17.12.2016, Tomáš Vogl

Úspěšný trip. Starší dorost po Olomouci vyraboval i Vsetín

Slavia se po páteční výhře v Olomouci přesunula na kultovní vsetínský stadion Na Lapači, kde potvrdila dobrou formu. V polovině zápasu to bylo 4:0 a vedení už sešívaní nepustili. Stále se tak drží na postupových příčkách do play-off. Z dosavadních čtyř zápasů nadstavby třikrát zvítězili.

B4, sobota 17.12.2016, Vsetín - Slavia
Vsetín
3:5(0:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Matiaško, 55. Koňařík (Půček, Matiaško), 60. Matiaško (Půček, Ondračka) – 13. Brož (Grim, Vobořil), 13. Klapka (Stark), 22. Klapka (Všetečka, Marek), 32. Všetečka, 46. Marek (Všetečka, Klapka) Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Hubáček. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0 Diváci: 87. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5.

Vsetín: Sachr – Ondračka, Lukačka, Mar, Kuboš, Paroušek, Pařízek - Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Wolf, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar

Slavia: Vecka – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Stark – Brož, Všetečka, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča

Nabuzeni včerejším triumfem se červenobílí pustili s chutí i do dnešního utkání. Přečíslení dva na jednoho v 10. minutě ještě Marek s Všetečkou nevyužili, v čase 12:02 už se ale Pražané radovali. Jaroslav Brož využil zmatků v brankovišti a uklidil kotouč do branky.

A za pouhých 25 vteřin bylo ještě veseleji. Stark si vyměnil kotouč s Adamem Klapkou a urostlý forvard propálil vsetínského brankáře.

Vedení sešívaní navýšili zkraje druhé třetiny. Gratulace přijímal opět Adam Klapka, který uklidil přihrávku Všetečky za Sachrova záda. Dosud nejvážnější příležitost si valašský klub vypracoval ve 26. minutě, kdy Krupa orazítkoval spojnici.

Tato událost odstartovala tlak Vsetína, v polovině zápasu se ale opět radovala Slavia. Robin Všetečka nachytal domácího gólmana střelou pod břevno. Poté ještě slávisté přežili dvojnásobné oslabení, přesto se ale Valachům podařilo odčarovat Veckovo kouzlo ještě před sirénou. Michal Matiaško se prosadil s velkou dávkou štěstí, puk zamířil do sítě od jeho ramena.

Ve třetí třetině si Slavia svůj náskok zkušeně pohlídala. Dnes velmi produktivní Všetečka narýsoval ve 46. minutě pas Jakubu Markovi, který střelou bez přípravy překonal Sachra. Za domácí už pouze korigovali 6 minut před koncem Michal Koňařík a v poslední minutě dvougólový Michal Matiaško.