20.10.2017, David Soumar

Tři góly a tři body. Málek vynuloval liberecké střelce

Sešívaní se v boji o druhou příčku ve skupině utkali s Libercem, kterým jim v tabulce dýchal na záda. Slávisté dokázali v každé třetině vsítit jednu branku a nakonec slaví tříbodovou výhru. I přes střeleckou aktivitu se Tygři prosadit nedokázali, Málek za svá záda nepustil jediný puk.

13.kolo, pátek 20.10.2017, Slavia - Liberec
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Liberec

Branky a nahrávky: 14. Křenek (Klapka), 34. Hradil (Brož, Všetečka), 52. Hradil (Brož, Kižlin). Rozhodčí: Plachý – Zháňal, Hradil. Vyloučení: 10:8, navíc Holý (SLA) 10 min. Bez využití. Diváci: 46. Střely na branku: 16:26. Průběh utkání: .

Slavia: Málek – Štibingr, Holý, Zderadička, Antoš, Fiala, Macek, Mareček – Brož, Kižlin, Hradil – Křenek, Všetečka, Klapka – Hasil, Petrák, Vlček – Vaniš, Havrda, Houška

Liberec: Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bienek, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Šafařovský, Šeliga

Na úvod zlehka. Oba týmy vstoupily do zápasu vcelku opatrně. Mírně navrch sice měli Liberečtí, ale opírali se spíše o kvantitu střel než jejich kvalitu. Postupem času tak začali vystrkovat růžky i sešívaní…

Brožem dobře přečtená rozehrávka soupeře a následná střela, která se otřela o tyč, byla pro Tygry jasným varováním. Varováním, na které hosté nebrali zřetel. O pár minut později totiž Lukáš Křenek projel přes střední pásmo a za modrou šikovně vypálil. Střelu namířil přesně do horního rohu a Slavia vedla.

Sešívaní jeli dál. A přidali i druhou branku. Stalo se tak krátce po vypršení trestu hostujícího hráče. Brož zavezl puk a ocitl se v přečíslení dva na jednoho. V něm zvolil netradiční řešení. Nahodil na branku tak, aby Pařík musel vyrazit betonem. Liberecký gólman přesně dle předpokladů slávisty poslal puk před sebe, kde už operoval Damien Hradil. Pro něj to už byla snadná práce

Liberec sice prohrával 0:2, horším celkem ale nebyl. Tygři se ani vzdávat nechtěli. Vždyť to byli oni, kdo byl střelecky aktivnější. Jenže všechny jejich pokusy končili na sešívaném brankáři.

Na Málka za zápas letělo celkem 26 střel, na protějška z jeho brankoviště téměř polovina. To muselo Severočechy značně frustrovat. Málek totiž jejich akce likvidoval jednu po druhé. Neuspěl ani Rychlovský, který zakončoval z bezprostřední blízkosti a z brankoviště se pokoušel i o dorážku.

Četnost osobních soubojů se začala stupňovat – na rozdíl od tlaku Libereckých. Rozhodčí často zvedl pravici značící vyloučení, což obě střídačky při nejmenším rozhodilo.

Srovnatelný rozruch obstarala i třetí branka sešívaných. Damien Hradil se natlačil do samostatného úniku. Na modré ale nezpracoval puk a ten mu utekl. Slávista se ale nevzdal a k brankovišti dobrusli. Dokázal se před Paříka natlačit přesně v okamžik, kdy brankář rozehrával. Ten Hradila nastřelili a puk zamířil přesně do sítě.

I díky kuriózní brance zůstaly všechny tři body v Edenu. S ohledem na postavení obou celků v tabulce velmi důležité tři body.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Pro nás jsou důležité tři body. To se nám povedlo. Obzvláště doma je to moc důležité. Z toho pohledu to bylo povedené utkání.“

Milan Plodek (HC Bílí Tygři Liberec): „Vypracovali jsme si dost šancí. Místy jsme soupeře přehrávali. Slavia má ale nebezpečnější útočníky a nám se nedaří proměňovat šance. Vázne zakončení. Slavia to proti nám potvrdila už ve třetím zápase. Mrzí mě to. Kluci makali – až na první třetinu, kterou odklouzali. Druhé místo ve skupině a postup se nám hodně vzdálil.