek, Všetečka – Hnát, Furch, Vaniš

Začátek zápasu v Chomutově se už po několika minutách hry musel nuceně přerušit. V pirátské ledové aréně totiž přestala fungovat časomíra. A přestože se po chvíli znovu rozběhla, obě mužstva hrála tak, jakoby zápas ještě ani nezačal.

Pasivitu na hrací ploše prolomil až pokus Martínka, kterého ve výborné pozici před brankou vychytal Běhula. V 8. minutě zahrozili domácí a byl z toho hned gól. Navrátil přihrál z mezikruží před Kodadovu klec Davidu Černému, ten svou příležitost neprováhal a umístil puk do odkryté branky.

Pak se na Slavii nabalila další smůla. Když rozhodčí potrestali Martínka za sekání, dostali Piráti výhodu přesilovky. A svou šanci ve 12. minutě znovu využili. Jakub Köver za brankou vybojoval puk, najel si před Kodada a vystřelil. Práci mu ulehčili jeden ze slávistů, který si sraz kotouč bruslí do vlastní branky.

A v Chomutově se skóre zvyšovalo dál. Už za minutu nahrál z levého kruhu Navrátil. Před brankou číhal David Černý, který nekompromisně zacílil do odkrytého prostoru. Sešívaní byli na kolenou a Kodada nahradil v brance Vecka. Na úplné dno je ale srazil další zásah Pirátů, výměna mezi tyčemi v tu chvíli nepomohla. V čase 14:35 zakončil samostatnou akci přesnou ranou pod horní tyčku Jakub Navrátil.

I když slávistům rozhodně nebylo do zpěvu, přesto se stále drali do útoku. A v 16. minutě se dočkali snížení. Robin Všetečka se ocitl sám před Běhulou a zásahem pod horní tyčku upravil skóre na 1:4

Druhá perioda nabídla přehlídku zmařených šancí. Na Veckovi ztroskotal jak Svoboda, který z těsné blízkosti trefil jen betony slávistického gólmana, tak Chlán, jenž pálil z mezikruží. Na druhé straně si na Běhulovi postupně vylámali zuby Všetečka, Martínek nebo Brož.

Závěrečná část značnou dobu kopírovala předchozí periodu, pak se ale slávisté z jedné z mnoha šancí dokázali prosadit. Jaroslav Brož vyslal projektil z levého kruhu, který rozvlnil síť za Běhulovými zády. Sešívaní se tak v 53. minutě nadechli k lepšímu výsledku.

Po vstřelené brance ale přišla v řadách Slavie série vyloučení. A ta Piráti potrestali. Pět minut před koncem upravil na konečných 5:2 Jakub Köver. Toho při dvojnásobné přesilovce našel pas z levého kruhu a chomutovský snajpr doklepl puk do odkryté svatyně hostů.